Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az Elte-n végeztem japán...

Ha az Elte-n végeztem japán szakosként, akkor milyen jólfizető állásom lehet (akár külföldön)?

Figyelt kérdés

(Ez csak egy terv, mivel nem végeztem ott, csak sajna most vagyok abban a helyzetben, hogy döntenem kell róla. Imádom a távolkeletet, és mindent, ami Japán természetesen!!!)

Szóval az érdekelne, hogy milyen JÓL fizető állásom lehet, amiből meg lehet élni? vagy egyáltalán van ilyen/ebből meg lehet élni?

(V kell hozzá tanulnom szakmát is, nem mint csak fordító vagy tolmács, vagy mittomén, hanem mondjuk még egy egyetemet el kéne hozzá végeznem, hogy egyáltalán dolgozni tudjak és ne kelljen az eltés munkát kukába dobni?)

Lehetőleg olyan válaszát várom, aki oda jár, vagy stb:)


2012. márc. 2. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
oktathatod a rizszabálókat magyarra, egyre több a távolkeleti cég, vagy ha valami műszaki végzettséget szerzel mellé (mérnök) akkor mehetsz is ki oda, hiány van, meg kínában is. mondjuk mérnökből mindenhol :)
2012. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

bölcsészként a mai világban nem fogsz megélni.

a nyelv egyre inkább csak egy eszköz ami által többekhez juthatnak el a lényeges dolgok értsd pl egy közgazgaságtani tanulmányod vagy egy elektronikai innovációd..

az hogy beszélsz japánul egy dolog. más meg beszél angolul. meg olaszul. meg franciául. na és? attól még hogy ritka nyelv, a kereslet is kb annyi rá, és senkit nem fog érdekelni mennyire tudod a japán-kínai háborúkat évszámra pontosan (mert kb am ilyenek mennek még a bölcsészkaron)


szerintem menj el tanulni valamit aminek több értelme van (jog, közgazdaságtan, mérnök, stb) és járj mellette japán tanfolyamra vagy valami.

2012. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted nincs kereslet egy országba se japánul beszélő nyelvoktatóra, vagy fordítóra, vagy tolmácsra?
2012. márc. 18. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából egyet kell értsek az előttem szólóval, de részben veled is kedves kérdező, ugyanis tudsz tanítani japánul akkor is ha van mellette egy használható diplomád, és abban a szakmában pedig előny lesz:D
2012. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Japán multik előszeretettel alkalmaznak japánul jól tudó embereket. De ez nem életbiztosítás sajnos. Mindenképpen elgondolkodnék egy használható diploma megszerzésén
2012. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!