Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennétek olyan munkahelyre...

Mennétek olyan munkahelyre dolgozni, ahova beajánlanak rokonok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mostanában luxus dolgozni, meg ilyenek, mégis aggódom kicsit. Pályakezdő vagyok 100%-ig, a szakdogámat hamarosan védem...

A párom egy nagyon közeli rokona beajánlott valahova, ahol dolgozhtnék, nem tudom még hogy szakmában-e vagy valami szakma közelit, de minden esetre jól jönne. Csak már most hallok dolgokat, amik nem tetszenek, pl ilyenek, hogy "egyáltalán leállamvizsgázok-e" meg hasonlók. Persze semmi nem biztos míg nem járt le a védés, de végig tanulmányi öszöndíjas voltam, TDK-n díjat nyertem, csak leállamvizsgázok valahogy...

Félek hogy ezután aztán jön az, hogy kommentálják hogy végzem a munkámat, meg minden velejárója annak, hogy protekcióból kerültem oda...

Sajnos máshol egyelőre nem nagyon tudnék dolgozni esetleg butikban vagy ilyesmi, mesteri és továbbképzők nélkül esélytelen elhelyezkednem.

Ti mennétek?


2012. jún. 24. 11:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is protekcióval kezdtem anno, az csak a kezdő löket volt. A ranglétra alján kezdtem.

Később, tapasztalatokkal gazdagodva na és sok munkával egy másik cégnél vezető beosztásba jutottam.

Ha anno nincs protekcióm, most nem tartanék itt.

2012. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, de nincs más út. Nézd meg az álláshirdetéseket, mindenhova beleírják, hogy min. 3 év szakmai tapasztalat. Ha ismerős nem nyomja be a pályakezdőt sehova, akkor majd mehet a gyárba dolgozni betanított munkára. Hiába a diploma.

Legalább egy évig próbáld csinálni, aztán ha beírod az önéletrajzba, majd jobb esélyeid lesznek.

Nekem van már 3 év szakirányú tapasztalatom, de még én is azzal szembesülök, hogy sehova nem hívnak be még interjúra sem, mert hiába hirdetik az állásokat, már rég betöltötték ismerősökkel.

2012. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!