Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, tényleg felvesz...

Mit gondoltok, tényleg felveszik a páromat vagy csak hitegetik őt? Hogy beszélhetném rá arra, hogy legyen kicsit nyomatékosabb?

Figyelt kérdés
A férjem próbaidős jelenleg egy cégnél, ahol régebben fél évet dolgozott de csak diákmunkában. Akkor nagyon jól végezte a feladatát, emlékeztek is rá amikor most teljes állásra jelentkezett. 1 hete próbaidős (megjegyzem semmilyen papíralapú bizonyíték nélkül) nagyon jól teljesít, két naponta meg is dicsérik, elégedettek vele nagyon, átlagon felül dolgozik. Ma beszélt a főnökével, hogy mégis mire számíthat, aki azt mondta felveszi. Viszont szerződése még mindig nincs a páromnak, azt mondta állítólag a főnöke, hogy 1 hónapig próbaidős és aztán szerződést írnak. Na de kérdem én, ha semmilyen szerződése nincs, mi a garancia arra, hogy kifizetik a köv. hónap elején? A párom nem hallgat rám, azt gondolja csak okoskodni próbálok, mert ez a próbaidős rendszer mindenhol így megy. De egyszerűen csak arról van szó, hogy aggódom, hogy nem fogják kifizetni, hiszen annyi ilyen történik manapság. Mit gondoltok, hitegetik vagy tényleg hihetünk a főnökének?
2012. jún. 11. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vagy vagy.


Elvileg kötelező a munkaszerződés próbaidő alatt is, tehát semmi garancia nincs arra hogy megkapja a fizuját.

Nem értem, miért nem írtak szerződést, hiszen próbaidő alatt indoklás nélkül útilaput köthet a párod lábára a munkáltató, tehát csak egy okot tudok elképzelni: nincs bejelentve, ergo nincs járulékfizetés sem utána.


Minden a főnökén múlik ( bár nem tudom, én szeretnék- e ilyen helyen dolgozni, ahol egy ennyire alap dolgot így kezelnek, de mindegy).


Egy ismerősöm ugyanebben a cipőben járt, és ott beváltotta az ígéretét a főnöke ( bár megjegyzem, az sem volt szabályos).

2012. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan egy percet sem dolgozhat munkaszerződés nélkül. Menjen érdeklődni a személyügyre, lehet, hogy nem is tudják, hogy ott dolgozik! Akkor viszont nagy bukó lehet a "próbaidő" végén.
2012. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt sem dolgozhat szerződés nélkül. A szerződésbe szokás beleírni a próbaidő időtartamát is többek között.
2012. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sok cégnél (főleg kisebb cégeknél) próbaidő alatt nem szokták bejelenteni az embereket, mert sok az adminisztráció (és a járulék is persze), amíg nem tudják, hogy beválik-e, addig nem. Szerintem kifizetni ki fogják, de hogy később be lesz-e jelentve, az még kérdéses. Szerintem nem érdemes nagyon nyomulni, mert még az lesz a vége, hogy kiteszik.
2012. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Katoonene ***** válasza:

Igen, van rá esély.


Lesz-e tisztesség?


Ha a főnök azt mondja, hogy ez mindenhol így működik, Hazudott, átvágott. Ha ódzkodik a szerződéskötéstől, akkor elég egyértelmű lesz, mi lesz a sorsa a párodnak.


Ha csak azért kirúgják, elküldik, mert érdeklődött egy jogosan felmerülő probléma miatt, akkor valószínűleg fel se vették volna, vagy tovább hitegetik.

2012. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy barátnőm sokáig volt együtt a Párom jelenlegi főnökével és azt mondta nagyon rendes, tisztességes ember, nem csak párkapcsolatban, hanem a munkahelyen, üzleti téren is az. Annyit tudok, hogy tudja, hogy pici babánk van és a tegnapi nap folyamán érdeklődött is, hogy hogy van a baba, mennyi idős ... stb. és azt mondta a Páromnak, hogy nyugtasson meg engem is, mert fel fogja venni a Páromat. Azt mondta a próbaidő teljes ideje egy hónap és utána megírják a szerződést. Mert még van rajta kívül 2 ember aki próbaidős és állítólag ők ugyanígy dolgoznak ott. Ennyit tudok ... De, hogy mi lesz belőle ... Az július elején fog eldőlni. Addig várunk. Mást sajnos nem tehetek. A Párom így sem örül, hogy beleavatkozom, mert nagyon örül, hogy hosszú idő után újra talált munkát...Ugyanis eddig minden próbálkozása kudarcba fulladt, nagyon nehéz volt újra munkát találnia. Ebben ráadásul még sikeres is, tehát nem örül neki amikor felhozom ezeket a problémákat. Azt mondja bízzak benne, meg abban is, hogy felveszik.
2012. jún. 12. 08:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, akkor max egy havi munkabért veszítetek vele.


Mondjuk ha üzleti téren tisztességes ( lenne) akkor bejelentené a munkavállalóit.

Még akkor is, ha próbaidőn vannak. Lehet hogy úgy gondolja, hogy egy hónap után eldönti hogy a próbaidősök közül kit véglegesít, de ezt simán megtehetné úgy is hogy szerződést köt velük, attól még ugyanúgy mondhatja 1 hónap után, hogy viszlát ( azonnali hatállyal, indoklás nélkül!).


Ha viszont nincs szerződés, a munkavállaló teljesen kiszolgáltatott, mivel semmi nem kötelezi a munkáltatót arra hogy azt az egy havi bért kifizesse, plusz gondolom arra az egy hónapra járulékot sem fizet utánuk.


Mindenesetre ha be tudjátok vállalni hogy 1 havi bért esetleg "ki kell dobnotok az ablakon", akkor ne szóljatok.

Majd írd meg, mi lett vele.

2012. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát ez azt jelenti, hogy nem fizetik ki köv. hónap elején? Mert ez igazából telemarketing, a férjem telefonos eladásokat bonyolít le és sok eladása van, ami után jutalék is jár. Nagyon nem lenne jó ha júliusban nem lenne semmi fizetése! :( Én nagyon bízom benne h már csak arra való tekintettel, hogy pici babánk van nem teszi meg velünk h nem fizeti ki a munkáját!
2012. jún. 12. 10:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy megteheti, nem feltétlenül azt hogy meg is teszi.

Mindenesetre tisztességesebb lett volna a főnök részéről szerződést írni.

2012. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy megteheti, csak bízom benne h nem teszi meg. Én még hiszek a csodákban. :)
2012. jún. 12. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!