Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10 millió forint csekély...

10 millió forint csekély összeg lenne?

Figyelt kérdés

Egy internetes ingatlanos cikkben olvastam, hogy a szerző valahogy úgy fogalmazott, hogy a csekély 10 millióval rendelkező emberek számára csak egy 30 m2 téglagarzon, vagy egy 40-50 m2-es panel vásárolható meg Pesten.

Ennyire jól áll az átlag, hogy 10 millió forint csekély összeg lenne? Esetleg a cikk szerzője lehet egy olyan burzsuj, akinek semmiség 10 millió és lenézi azt, akinek csak ennyije van, nem beszélve arról, akinek még a fele sincs meg (amennyire lehúzósok az ingatlanosok, meg is értem) ?


2012. jún. 9. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lakásvásárláshoz tényleg sok pénz kell. Lehet, hogy irónia volt a csekély szó, és pont azt akarta írni, amit te is megfogalmaztál. A csekély szón nem feltétlenül jelenti az, hogy piti összeg.
2012. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy a 10 millió Ft nem nagy összeg HA ingatlanról van szó. Egyébként igen, nagy összeg, de ha az ember egy új építésű lakást akar venni, akkor eléggé szét kell nézni hogy ennyiből találjon.
2012. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rémuralom ***** válasza:
100%
A csekély szót pénzösszeggel használva én eddig kizárólag ironikus kontextusban hallottam. Kizártnak tartom, hogy a fent említett "csekély 10 millió" azt jelentené, hogy a szerző szerint 10 millió forint nem sok pénz - pláne, hogy egy 30 nm-es egérlyuk megvásárlásáról van szó.
2012. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk, akiknek a 10 millió Ft távolról sem csekély összeg, hanem nagyon is sok, sőt elérhetetlennek tűnik. Ingatlanvásárlás esetén viszont ha 10 millió Ft-ot van, bizony nem nagyon válogathatsz. A csekély szó szerintem itt azt jelent, hogy "csak 10 mill.Ft-juk" van.
2012. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt az ingatlanos cikket olvasva nekem az volt az érzésem, hogy ezzel az összeghatárral rendelkező emberekről lesajnálóan ír, nem pedig ironizál a szerző. Sajnos nem tudom már a cikk linkjét, mert bezártam az ablakot, a google-ön találtam, amikor az ingatlanpiacról kerestem információkat.

A 30-35 m2-t nem nevezném egérlyuknak, egy ismerősöm szépen felújíttatott és berendezett egy 35 m2-es másfél szobásat, egészen lakhatónak, élhetőnek tűnik egy házaspár számára is. 30 alatt már tényleg nagyon szűkös, főleg, ha csak 1 szoba van, szűk fürdőszoba+wc kombóval és apró konyhával.

Hirdetésekben láttam Pesten sok 40-51 m2 körüli tégla lakást is eladót. Valóban 10 milliónál többért is hirdetnek elég sokat, de azok várhatnak egy ideig, amíg valaki ad is annyit értük. Az eladók azt gondolják, hogy ennél mélyebbre nem eshetnek az ingatlanárak, pedig közelít egy újabb válság hullám, már az előzőt is vártam két évvel azelőtt, hogy valóban bekövetkezett (bár ne lett volna, de akkor is látni lehetett a jeleket, mint most). Mintha észre sem vennék az ingatlantulajdonosok, hogy eltűntek a külföldi befektetők (kivételek vannak még), makacsul tartják az eladók árakat. Néha olyan lepusztult csótánytanyákat árulnak olyan mézes-mázos szövegekkel, hogy a holló színházban nincsenek olyan abszurd szövegek. Tudom, hogy a nyugati ingatlanárakhoz képest még a budai lakások is olcsóságok, de ott, nyugaton más is a színvonal. Én is úgy gondolom, hogy 10 millió az átlagnak sok pénz. Egyszerűen nincs annyi pénzes ember, mint amennyi nagy összegű hirdetés. Most már a hiteleket sem dobálják az emberek után, annak a kevésnek, akinek az önerőre lenne pénze, jövőbe vetett hite nincsen, ezért nem mer hitelt felvenni, mert nem érzi stabilnak a jövőjét. Az átlag fizetésből élőknek húzósak a 10 milliós lakásárak.

2012. jún. 9. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:
10 millió Ft-ból 70nm-es panel lakás vásárolható, de van 8-érrt is. az a 40-50 m2-es 8-9-ért már van jó állapotú. Én 35 m2 igen jó állapotú és kilátású lakást vettem 7-ért.
2012. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!