Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha csak egy pillanatodba...

Ha csak egy pillanatodba kerülne, melyik 2 diplomát választanád? Melyik kombináció a legjobb?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Orvos-mérnök :P
2012. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Közgazdász-mérnök (utóbbi már meg van) :)
2012. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Persze elég érdekes személyiségnek kell lenned, hogy ezt a kettőt összekombináld :P

De ha ezek vannak, az egyikkel csak kapsz munkát.

A másik meg megy a levesbe.


Mert bizony hülyék azok, akik azt hangoztatják, hogy "három, négy, öt diplomám van", ezt nem kilóra mérik, egy kell, amire van kereslet, és amiben profi tudsz lenni.


A kutyát se érdekli, hogy neked régész, klasszika-filológia, meg sumerológus diplomád van, ha egyikkel se tudsz elhelyezkedni, mert sehova se kell.

2012. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Orvos és jog.
2012. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Na a jogot meg miért...?


A dr. cím megvan az orvosival is ha erre hajtasz, jogászként meg max. a közigben tudnál manapság elhelyezkedni, HA nem lenne létszámstop. Kivéve persze, ha van ügyvéd papa, aki felvesz előbb bojtárnak, aztán viszed tovább a boltot.


Orvos diplomával elmehetsz külföldre orvosnak mesés fizetésért, jogi diplomával elmehetsz külföldre mosogatni (külföldi) minimálbérért, mert ugye nem képzeled, hogy a magyar joggal amit itthon tanulsz, külföldön bármit is tudsz kezdeni, nem beszélve arról, hogy az egy szóbeli szakma, szóval az adott ország nyelvét is perfektül kéne beszélned, mert senki nem tolerálja a bíróságon, hogy azt mondd: "ööö... the defendant... should... ööö... present that thing, that ööö...." :P

2012. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gazdasági ügyvéd lennék. (jog + közgáz)

Egyik ismerősünk ezt csinálja, hát nem merem ide leírni a jövedelmét.

2012. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


közgáz+prog.infóhoz mit szóltok?

2012. aug. 14. 20:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem a doktori cím miatt kellene az orvosi mellé a jog. Ha egyszer meglesz leírom mi értelme van:)
2012. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Az ehhez hasonló pozíciók csak protekcióval (vagy jelentős, elismert munkatapasztalattal) nyílnak meg, ha egyáltalán.


Nem úgy van, hogy elvégzed az egyetemet, aztán az vagy, amit végeztél, koránt sem!

Senki nem fog hasra esni a friss diplomádtól nulla munkatapasztalattal, ezek azok, amikre azt mondják a HR-esek (ha odajutsz), hogy majd értesítjük, vagy amilyen önéletrajzra soha nem küldenek választ.

Az első, amit néznek, az a releváns (szakmába vágó) munkatapasztalat, ha ez nulla, akkor egy vagy a millió munkanélküli diplomás közül, sajnáljuk. Szakmába vágó munkád meg nem is lesz, ha nincs protekciód, úgyhogy 22-es csapdája.


Ja, és egyébként ÉN tudom, mit beszélek, mert bár közgazdász diplomám nincs, de jogász az van. Hát ne tudd meg, hány hónapot kilincseltem össze az ügyvéd uraknál minimálbéres bojtár állásért, amire végre kaptam egy állást a közigben, igaz, nem szakmámba vágó, de nem is minimálbérért, mint amit ezek ajánlottak volna. Persze már ez se nagyon van, mert nincs pénze az államnak...

Közig diplomára szintén nem vágyom.


Összességében, ezek a diplomák azoknak jók, akiknek vannak kapcsolataik, meg már készen várja őket az álláshely mikor végeznek, a többinek szopóág.

2012. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gndolom nem egyszerű, s valószínű hogy sohasem lesz sem orvosi, sem jogi diplomám. De nincs azért kizárva:D én egyébként építész vagyok jópár év gyakorlattal. Nos manapság nem épp jövedelmező szakma, ahogy itt is igen csak kell az ismeretség. Ha pedig csak művezetőnek löknek ki iroda helyett, mert jó ha megtapasztalod mit hogy stb, akkor kubikolhatsz kb a segédmunkás bérért... Innen a legésszerűbb továbblépés a műszaki ellenőrködés.
2012. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!