Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjak olyan önéletrajzo...

Hogyan írjak olyan önéletrajzot, ill. motivációs levelet, amit nem egy konkrét hirdetésre adok be, csak ha üresedés lenne? (Tanári állás lenne. )

Figyelt kérdés

Ha lenne egy konkrét hirdetés, akkor írnám, hogy ebbe és ebbe az újságban megjelent hirdetésre jelentkezem ilyen meg ilyen állásra . De így mivel kezdjem a megszólítás után???

Ha tudtok ilyen mintát,linket is írhattok. Nagyon fontos lenne.


2012. júl. 14. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Írd bele,hogy "ENGEM VEGYÉL MÁR FEL légyszi,én nagyon jól fogok dolgozni,mert itt akarok dolgozni" .Ebből tudni fogják,hogy valóban komolyan gondolod.
2012. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Első: ebből valószínűleg az jönne le nekik, hogy rendkívül kétségbeesett vagy, valószínűleg a szükséges végzettséged sincs meg a munkához, és mint ilyennel, nem is kell foglalkozni, még egy válaszlevél erejéig se (mivel nyilván huszonhatezer helyre szétküldted ugyanezt).


Kérdezőnek meg humanitárius célokból nem írok mintát, ugyanis nekem is rengeteg olyan tanárom volt, aki egy találó megfogalmazással emberileg egy senki, szakmailag egy nulla, orvosilag meg érdekes eset. :P


Aki nem képes megfogalmazni azt önállóan, hogy xy végzettségem van, eddig itt és itt dolgoztam, és ezért meg ezért szeretnék itt dolgozni és kérem, ha üresedés van, értesítsenek, az nem alkalmas tanárnak. Ez az én véleményem.

2012. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sztem a tanár is csak egy szakma, nem különb mint bármelyik másik.


Írj egy önéletrajzot, ha mot. levelet akarsz rengeteg példa, minta van fenn:) Te közalkalmazott leszel! Ajánlom a kozigallas, és a kozszolga-t tele van tanári állással

2012. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

"sztem a tanár is csak egy szakma, nem különb mint bármelyik másik"


De!

Mert fejlődésben levő gyerekeket befolyásol.


Amit az a nagy bácsi/néni mond, az meghatározó lesz számukra... hát, ha nem is életük egészére, de a fejlődésük egy jelentős szakaszára. Pl. pályaválasztás.


Nekem az egyik tanárom nyolcadikban azt mondta, hogy úgyse lesz belőlünk semmi... hát, legalábbis belőlem kicsit több is lett, mint ő valaha is volt (azóta már a föld alatt :) ), de ez nem rajta múlt!


Én az első néhány (nem sok a tanári állományhoz képest!) tanárommal, aki megértett, segítséget is nyújtott a fejlődéshez, a középiskolában találkoztam. Teszem hozzá, egy elég béna szakközépiskolában, mert a kedves ált. iskolai osztályfőnököm az utolsó percekig arról győzködött, hogy úgyse lesz belőlem senki, kár is középiskolába jelentkeznem...


Aztán azok a tanárok, akikre minden tekintetben fel lehetett nézni emberileg, szakmailag is, csak az egyetemen jöttek (mert MEGCSINÁLTAM, vazz! Na ehhez mit szólsz, kedves volt - néhai - oszifő? :P )


Összességében, én nem látom értelmét, hogy a gyerekeinket olyanok tanítsák, akik még egy motivációs levelet se tudnak megfogalmazni. A kérdésben is ilyen szerepel, hogy "ebbe és ebbe az újságban". Helyesen: "ebben és ebben az újságban". Elgépelés kizárva, mert kétszer is így szerepel.


Most mondjátok meg, én, ezek után, minek segítsek egy ehhez hasonlónak...?

2012. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

összes kedves hozzászóló!

Első hozzászólásról a véleményem: sajnos az igazgatóknak nincsen humorérzékük.


