Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha nem fizettek ki a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok és tapasztalatszerzés céljából elvállaltam egy pultos munkát. 5 napot dolgoztam ott, de nem kaptam semilyen szerződést, ezért bementem felmondani. Engem pedig elküldtek fizetés nélkül, azt mondván: engem nem ismernek, sosem jártam ott, sosem ismertem őket. Napi 4,000 forintban állapodtunk meg (15 óráért....), tehát 20,000 forintot kéne kapjak... (Kis embernek ez is pénz, pláne bejáráshoz használt benzinre...) Készítettem képeket magamról (rossz előérzet miatt és a biztonság kedvéért) úgy, hogy bent állok a pultban és a munkaruhát viselem, mert az 5 nap alatt, amikor kérdeztem szerződésről, nem adtak választ. Tudok valamit tenni? NAV-nál, rendőrségnél feljelentést tenni vagy az nekem is rossz lenne, mert engem is megbüntetnének?

2012. júl. 23. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos ez veszett fejsze. Tanulópénznek jó volt, SOHA ne vállalj el olyan munkát, ahol nincs szerződés. Inkább lépj túl rajta, és keress egy normális munkahelyet.

Sajnálom.

2012. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőségnél kell bejelenteni, és megbüntetik őket. Talán változott a nevük, de biztos benne van a munkaügyi és a főfelügyelőség.

2012. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es: a szerződést az első munkanapok alatt kötik. Én közalkalmazott voltam egyetemen, de nekem sem volt szerződésem az első napokban.
2012. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Asztalborogatás, munkaügyi főfelügyelőség és nav (volt apeh) emlegetése... Ha kellő határozottságot tudsz mutatni, kis szerencsével helyből kifizetnek.

Ha nem, és meg akarod szívatni a munkaadót, akkor először a munkaügyi főfelügyelőség helyi kirendeltségén kezdd, ott majd elmondják a "mit-hogyan" c. mókát. Mellesleg felnyomhatod a munkaadót a NAV-nál is, mivel bejelentés nélkül akart foglalkoztatni.

Ha belevágsz, akkor iszonyat károkat tudsz okozni a cégnek, így ha van egy csöpp eszük, inkább lezárják a dolgot a kifizetéseddel..

2012. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es: igaz, és ezek után én attól még "felnyomnám" őket. Nem csak róla van szó, nagyban csalnak, sok áldozatuk van.
2012. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet ezt az egészet diktafonnal együtt csinálni, és akkor még rögzített bizonyíték is van rá, még ha írásban rendbeteszik is az egészet utólag.
2012. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg 15 órára nem is lehet 4 E Ft-ban megállapodni, mert a minimálbér és a műszakpótlék ennél jóval több. Valamint szerintem 2 munkanap közt is a kötelező pihenőidő több, mint 9 óra 2 műszak után!

Nálunk a portások 24-órázni szoktak, utána 48 óra (néhol 72 óra) pihenőidejük van.

2012. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat...
2012. júl. 23. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

"Engem pedig elküldtek fizetés nélkül, azt mondván: engem nem ismernek, sosem jártam ott, sosem ismertem őket."


igen, ezt szokták csinálni, de szerencsére nem olyan könnyű az ilyesmit letagadni :-)

pultoztál, szem előtt voltál, keress tanúkat, akik igazolják, hogy ott dolgoztál

asztalborítás sem rossz ötlet (na jó, törni nem kell, de 10 centiről nyugodtan ordíthatsz a tulaj arcába :D)

mellesleg NAV és munkaügy, csak hogy érezze a főnök a törődést ;-)

2012. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!