Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16évesen lehetek próbavásárló?

16évesen lehetek próbavásárló?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi az a próbavásárló?
2012. júl. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
„A próbavásárlók inkognitós teszteléseket végeznek el partnereink üzleti egységeiben. Tehát a helyszínen átlagos vásárlóként vagy ügyfélként viselkednek, anélkül, hogy felfednék magukat, és egy előre meghatározott forgatókönyvet követve mérik fel a kiszolgálás színvonalát. (Kivételes esetekben ugyan előfordul, hogy a feladat igényli: a próbavásárló fedje fel magát a helyszínen a látogatás során, de nem ez a tipikus.) Tapasztalataikat ezek után egy kérdőívben rögzítik.”
2012. júl. 19. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Általában 18 éven felülieket foglalkoztatnak, de el tudom képzelni, hogy vannak olyan kifejezetten fiataloknak szóló árucsoportok, ahol előny, ha a próbavásárló fiatal. Azonkívül a fiatal próbavásárló esetében szerintem tesztelni lehet azt is, hogy mennyire akarják pl. a fiatalokat átverni, komolyan veszik-e őket egy vásárlás esetén. De ha alkalmaznak is, szerintem a szüleidtől valamilyen nyilatkozatot, garanciavállalást kérni fognak.
2012. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
első vagyok, ilyenről konkrétan így még nem hallottam, de sztem is 18 felett lehetsz ilyen.
2012. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Véleményem szerint lehetsz, gondolom olyan esetekben, ahol kiskorúakat nem lehetne kiszolgálni bizonyos dolgokkal, pl. alkohollal vagy dohányáruval, hiszen egy 18 év feletti vásárlót nyilván kiszolgálhatnak ilyen esetben.
2012. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Gfk Hungária piackutató intézet hirdetett régen ilyesmit.


Szerintem fontos, hogy elmúljál 18, mert számlaképesnek kell lenned.


Csak úgy nem tudnak a semmire pénzt adni neked (mert az fekete munka). Az alkalmi munkavállalói kiskönyvet pedig már megszüntették.

2012. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Anyád pi**áját!Inkognitóban szemétkedni?Ehhez van eszed...
2012. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak üzenem, hogy ilyen nagyon is létezik, amikor én dolgoztam a retz-nél akkor havonta egyszer számítani kellett arra, hogy jön egy ilyen, és ha 3szor rossz értékelést kaptál akkor vagy jól megszidtak, vagy repültél... Amúgy már én is gondolkoztam ilyenről, csak nem tudom hol lehet jelentkezni :s
2012. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dohányárú/cigaretta és alkohol szabálytalan eladása estén még előny is a korod. ;-)
2012. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem arra megy, mint a NAV, hogy elkérték -e a személyit ciginél stb., hanem egy konkrét feladatot kell teljesíteni:


Pl.: Menj be xy boltba és érdeklődj afelől, hogy milyen kávéfőzők vannak, melyik mit tud, mennyi a garancia stb.


S a megadott szempontok alapján kell eljátszanod a potenciális vásárlót (kisebb dolgoknál mint csoki, kávé stb. persze vásárolni is kell), s a megadott szempontokat meg kell figyelned, s egy kérdőív alapján értékelned.


Ez tulajdonképpen arról szól, hogy mennyire alkalmasak, segítőkészek, felkészültek az eladók.


Ja és persze nem feddheti fel magát.(Inkognito)

2012. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!