Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felsőfokú japán nyelvtudással...

Felsőfokú japán nyelvtudással szó szerint semmi munkát nem találok egy éve, senkinek nem kell?

Figyelt kérdés
Azelőtt azt hittem, egy ritka nyelvvel majd könnyebb lesz elhelyezkedni, erre a szó szoros értelmében SEMMI. pályakezdő vagyok, és összesen amit találtam tolmácsolás volt amihez sok év szakmai gyakorlat meg felsőfokú végzettség kellett. igaz hogy csak érettségim van, de a japán tudásom valódi. ennyire nem kell magyarországon aki tud az se?

2012. jún. 19. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tolmácsoláshoz is kell legalább valami felsőfokú végzettség. Egy sima érettségivel nem fogsz sokra menni, akármilyen a nyelvtudásod.
2012. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgád is van? Milyen?
2012. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki Japánba tanulni, ösztöndíjat próbálj szerezni, hacsak nem multimilliomosok a szüleid. És utána próbálj kinn maradni.

Akik itt vannak Mo-n japánok, azok többségében szerintem tudnak angolul, mert ez az üzleti élet nyelve.

Pályakezdő érettségivel? gimnázium? vagy van valami szakmád is? Szerintem ha csak gimn. , akkor inkább az a baj, szaktudás és tapasztalat nélkül hiába tudsz japánul, semmi máshoz nem értesz, ez sajnos kevés.

2012. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
83%

Próbáltál fordítóirodákat megkeresni? Vagy esetleg a neten olyan cégeket keresni, akik japán érdekeltségűek?


Vagy esetleg utánajárni annak, hogy szerezhetsz tolmács végzettséget? :)

2012. jún. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
82%

Az a helyzet, hogy a nyelvtudás, - még akkor is, ha az ritka nyelvből van - önmagában nem elég. A japán mellé alapból elvárás, hogy angolul is nagyon magas szinten tudj (akár tárgyalóképes), és ha mindez még csak úgy mellesleg van meg egy felsőfokú szakirányú végzettséggel együtt, na akkor már azért nőnek az esélyeid.


Mindezt azzal együtt mondom, hogy nekem is megvan a JLPT 1-es foka és több mint 15 éve foglalkozom a japán nyelvvel. Mellette viszont tudok angolul, németül, és egy másik dél-kelet ázsiai nyelven is egyre jobban.


Van olyan barátom, aki 10 évig élt Japánban, több ösztöndíjjal is tanult ott, még kutatóival is, és ne tudd meg, mennyire nehezen talált vele munkát. Ugyanakkor amit talált, oda csak a japántudás nem is volt elég. Viszont ő is beszél még kb. 3-4 nyelven :)


Szóval 2-3 nyelv nagyon magas szintű ismerete + felsőfokú szakirányú végzettség >>> nagyobb esélyek :D


sok sikert

2012. jún. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Biztos Japán Ország is olyan mint ez az Ország, akinek nincs 230 diplomája az nem keres semmit se meg nem kell senkinek. De majd pár év múlva amikor már senki se akar dolgozni, csak diplomákkal kávét főzni meg számítógépezni majd elkezd sírni az emberek szája ott is, hogy nincsen elég fizikai munkás. :))


Elég volt nekem a szakmunkást kijárni.

Nem fogok még diplomázgatni is.

Elég volt a suliból egy életre. :'DD

2014. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!