Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vannak itt postai dolgozok,...

Ha vannak itt postai dolgozok, adnátok tanácsot, mert folyamatosan ezen veszekszünk a férjemmel?

Figyelt kérdés

Próbaidőm töltöm egy kis postán, de folyton fizetnem kell. Hol ilyen, hol olyan hiányt. Sem az állás interjún, sem a szerződésemben nem volt róla szó, a főnököm mégis folyton pénzt kér újság hiányra, játék hiányra, bélyeg hiányra stb.

Havonta egyszer van leltár, amin ott sem vagyok. Utána szokott mondani egy összeget, amit összegyűjt egy borítékba, és ennyi.

A férjem azt mondja, ne fizessem be, mert nem túl szabályos, de én félek, hogy kirúgnak. Nagyon kell az az állás.


Nálatok szokott lenni leltár? Hogy szokott lenni? Kell fizetnetek, és kaptok valamilyen papírt arról, hogy odaadtátok a pénzt?

Lassan a fizetésem felét ott hagyom hiányként :(


2012. jún. 5. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ad papírt arról, hogy hiány van, akkor ne fizess, illetve akkor sem ha a befizetett összegről nem ad elismervényt!


Ez mindenre igaz. Csak akkor adja bármit is (nem csak pénzt), ha adnak valamilyen elismervényt, hogy igen ők átvették.

2012. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Anyukám postásként dolgozott, onnan ment nyugdíjba.

Bizony résen kell lenned, mert hamar hiány lesz amit ki kell sajnos fizetned.

A leltárral kapcsolatban nem tudok segíteni.

Miért nem vagy ott a leltárnál?

2012. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A családomnak is meséltem. Ők arra gyanakodnak, hogy ezt magának szedi össze a főnök... :(
2012. jún. 5. 08:49
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem vagyok postai dolgozó, de az érdekelne, h hányan férnek hozzá a készleteidhez? Mert, ha te vagy az egyetlen és hiány van, akkor oké, h kifizetteti. De ha már egy ember is hozzáfér (mint a főnököd, aki nélküled leltározik), akkor kb osztoznotok kéne az összegen. Amúgy kis borítékba el sem tehetné csak úgy. Ott lennie kéne hivatalos papírnak meg tanúknak. Szerintem is rászednek. Én nem vacillálnék azzal, h kirúgnak, hanem a főnököt megkerülve mennék az ő feletteséhez.
2012. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A kasszában eddig mindig egyeztem. Le is kopogom. Ott még sosem volt hiányom.


Leltár napokra a többség szabin, vagy pihenőnapon van.

Csak leltár miatt kellett eddig fizetnem.

2012. jún. 5. 08:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég gyanús, a fönököd saját zsebre dolgozik, tuti :S
2012. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénzmozgás munkáltató és alkalmazott között nem utalással történik, akkor KÖTELEZŐ átvételi elismervényt írni, amelyben leírja az átvevő, hogy milyen jogcímen vette át.


Az "odaadom, zsebre teszi" típusú pénzátadás csak a családban működik "megyek boltba, adj egy ezrest légyszi" alapon.

2012. jún. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gyanús az biztos!!!Mond neki, hogy a leltárról igazolást kérsz és elismervényt, hogy be kell fizetned a hiányt!
2012. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Anya postás,és reggel felvesz x összeget,x ujságot,x mindenfélét,és délután leszámol vele.Ott keletkezhet hiánya,utána már nem.

Ő olyan postás,aki terepen van,tehát kihord.

Leltárnál neki nem lehet már hiánya,csak azoknak akik benn ülnek,és elszámoltatják a kinn dolgozókat minden nap.

De a leltárkor keletkező hiányt a fizuból vonják,rajta van a bérpapirjukon,zsebbe semmi nem megy.


Anya volt már hogy rosszul fizetett ki nyugdijat,többet adott,azt természetesen neki kellett fizetnie.De az evidens.

2012. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én bankban dolgoztam, de ilyet még nem pipáltam.


Jegyzőkönyv egyáltalán készült az esetről? Tanúk vannak ( a hiánnyal és ennek a befizetésével kapcsolatban)?

Ha a munkaszerződésedben nincs szó ilyesfajta kártérítési felelősségről, akkor milyen alapon fizettet veled?

Odaadsz pénzt, és nincs róla semmilyen papírod? És ha abban a hónapban "elfelejti" hogy már fizettél, és újra kéri tőled a pénzt?


A kollégákat kérdezted már erről?


Mindenképpen legyen erről papírod ( hogy fizettél, megjelölve pontosan mikor, miért, kinek, két tanúval aláírva, stb), hogy ha később esetleg pereskedsz velük ( ezt sem tartom kizártnak) akkor legyen bizonyítékod.

2012. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!