Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyi fáradtság teljese...

A munkahelyi fáradtság teljesen felborítja az életem, kihatással van a magánéletemre is, a ti életetekre milyen hatással van a munka?

Figyelt kérdés
Én sajnos nem vagyok az az aktív fajta, nekem sokszor 6 óra munka is sok, pedig 10 órában dolgozom. Külföldön élek most és babysitter vagyok, sokszor fárasztó, 10 órát dolgozom, de otthon dolgoztam tévénél, irodában, gyárban is két műszakban,vasárnap sosem tudok éjfél előtt elaludni, mert kipihent vagyok,akkor alig alszom, másnap hulla vagyok és sokszor nehezen alszom el és rettentően nehezen viselem a fáradtságot. Be szoktam venni olykor nyugtatót este, próbáltam gyógynövényeset is, attól megnyugszom kicsit, de másnap ugyanolyan álmos vagyok. Másoktól hallom, hogy mennyit dolgoznak és még munka után is annyi energiájuk van,én meg lusta vagyok akkor. Hozzáteszem, hogy a helyzetemet nehezíti, hogy epilepsziás vagyok és, ha 6 óránál kevesebbet alszom, akkor rohamom lehet, volt már úgy sajnos, ráadásul a gyógyszerek is lelassítanak elvileg valamennyire, de minden epis gyógyszer ilyen. Van úgy, hogy a munkában majdnem elalszom, állandóan nézem az időt mikor telik már le, más munkahelyemen is így volt. Nincs vitaminhiányom. Mit gondoltok? Ti hogy viselitek, nektek mennyire nehéz, mennyit dolgoztok és milyen hatással van az életetekre?

2012. júl. 11. 07:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Több kérdést belecsempésztem a kérdésem alá, érdekelne még, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?
2012. júl. 11. 07:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Jobbat keresek. A jelenlegi főnököm pontosan tudja, hogy mennyire meg vagyunk szorulva anyagilag (a férjem munkanélküli) és ezt kihasználja. Ötre kéne hazaérnie a gyerekeihez, de volt már, hogy fél kilenc-kilenckor érkezett meg. Én meg így legyek a családommal...
2012. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok, nem tudok csak kb. 6 órát eröltett menetben dolgozni.Utána én is alig várom, hogy leteljen a 8 óra. Én idegileg érzékenyebb vagyok, fizikailag nem birok annyit és az állóképességem se nagy. Ezt az évek alatt erősíteni igyekszem, kevés sikerrel. Én akkor vagyok teherbíróbb ha 10 órát alszom naponta. A 8 óra az nem rossz de nem elég. Ha már egy órával többet alszol, erősebb vagyok. Szerintem aki idegileg kevésbé terhelhető annak a munkabírása is alacsonyabb. És még a sport segít sokat, nálam a futás.
2012. júl. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megszoksz vagy megszöksz.

Ebben az országban nincs magánélet csak munka van.ha van munka :D


Nekem nincs munkám még,de így is a legnagyobb gondom a keresésben olyat találni ami nem 12órás...

2012. júl. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Vasárnap kelj kicsit korábban (már ha addig alszol, ameddig akarsz) és sportolj valamit, kiránduljatok. Ne merítsd ki magad teljesen, de "kellemesen fáradj el". Akkor könnyebb lesz este elaludni, és jobban indul a hét.


Egyébként nagyon érdekes dolog ez, én régebben kb. alig mozdultam meg, mondván, nincs energiám hozzá. Most már rájöttem, AZÉRT nem volt energiám, mert nem mozogtam. Ez a dolog önmagát gerjeszti, ha rendesen mozogsz, több energiád lesz.

2012. júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én napi 8 órában dolgozom, kimerítő fizikai munkát, már a 4.-dik óra után csak nehezen tudok ébren maradni. Nekem sajnos erre nincs gyógymódom, ki kell bírni:(. Az egészben az a legrosszabb, hogy a magánéletem teljesen romokban van a munka miatt:(. Párom 40 km-rel arrébb lakik, sajnos ő nem tud jönni hozzánk, mert apukája már lassan a boltba is csak nehezen tud eljutni, anyukája meg nemrég halt meg. Én pedig csak péntektől-vasárnapig tudok vele lenni, és az nekem kevés. Működik a kapcsolatunk, csak többet veszekszem vele, sajnos, ami feszültség felhalmozódik bennem, azt rajta vezetem le. Most táppénzen vagyok, de nem lehetek vele, mert a munkavezető gondol egyet, és eljöhet, és ha nem vagyok itthon, bajban lennék. Szóval, a mostani munkahelyek ilyenek:( Ne legyen magánéleted, élj a munkának, fizetést nem sokat kapok, de azt becsüljem meg...


24/N

2012. júl. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tudok egy olyan energiaitalt, ami tényleg hatékony, és nem egészségtelen. Persze, az árát is megkérik. Ha valamiért sokat kell dolgoznom egy nap, vagy arra számítok, hogy el fogok fáradni, ezt iszom meg még az elején.
2012. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szellemi munkát végzek sokszor napi 8 óra helyett 10-12 órát. Túlóra pénz a vállalat gazdasági helyzete miatt nincs, jutalomként kígyót békát nyelek.

Két éve 2 munkakört látok el, helyettesítés esetén 3-at. A főszemét akkor is én vagyok.

Most elkezdtem állást keresni, mert a hócipőm tele van.

Az ember vérét szívják-szívják, a szépkorú nyugdíjas főnöknőm pedig a magas fizetés és prémium mellett kíváló dolgozóként a szexuális életét meséli mindenkinek, fotókkal illusztrálva.

2012. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet tényleg kellene kicsit többet kikapcsolódnom, aktívabb lenni, ma nem kellett dolgoznom és mégis olyan fáradtan keltem 8 és fél óra alvás után.

Utolsó, milyen primitív, érzéketlen főnököd van, ha tényleg olyan munkahelyem lennek, mint a tiéd én is a szabad időm egy részét munkakereséssel tölteném. Utálatos dolog a kiszolgáltatottság, hogy kihasználják a cégek ezt a helyzetet.

2012. júl. 11. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!