Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

7 évig dolgoztam egy multinál pénzügyi ügyintéző pozícióban. Kezdőnek nem adtak rossz pénzt, de aztán nem emeltek, és nem is volt feljebbjutási lehetőség. Most meg el is bocsátottak. Kaptam egy állást egy könyvelőirodában, de inkább diákmunka ez, mert csak 20 órában megyek, és nagyon-nagyon kevés pénzért. Gondolkodom rajta, hogy megtanulom a szakmát, és nyitok egy saját könyvelőirodát. Sajnos 3 év kell a regisztrációhoz, utána meg még ki tudja, hogy mennyi idő múlva fut be annyira a dolog, hogy megéljünk belőle. Ellenben ha sikerülne, akkor nem keresnék vele rosszul, a magam ura lennék, és nem lenne gond az sem, hogyha 72 évre emelik a nyugdíjkorhatárt, mert saját magamnak adnék munkát. Az a baj, hogy szerintem egy min. 4 év, mire lesz belőle valami, és hát ebből a pénzből elég szűkösen vagyunk.

Most viszont behívtak egy multihoz állásinterjúra. Szinte ugyanaz a munka, mint az előző helyemen. Uncsi, és nincs feljebbjutási lehetőség, ellenben a pénz az elég jó. Csak éppen azon gondolkodom, ha innen is kirúgnak, hova megyek, mert a városban nincs több ilyen cég, ahol ilyen jellegű munkát végeznek. (financial shared service), mindenhol máshol azt kérik, hogy a könyvelési rendszert teljesen ismerjem. Azt itt megint nem fogom megtanulni. És gondolom 40 éves kor felett más már nem nagyon fog alkalmazni. Szóval elég nehéz döntés.

Ti mit tennétek?


2012. jún. 18. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem fogadod el az állást és mellette tanulsz?

Én így csináltam.

Aztán csinálhatod először mellékállásban ( ha nincs összeférhetetlenség a munkáltatóval), majd- ha bejön- felmondasz, és csinálod főállásban.

Ráadásul ha ügyfelezel, akkor ismertségre is szert tehetsz.

2012. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert a két munka nem ugyanaz. A multinál csak a könyvelés egy kicsi részét csinálja egy ember (pénztár, szállítók, bank, vevő, stb), és nincs rálátása az egészre. A sulit már megcsináltam, de hogy önálló könyvelőirodát nyissak, 3 év könyvelőirodában töltött gyakorlat kell. Azt csak a kis könyvelőirodában lehet megszerezni, de sajna ott csak diákórabért adnak. 3 évig az nagyon kevés.
2012. jún. 18. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez esetben a könyvelőirodát választanám, és keresnék mellé egy másik négyórás munkát.
2012. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ja, csak az a baj, hogy ezek a négy órás melók általában mind délelőtt vannak.
2012. jún. 18. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!