Azért adok be pályázatot nem egy konkrét állásra, hanem egy iskolába, mert voltam már benn állásinterjún, ahol azt mondták, hogy most itt nincs üresedés, de adjam be X iskolába, mert ott majd lesz üresedés. Tehát ezért fogom beadni, mert odaszóltak.

2. és 4. hozzászóló:

Tudok írni motivációs levelet, azaz képes vagyok megfogalmazni, hogy a xy egyetemen végeztem, xy helyen tanítottam, és x-y szakos tanár vagyok, továbbá meg tudom adni az elérhetőségemet is, sőt azt is le tudom írni, hogy miket csatolok. Csupán egy-két példamondat érdekelt volna, mert nem úgy fog kezdődni, mint egy tipikus motivációs levél. Alkalmas vagyok tanárnak, sok tanítványom szeretett, és ez ad erőt, hogy továbbra is ezt a nehéz és egyben (egyik) legszebb hivatást űzzem.

Tudok helyesen írni, de ezt nem fogom a kedves 4. hozzászólónak bizonygatni, mert pár mondatból vonta le a következtetését.

Kedves 4. hozzászóló: saját élményeid miatt írtad azt nekem, amit írtál. Igen, valóban több lett belőled mint volt tanárodból, akinek nem kellett volna azt mondania, amit mondott, mert egy tanár elveheti az önbizalmadat egy egész életre. Sajnos azt tapasztaltam, hogy majdnem mindenki utálja a tanárokat, mert nekik is volt egy vagy több rossz tanára. Viszont, nem mindegyik tanár rossz, nem kellene általánosítani, sőt éppen Te írtad, hogy kiváló tanáraid is voltak. Nekem is voltak rossz tanáraim, és a sors fintora, hogy éppen abban, amit tanítottak, ma már kiváló vagyok,(bevallom 12 évesen még nem tudtam pl.barkácsolni),így mosolyogva gondolok vissza azokra az időkre, amikor megkeserítették egyes tanáraim az iskoláséveimet.

3. hozzászóló: igen ismerem az általad említett oldalakat, állandóan ezeket nézegetem, de azért köszönöm a tippedet.

Összességében az a véleményem, hogy a kérdésem egy-két fokkal értelmesebb volt, mint amik itt olvashatóak az oldalon pl. divat kategóriában.

Már csupán az érdekelne, hogy milyen válaszokat kaptam volna, ha nem írtam volna oda, hogy tanári állásra pályázok. :-))

2012. júl. 14. 19:24
 6/8 A kérdező kommentje:

Helyesen: Összes kedves hozzászóló!

Viszont nem mindegyik tanár ..... (viszont után nincs vessző)

2012. júl. 14. 19:29
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én is éppen hasonló kérdésre keresek választ. Azt hiszem, csak egyszerűen a motivációs levél elejére írom, hogy "Ezúton jelentkezem az xy céghez x vagy y munkakörbe, amennyiben jelenleg vagy a jövőben keresnek új munkatársat..." Aztán a szokásos miért jelentkezek, miért vagyok alkalmas, stb.

Linket én sem találtam még.

Hát ez olyan egyszerű lett, nem hiszem, hogy segít, de helyette kívánok:


Sok sikert, jó tanítást! :)

2012. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kedves utolsó hozzászóló, ment a zöld kéz.

Sok mintalevelet találtam a neten, mielőtt a kérdésemet feltettem, de mindegyikben hivatkoznak a konkrét újságra és állásra. Ezért tettem fel a kérdésemet, és valószínűnek találtam, hogy más is hasonló helyzetben van mint én.

Amúgy már nekem is beugrott mit kell az üresedés helyett írni: "ha van Önöknél betöltendő álláshely, kérem értesítsenek .... " -ez már szebben hangzik. :-)

Köszönöm még egyszer a hozzászólást.

2012. júl. 17. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!