Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általánosságban hány állásinte...

Általánosságban hány állásinterjú / állásra való jelentkezés után talál valaki munkát?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok (Szabolcs megyében - főiskolai diplomával). Már tucatnál is több e-mail kiküldtem (az állásokat hol újságban, hol az internetről néztem ki), voltam állásinterjún is, de semmi válasz senkitől. Se e-mailben, sem telefonon, állásinterjú után sem kaptam választ. Még annyit sem írnak vissza, hogy az állás betelt, vagy nem Ön a megfelelő számunkra az önéletrajza alapján.


Miért hirdetnek akkor az ilyen cégek, ha még a fáradtságok sem veszik, hogy válaszoljanak?

Vagy mennyi a %-os aránya (legalább) a válaszoknak?



2012. aug. 8. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit én tapasztaltam, hogy jó, ha 10 cégből 1 visszaír! Az már jó arány!
2012. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rossz a gondolkodásmódod.

Azért hirdetnek így, mert megtehetik.

Egyet felvesznek, azt értesítik, a többi meg a feje tetejére se állhat, akkor se tud mit csinálni. Őket meg nem érdekli, mert már megvan az emberük.


Ne csináljál ilyen statisztikákat, hogy mennyi ír vissza, meg mennyi nem, hanem addig foglalkozzál egy álláshirdetéssel, ameddig elküldted nekik a jelentkezést. Utána rögtön felejtsd el őket te is, küldözgesd tovább a többi helyre, és csak akkor jusson újra eszedbe valamelyik, hogyha visszajelez.

2012. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es, ez elméletileg így van, csak én meg jártam úgy, hogy beadtam a jelentkezésemet egy csomó helyre, már tényleg azt sem tudtam hova. Aztán behívtak egy helyre, és megkérdezték, hogy miért gondolom, hogy ezeket a feladatokat el tudnám látni. Aztán ott derült ki, hogy már nem is emlékeztem a hirdetés szövegére. Baromi ciki volt. Szóval én azért mindig kinyomtatom a cég hirdetését, miután jelentkeztem rá, hogy ha esetleg behívnak, át tudjam megint nézni.


Statisztikát nehéz csinálni. Én 3 hónapja keresek állást, pénzügyes diplomával, 2 nyelvtudással, multis tapasztalattal. A helyzet siralmas. 3 hónap alatt egyetlen állásinterjún voltam, ami kb. 10 percig tartott, és egyből látszott, hogy nem akarnak felvenni, csak úgy tesznek, mintha keresnének, de már megvan az ember. A többi helyről még annyit sem írtak vissza, hogy köszönjük szépen. Igazából én sem értem, mert már min. 30 helyet megpályáztam, minden feltételnek megfeleltem, és hogy még interjúra sem hívtak, ezt én sem értem.


Két oka lehet: már rég megvan az ember, vagy nem képesek rendesen megfogalmazni a követelményeket. Az előző munkahelyem ilyen volt, kért érettségit, angol nyelvtudást, meg számítógépes ismeretet. Aztán ki voltak akadva, hogy 1000 jelentkező volt, olyanok, akik a számvitelről még nem is hallottak. Hát persze, mert bele kellett volna írni a hirdetésbe, hogy mit is akarnak!


Válság előtt azt mondták kb. fél év, mire elhelyezkedsz, most szerintem 1 év is reális lehet.

Arra meg ne hallgass, aki azt mondja, hogy küldj szét havonta több száz pályázatot, mert hova, minek? Ha nem hirdetnek, úgyis a kukába kerül.

2012. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!