Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vannak itt postai dolgozok,...

Ha vannak itt postai dolgozok, adnátok tanácsot, mert folyamatosan ezen veszekszünk a férjemmel?

Figyelt kérdés

Próbaidőm töltöm egy kis postán, de folyton fizetnem kell. Hol ilyen, hol olyan hiányt. Sem az állás interjún, sem a szerződésemben nem volt róla szó, a főnököm mégis folyton pénzt kér újság hiányra, játék hiányra, bélyeg hiányra stb.

Havonta egyszer van leltár, amin ott sem vagyok. Utána szokott mondani egy összeget, amit összegyűjt egy borítékba, és ennyi.

A férjem azt mondja, ne fizessem be, mert nem túl szabályos, de én félek, hogy kirúgnak. Nagyon kell az az állás.


Nálatok szokott lenni leltár? Hogy szokott lenni? Kell fizetnetek, és kaptok valamilyen papírt arról, hogy odaadtátok a pénzt?

Lassan a fizetésem felét ott hagyom hiányként :(


2012. jún. 5. 08:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Semmi nem készül!

A munkatársaim elfogadott dolognak tartják, mert ez itt így szokás.

Amikor a kollektív szerződésről kérdeztem őket, csak néztek, hogy mi az?

2012. jún. 5. 10:12
 12/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben sürgősen új munkahely után néznék. Ha ez így megy tovább, a végén még te fizetsz azért hogy ott dolgozhass.

Az is különösen érdekes, hogy nem készül a leltárról (sem) semmiféle jegyzőkönyv. A főnöködnek is nyilván van felettese: ő soha nem kéri?

Esetleg még próbálj beszélni egy jogásszal, hátha tud segíteni abban hogy mit tudsz tenni ebben a helyzetben.

Itt a neten is van pár jogi fórum.

2012. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
munkahelyi terror.blog-ra irj,ellátnak hasznos tanáccsal
2012. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

elvileg van belső ellenőrzés a postán és egész rendesen macerálják is az ilyenek a többi melóst, ott kéne bejelentened, hogy buktassák ki a figurát, de amit eddig beperkáltál arra semmi bizonyítékod sincs, mert bemondásra azt senki nem hiszi el. Azt elúsztattad.


hadd kérdezzem meg milyen úton vettek oda fel, munkaközvetítő? És milyen fizetést adnak, és azt mi alapján állapítják meg? Erre nálunk már idén sokadszorra kerestek kihordót, de valami bruttó 108e-ért, ami röhej, és ezen agyaltam hogy emellett le kell tudni számolni a napi pénzzel. Ennyiből 2 forint is nagy hiány, mert alapból kevés. Hogy élnek meg ott a kihordók?

2012. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben szabálytalan minden olyan leltár, anyag- és pénzmozgás, ahol te nem vagy ott, és a te készletedről van szó. Ezzel remélem mindent elmondtam. Ha pénzt adsz le a főpénztárosnak azon is szigorúan jelen kell lenned és együtt kell számolnotok, ha az értékcikkeidet számolják, azon pláne jelen kell legyél, pont a visszaélések miatt. Nálunk úgy van, hogy én számolom az értékcikkek darabszámát, a leltározó meg nézi a papírt, hogy jó-e vagy sem, és pipálja.


Az eltéréssel kapcsolatban:


Minden eltérést, pláne értékcikk esetében (de ez a pénzre is igaz) jegyzőkönyvezni és iktatózni kell. Ha te csak fizetsz, akkor annak nyilván nyomot is hagynak, ha meg nem, akkor azonnal reklamálj, a felsőbb vezetésnél, vagy egy közvetlenül nem illetékes osztálynál, hogy tőled csak úgy lehúzzák a pénzt, és nincs nyoma.


(5 éve dolgozom postán)

2012. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Visszatérve, ezt elfelejtettem:


Az értékcikkek eltéréseire vonatkozó jegyzőkönyveket, iktatókönyveket nem küldik sehová, ergó az a postahelyen marad (!), csak a postavezetőnek kell tudnia megmutatni egy-egy belső ellenőrzés során, ami évente max 2szer van...

2012. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!