Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyunak megszűnik a munkája,...

Anyunak megszűnik a munkája, itt állunk talán minden nélkül?!

Figyelt kérdés

Nem gondoltam volna, hogy ennyire paraszt módon közlik az édesanyámmal, hogy júliustól nem dolgozik a cégnél. A lehető legjobban dolgozik, nagyon kevés pénzért, és őt valamint egy jópár munkatársát elbocsájták. Van bent egy kisfőnöke, aki megpróbálja lerendezni a dolgot hogy továbbra is maradjanak, de félek, hogy anyunak nem lesz munkája és itt fogunk állni 3 testvéremmel együtt bevétel nélkül. /Apuka nem segít./

Keresgéltünk munkát, anyu nem adja fel, de én kezdek összeomlani. Én diákként dolgozom (17 éves vagyok), amiben tudok segítek.


Ennyire nehéz lenne egy érettségivel + szakmával, több mint 10 éves (adminisztrátori) tapasztalattal (hivatalokban dolgozott) munkát találni úgy, ? Van itt olyan anyuka, akinek sikerült?



2012. jún. 6. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, merre laktok.

Ha munka kell, akkor nem szabad a végzettséghez való munkakörhöz ragaszkodni. El kell vállalni bármit, ami fizet.

2012. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne ess kétségbe. Keressetek már most munkát, ha addig nem jön össze, anyukád 3 hónapig fog kapni munkanélküli segélyt. Annyi idő alatt csak sikerül!
2012. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Budapesten lakunk. Anyunak nem mutatom, h kétségbe vagyok esve, én is próbálok bízni abban, hogy tuti lesz valami.

Mindenfélét nézegettünk, a legalja munkát is (pl. takarítás), de egy egyszerű eladói munkához is gyakorlatot kérnek meg hát az eladói szakmát.

2012. jún. 6. 21:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű, az igaz.


Itt is egy történet, talán erőt ad, hogy még lejjebbről is van út felfelé:

[link]

2012. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A takarítást szerintem ne nézd le. Ha tudsz szerezni 5 helyet, ahova elmész hetente egyszer, akkor kb. 5 órás munkával 5 ezer forint/nap keresel, ami 100.000 forint egy hónapban napi 5 órát dolgozva. Persze nyilván nem mindenkinek takarít szívesen az ember...
2012. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Rengeteg időtök van még. Az a lényeg, hogy most kezdjen el állást keresni. Ne csak hirdetésekben, hanem minden ismerősnek mondja el, hogy ez van. Tudom, mindenki azt hiszi, hogy ennek semmi értelme, de ez nem így van, én egy csomó munkám segítő szándékú ismerősöktől, barátoktól kaptam. De ez nem megy egyik napról a másikra, olyan 3-4 hónap átfutási idővel kell számolni. Szóval hajrá, mesélje el anyukád mindenkinek ezt a helyzetet!
2012. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
személyesen menjen be cégekhez,üzletekbe, stb,ahol dolgozna! sok állást meg sem hirdetnek,és ha ő ott van akkor őt veszik fel! én is így találtam melót!
2012. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szuper! :) Utolsó, milyen melót találtál ha szabad kérdeznem?
2012. jún. 14. 14:26
 9/15 anonim válasza:

Ismerek olyat,aki 4 emeletes társasházakat takarít.7 db-ot,heti 2szer és 95000-ért.Heti 8-10 órás meló.

Nem rossz az. :-)

2012. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A takarítás nem szégyen. És nem is utolsó munka. Csak itt Magyarországon nézik le.

Évekig én is irodában dolgoztam, fel kellett adnom az előző életemet, elmentem takarítani egy intersparba.

Mellette társasházakat takarítok /én is/ most kezdtem el és folyamatosan lesznek újak.

Ahogy összejön 8-10, az lesz a főmunkám.


Anyukádnak pedig azt tudom ajánlani, a személyes keresés mellett, hogy küldözgessen szét önéletrajzokat adminisztrátori munkakörökre, telefonon keressen cégeket, gyakorlatilag üljön rá a telefonra, vagy a munkanélküli központon keresztül próbáljon meg tanfolyamot találni.

Ehhez előbb be kell jelentkezni.

2012. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!