Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Voltatok e úgy ti vagy családt...

Voltatok e úgy ti vagy családtagjaitok, hogy egy meghirdetett állásajánlat miatt megbeszélésre mentetek, ahol felírták az adataitokat és pár napon belüli visszajelzést ígértek, gyakorlatilag ezt vehetjük úgy is, hogy nem sikerült?

Figyelt kérdés

Férjem volt ma megbeszélésen,ahol felírták az adatait,majd azt mondták,hogy 1-2 napon belül értesíteni fogják,hogy sikerült e neki.

Nem ez a sablonszöveg akkor mikor már első ránézésre nem szimpi valaki és tudják,hogy semmiképpen nem fogják felvenni ?


2012. jún. 20. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy-egy állásra akár több százan is jelentkeznek, nyilvánvaló, hogy minden jelöltet meg akarnak nézni. Az sem ritka, hogy újabb beszélgetésre hívják a kiválogatott jelölteket.


És igen, volt már olyan, hogy arról értesítettek, hogy nem vesznek fel, de olyan is volt, hogy felvettek. Interjún gyakorlatilag még soha nem közölték, hogy megfeleltem, csak akkor, ha ismerős révén mentem, és nem volt meghirdetve az állás.

2012. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon általános, a munkahelyek nagy része egy elutasító válaszra sem veszi a fáradtságot, szóval igen, valószínűleg vehetitek sikertelennek. :(
2012. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjátok.

voltam mindkét oldalon,dolgoztam hr-esként jóideig,minden jelentkező ezt a szöveget kapta,hisz anélkül nem dönthetek,hogy meg ne hallgattam volna az önéletrajz alapján kiválasztottakat,és nem egyeztettem a leendő közvetlen főnökével.


voltam többször állásra jelentkező is,sosem mondták interjún,hogy "igen felveszünk" vagy "sajnos nem te kellesz".Mindig "majd értesitenek".

2012. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Helytől függ. Nekem már az is meglepő volt, hogy e-mailre válaszoltak, hogy nem rám esett a választás. Gondolom valami automatikus beállítás volt, de akkor is jobb volt, mint a milló másik ahonnan még egy ukk, mukk, fukk sem érkezett. Volt olyan ahol azt mondták, hogy pl. 3 nap múlva hívnak, de csak akkor ha sikerült. Most pl. azt mondták, hogy 1-1,5 hét múlva értesítenek, már el is telt ennél több is, erre ma hívtak, hogy hétfőn kezdhetek.
2012. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Interjún gyakorlatilag még soha nem közölték, hogy megfeleltem"


Itt nem tudok arról,hogy nagyon sok jelentkező lett volna,ebből gondoltam,hogy ha találnak valakit aki szimpatikus,akkor annak azonnal azt mondják,hogy jó hírük van felveszik.


Teljesen úgy érzem ,hogy biztosan nem sikerült :-( ,azt mondták 1-2 napon belül szólnak,ha felveszik,arról nem beszéltek,hogy arról is értesítenék,ha nem kell.

2012. jún. 20. 15:52
 6/12 A kérdező kommentje:

" Most pl. azt mondták, hogy 1-1,5 hét múlva értesítenek, már el is telt ennél több is, erre ma hívtak, hogy hétfőn kezdhetek"


Jaj,de jó!Gratulálok !

2012. jún. 20. 15:54
 7/12 anonim ***** válasza:

"Itt nem tudok arról,hogy nagyon sok jelentkező lett volna"


Meg volt hirdetve az állás? Ha igen, akkor sok jelentkező volt. De ha csak 5, akkor is megnézik az összeset! Ha a férjed volt az első, akkor honnan tudhatják, hogy a másik 4 nem jobb nála?

Az esetek 99%-ában nem dől el az állásinterjún, hogy felveszik-e.

2012. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rengetegszer volt így.

Ha már eltelt az az idő, amin belül ésszerűen várhattad a visszajelzést, akkor igen, veheted úgy, hogy nem sikerült...

(De szerintem azért nem 1-2 napról van szó, inkább 1-2 hét azért, hiszen rengeteg embert meghallgatnak általában.)

2012. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi,akkor nem marad más hátra mint reménykedni

:-) ,talán még nincs minden veszve.

2012. jún. 20. 15:58
 10/12 A kérdező kommentje:
18 óra felé szóltak,hogy holnap reggel kezdheti a munkát :-) !
2012. jún. 20. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!