Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom mi akarok lenni...

Nem tudom mi akarok lenni nagykorombam? 16L valaki segítsen! Lent a többi.

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy még nem tudom mi szeretnék lenni, most amit most tanulok azt nagyon utálom, csak azért muszáj volt valamire beiratkoznom. Még 1 évem van a suliból és utána mit kezdjek magammal?? :O Szeretnék külföldre költözni mert ott úgy tudom jobbak a lehetőségek meg jobban is fizetnek. De mit kezdjek magammal ha utálom a szakmámat? :((
2012. júl. 23. 02:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát, ezt neked kell tudni, hogy mit szeretsz, miben érzed magad tehetségesnek, stb
2012. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet aztán kifelé!
2012. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Pontosan mit vársz tőlünk?


Leírod hogy nem szereted azt amit tanulsz és megkérdezed hogy mit csinálj!

Erre csak általánosságban lehet válaszolni!

Vagyis gondold végig mit szeretnél csinálni és abba az irányba tanulj tovább!


Aki azt mondja hogy nyelvtanulás és kifelé az idióta!!!


Hisz kint ugyan úgy nem fogod tudni hogy mihez kezdj akkor meg minek menjél ki egy ismeretlen országba hogy ott csövezz??

Nekem sok ismerősöm van kint. Van diplomás és szakmás is közöttük és egyáltalán nem olyan leányálom mint aminek az "itthon maradottak" gondolják. És rengetegen jönnek vissza mert nem értek célt.


A lényeg hogy tudd mit akarsz magaddal kezdeni és mit tudnál teljes erőbevetéssel csinálni!

És ez lehet akár hivatásos sportolás vagy vállalkozás, munka stb!


Lehet az is a célod hogy legyen egy kávézód vagy hogy a világon hegyeket másszál meg stb! És a munkád csak azért lesz hogy elég pénzed legyen erre!


Millió lehetőséged van de mi nem mondhatjuk meg mi legyél...

2012. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt nem érted, kedves utolsó, hogy kint lehet, hogy többet keres egy ember, de többe kerül a megélhetés is. Ha nincs egy rendes szakmád (ami külföldön keresett) vagy diplomád (nem mezei) akkor kint sem tudsz boldogulni. A legtöbb ember aki kiment és eltudott helyezkedni úgy, hogy "állom" élete lett azok mind diplomások (orvosok, mérnökök). Viszont, ha kimész mosogatni pl. Angliába akkor az felejtős, hogy áloméleted lesz, ugyan ez Németországban. Esetleg azoknak jó akik osztrák határnál laknak és ingáznak.
2012. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Egy 16 éves lány nem tudja mit kezdjen az életével és azt ajánlod neki hogy menjen ki külföldre????

Mert az megoldja a problémáját?


Asszem pont a lengyeleknél volt hogy milliószámra mentek ki pl Angliába... Aztán milliószámra jöttek vissza! Pedig nyelveket beszélő és diplomás emberek mentek ki! És valóban a megélhetés is drágább mint ahogy írták!


Azért van ez az iszonyatos bevándorláshullám az EU-ba mert azt hiszik hogy ott van a Kánaán és aki oda megy az gazdag lesz és csodás életet fog élni!



Kedves Kérdező!

Én is azt javaslom hogy magadban döntsd el hogy mi érdekel.


A hegymászós dolgot meg a válaszoló szerintem úgy gondolta hogyha valami olyan érdekel ami nem hoz pénzt akkor dolgozz valamit amivel megkeresed a pénzt arra amit szeretsz csinálni.

2012. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én se nagyon tudtam még a te korodban, az érettségit leraktam aztán még lett volna 2 évem, de én sem bírtam azt a szakmát(autóelektronika) aztán inkább eljöttem. Nagyjából 2 hónapon belül találtam is munkát pizzafutár lettem, ezt csináltam úgy 3 évig, de voltak mellette más munkáim is. Aztán dolgoztam kertészetben, postán, katonaságnál, döneresnél, mekibe, pincérként voltam tetőfedő később pizzaszakácsként is dolgoztam. Most jelenleg külföldön vagyok, ez már 4 uniós ország ahol most dolgozom. A lényeg, hogy mindig érezd magad jól ott ahol éppen vagy. Szóval ne keseredj el, rengeteg lehetőséged lesz az életben és kipróbálhatsz mindent amit csak szeretnél.
2012. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy most amiket tanulsz minden tantárgyat vegyél komolyan, mert ha később szakmát akarsz majd váltani lehet, hogy pont arra a tudásra lesz majd szükséged amit most jelentéktelennek gondolsz.
2012. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyugi, kevés 16 éves tini tudja, hogy mit is akar csinálni. Sőt, a legtöbbet egyáltalán nem is izgatja a dolog. Te legalább már gondolkodol rajta, és ez jó. A húgom 20 éves, és fogalma sincs, mit akar az élettől.

Az iskolában alapvetően 2 fontos tantárgy van: a nyelv meg az informatika. Ezeket vedd nagyon komolyan, aztán ráérsz még eldönteni, mit csinálsz később.

Ellenben valóban nem az a megoldás, hogy kimész külföldre. Piacképes szakma, és nyelvtudás nélkül ott sem mennél sokra. Ha ez szerepel a hosszú távú célok közt, akkor kezdj bele nagyon komolyan a célország nyelvébe, és keress egy olyan szakmát, amivel kint el lehet helyezkedni.

Jelenleg a legkeresettebbek az orvosok és ápolónők. Csak hát ehhez nem mindenkinek van gyomra, és tehetsége. De van barátnőn Németországban, aki ápolónő, és teljesen meg van elégedve a fizetésével, és azért ők nem tanulnak egy életen át. A húgomnak is mondtam, hogy végezze ez az eü. szakközepet, dolgozzon 1 évet egy magyar kórházban, aztán kifelé. Neki még lenne is kedve ehhez a szakmához, de a felvételi nem sikerült, azóta meg nem is próbálkozik.

2012. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 34 évesen sem tudom, hogy mit szeretnék csinálni, ráadásul az átlagfizetés többszörösét viszem haza.
2012. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!