Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mikor lesz állásom...

Szerintetek mikor lesz állásom? Van remény?

Figyelt kérdés

Közgáz diplomám van, angolul felsőfokon beszélek, spanyolul középfokon. Számviteli osztályon dolgoztam 4 évig, aztán elmentem szülni rögtön 2 gyereket is. Most meg nem vettek vissza, mondván, hogy nincs hely. GYED alatt megcsináltam a mérlegképest, most tanulok németül (már el nem adnak.)

Sajnos nem Pesten lakom, az ingázás, költözés a gyerekek miatt nem lehetséges. A helyi nagyvárosban az elmúlt 2 hónapban kb. 20 számviteli állást hirdettek, de interjún még nem voltam. A fejvadászok biztatnak, hogy most kevés az állás, meg nyár van, majd augusztusban behívnak. Hát, nem tudom. Persze a jelentkezési lapomra az első sorba ráírták, hogy 2 kicsi gyerek. Mondtam is nekik, hogy talán nem kéne, de szerintük ez nem hátrány.

Ilyen végzettséggel, tapasztalattal lehet esélyem?


2012. júl. 21. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fejvadásznak nem te vagy az első számú ügyfél, hanem a cég akinek munkaerőt keres. Lehet, hogy neked azt mondják, hogy ez nem hátrány, de nem véletlenül írják rá a papírra ezt az információt. Talán, ha sokáig vársz, előre vesznek, de hogy őszinte legyek én nem fűznék nagy reményeket ahhoz, hogy 2-3 hónapon belül álláshoz juss.
2012. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2-3 hónap az semmi, de remélem az ősszel már igen.

Egyébként ezen már én is gondolkodtam, hogy miért kell az első infók közt odaírni, hogy kisgyerekes anya, nyilván már teszik is félre az adatlapomat. Viszont, ha később lenne ebből probléma, akkor biztos rajtuk verik le.

Én magam, ha jelentkezem, nem ezzel kezdem, nyilván, ha rákérdeznek megmondom.

2012. júl. 21. 18:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Simán van,miért nem próbálsz kimenni külföldre?

Beszélsz két nyelvet most jön a harmadik is ahogya mondod,tiszta dinka vagy,hogy nem használod ki.

Itthon ne várd a csodát,van négyéves tapasztalatod számvitelben,kint arany életed lenne,nem értelek,mire vársz?A sült galambra?

2012. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ahol dolgoztam, nem csináltam komplex könyvelést, csak egy részét (Shared service). És állítólag ez is a baja minden cégnek ahova beadom a pályázatom. Pedig egy hónap alatt bárhova betanulnék. Külföldre meg nem 10-20, hanem annál sokkal több jelentkező is akad. Na, meg azért 2 gyereket egy keresetből kint sem könnyű eltartani. A férjem sajna semmilyen nyelvet nem beszél. Távlati célok közt szerepel egyébként, hogy kimenjünk, de most még nem merem, túl kicsik a gyerekek. Na, meg a férjemnek is mondom, hogy tanulja a nyelvet, de nem hajlandó.
2012. júl. 23. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy a férjed egy idióta,lusta,bocs kérdező,el van magának,cél semmi.

Miért nem hajlandó nyelvet tanulni?

Sose értettem az embereket miér nem tudnak tenni érte,hogy jobb életük legyen.

Én mindig azt mondom egy ember hatszor gondolja át a gyerek vállalást és kivel,sőt még legalább vagy tízszer mielőtt belevág,előbb mindig szerintem karrier.

Na de a lényeg ha ő nem hajlandó tenni érte,hogy kimenjetek akkor számolj azzal,hogy filléreskedni fogsz ezt akarod?Hogy minden falatot beosztani?

Ja és kint kapsz támogatást sokat nagyon sokat gyerekenként minimum 600Eurót kapsz a két gyereked miatt,innen indulunk,az nem Magyarország :D

2012. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, jó, ez igaz. De akkor mit csináljak? Váljak el tőle, és menjek a gyerekekkel? Vagy hagyjam itt a gyerekeket vele, és menjek én egyedül?
2012. júl. 23. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit érzel?Vele akarsz lenni?

Tud tenni érte,hogy jó legyen?

Ha te mennél és ő nem,akkor menj és vidd magaddal a gyerekeket is.

2012. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne hagyd már, hogy még a vállásra is rábeszéljenek a munka miatt, nem ér annyit a világ összes pénze sem mint egy egészséges családi kapcsolat.

Különben én is a kiköltözést mondanám megoldásnak. Vannak olyan környékek, ahol nagy a munkaerőhiány, itt akár van képzettsége az embernek, akár nincs, felveszik valamilyen munkakörbe. Lehet, hogy nem lesz csak mondjuk gyári munkás, mezőgazdaásgi kisegítő vagy kukás, de legalább megtanulja megbecsülni magát. Nyelvet, meg ha már kint vagytok 1-2 év alatt perfektre megtanulja, mert muszáj lesz neki. Angliát mondjuk kerüld, gyerekkel oda nem mennék, viszont Spanyolország, Németország, Franciaország vagy valamelyik Benelux-állam, ahol a te nyelveiddel is találsz munkát jó döntés lehet. Persze a semmire ne költözzetek ki, előbb érdemes körbeszimatolni, hogy hol kapnál állást, néhány helyre próbaként beküldeni az önéletrajzodat, hogy érdekelné-e őket a munkád. Aztán ha jónak látszik a helyzet, lehet menni. Saját lakásotok vagy házatok nyílván nem lesz az első években, de ha szorgalmasan gyűjtögettek, az is összejöhet hamar.

2012. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó látszik,hogy sose nélkülőztél még.

Tök jó,ne is tudd meg,amikor látod,hogy a baráti köröd milyen sikeres ilyen jó nő,olyan Merci,Krétán nyaralás aztán Ibizán,te meg számolgatod,na most 2000Ft elég lesz jövő hét péntekig :((((((

Ne tud meg.

Hidd el ha egyszer megcsap a jólét szele,meg lesz célod egyik partner kapcsolat sem fog neked a pénznél többet érni.

És a pénz igenis közvetve boldogít,T Harv Ekker modnta a Milliomos elme titkaiban:,,Ha valaki a szeretettel példálózik,hogy az fontosabb,próbáljon meg szeretetből kenyeret vásárolni a boltban.Garantálom kiröhögik".

Igenis ha a partner nem egyezika céljaiddal,vagy el van mert egy lusta d...,akkor igenis szerintem onnan lépni kell,mert magával ránt a céltudatlanságába.

Angliát tényleg hagyd kérdező mocskos egy hely,Benelux államok,Franciaország vagy Németország.De főleg Benelux államok,garantálom neked arany életed lehet ott kint,jah és max. 32-35 órát kell dolgozni,és le is b_sznak ha sokat mersz előre dolgozni,komolyan mondom :D

2012. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó látszik,hogy sose nélkülőztél még."

Édesanyám egyedül nevelt fel bennünket diplomásként takarítónői munkából és fizetésből. Nem csak a pénzt lehet nélkülözni, a gyerekeknek nem mondhatja azt, hogy "bocs srácok, de a fater egy görény volt nekem meg kellett a pénz".

2012. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!