Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennétek olyan munkahelyre...

Mennétek olyan munkahelyre dolgozni, ahova beajánlanak rokonok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mostanában luxus dolgozni, meg ilyenek, mégis aggódom kicsit. Pályakezdő vagyok 100%-ig, a szakdogámat hamarosan védem...

A párom egy nagyon közeli rokona beajánlott valahova, ahol dolgozhtnék, nem tudom még hogy szakmában-e vagy valami szakma közelit, de minden esetre jól jönne. Csak már most hallok dolgokat, amik nem tetszenek, pl ilyenek, hogy "egyáltalán leállamvizsgázok-e" meg hasonlók. Persze semmi nem biztos míg nem járt le a védés, de végig tanulmányi öszöndíjas voltam, TDK-n díjat nyertem, csak leállamvizsgázok valahogy...

Félek hogy ezután aztán jön az, hogy kommentálják hogy végzem a munkámat, meg minden velejárója annak, hogy protekcióból kerültem oda...

Sajnos máshol egyelőre nem nagyon tudnék dolgozni esetleg butikban vagy ilyesmi, mesteri és továbbképzők nélkül esélytelen elhelyezkednem.

Ti mennétek?


2012. jún. 24. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mennék ma már mindenki így megy dolgozni csak sokan tagadják. Ki kell vívnod az elismerést, majd bizonyítasz és akkor nem szolnak semmi.
2012. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mint a szél. Tudod, lehet büszkén is éhenhalni, csak hülyeség :)


Meg a vázolt eset, miszerint ismerős szerez munkát, még a jobbik eset...

2012. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Protekció nélkül ma nem találsz állást! Nem kérdés,hogy mennék.
2012. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyíts, és akkor nem lesz probléma.
2012. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

oké-oké:D


igazatok van, csak tartok ettől nagyon...

2012. jún. 24. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Első munkahelyemre így kerültem, hogy rokon ott dolgozott. Soha nem volt belőle probléma, mert mind a ketten tettük a dolgunkat. Ha jó a közösség, akkor ebből nem lesz baj, ha pedig áskálódó-furkálódó a csapat, akkor tök mindegy miért ígyis-úgyis találnak valamit, amivel ki tudnak csinálni egy kollégát. Ne aggódj előre olyanért, ami egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkezik.


Menj dolgozni, használd ki. Ha nem jó, akkor onnan tudsz keresni mást, és jobb ha fel tudsz mutatni szakmai tapasztalatot. Gondolj arra, hogy ebből csak pozitívan tudsz kikerülni: vagy lesz egy jó állásod, vagy megtetted a lépést az első lépcsőfokon és ez kell ahhoz, hogy tovább lépj.

2012. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy félsz.

Menj és bizonyíts, maximum, ha mégis negatív élményeid lesznek, akkor mellette keresel mást.

Sok sikert!

2012. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kösziiii:) kedvesek vagytok!
2012. jún. 24. 11:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennék bizony, de aztán legalább egy évig duplán komolyan venném a munkát, hogy ne hozzak szégyent a rokonomra.
2012. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Még szép, hogy mennék!


Kár, hogy nekem egy biológus rokonom sincs :(

2012. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!