Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ismeretség nélkül nem érdemes...

Ismeretség nélkül nem érdemes fekete munkával próbálkozni?

Figyelt kérdés

Építőiparban dolgozom. Most úgy dolgozok valakinek hogy nem vagyok bejelentve. Annyit kell dolgoznom és olyan sokáig hogy arra sincs időm hogy bemenjek a bankba vagy a postára. Mire végzek már minden zárva.

Naponta úgy 4500-5000-et keresek és semmi sem garantálja hogy télen is lesz munkánk. Azért tanultam szakmát hogy annyi pénzért dolgozzak mint egy takarító?


Azt kellene csinálnom mint apám.

Ő maszekba (is) dolgozik feketén. Vannak ismerősei akik tudják hogy mivel foglalkozik. Pár óra alatt megkeresi azt amit én egy műszak alatt. Nincs mindig annyi munkája hogy én is tudjak vele dolgozni meg neki más is a szakmája mint nekem.

A faluban senki sem tudja hogy mivel foglalkozom, engem alig ismernek. Volt már maszek munkám, de több kellene. 4 nap alatt többet kerestem azzal mint a mostani munkahelyemen egy hét alatt, úgy hogy nem szakadtam meg a munkában.


Ha hirdetném magam az rizikós lenne igaz?

A falubeliek akik ismerik a szüleim kifizetnék a munkám, de a NAVtól tartanék mert sok a rosszindulatú ember.

Nincs tőkém hogy vállalkozásba kezdjek, egyébként úgy vettem észre hogy az embereknek nem kell a számla, az olcsó munka kell nekik.


2012. jún. 25. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

"de a NAVtól tartanék mert sok a rosszindulatú ember. "


Nem az emberek a rosszindulatúak, hanem az olyanokkal van baj, mint az apád, illetve te, akik feketén, adóelkerülő módon dolgoznak. Miattatok és a többi, kedves, adót nem fizető ember miatt kell a tisztességesen adózó, dolgozó embereknek még több adót fizetniük. Vállalkozó vagyok, mindent legálisan csinálok, bejelentem a dolgozóimat, stb, de nagyon nehéz az a teher, amit mi fizetünk meg a magadfajták helyett!

2012. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vállalkozás nem éri meg.

Magas árakon kell dolgoznod, hogy be tudd fizetni az adókat és még hasznod is legyen. Manapság mindenki azt nézi hogy olcsó legyen, még a gazdagok is azt hívják aki olcsón dolgozik.

Apám volt vállalkozó de nem ment neki úgy hogy megérje ezért meg is szüntette. Télen miből fizeti ki az adót ha nincs munka?

2012. jún. 25. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Én inkább fizetek a vállalkozónak,mint egy feketén dolgozónak,mert ha nem tetszik az elvégzett munka a vállalkozó ad garanciát. De aki feketén dolgozik az akár le is léphet.

Egyébként ez se megoldás. Volt már rá példa,hogy egy kőműves feketén épített egy házrészt valakinek,és amikor kész lett a meló a kedves megrendelő nem fizetett. A kőműves nem tudott sehol sem panaszt tenni,hiszen fekete munka olyan mintha nem lett volna munka. Így elkezdte bontani a falat,de megint csak ő járt rosszul,mert szándékos rongálásért neki kellett fizetni..

Szóval nem járnál jól a fekete melóval,mert egyre többen nem akarnak fizetni a munkáért

2012. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezért kellene ismerősnél mert az azért kifizet és mivel ismer, bízik is benned annyira hogy nem vered át.

Ismerek asztalost aki feketén dolgozik és nagyon jól megél belőle, így tartja el a családját, évek óta munkanélküli papírforma szerint.

Ismerek festőt is akinek még bejelentet munkahelye se volt. Valójában pedig hülyére kereste magát. Van autója , motorja és gondolom spórolt pénze is.

A falunkban talán 1 fodrász van aki vállalkozó, 2 kozmetikus vállalkozó van, az összes többi feketén dolgozik rendes munka vagy gyes mellett.

2012. jún. 26. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!