Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vallási okok miatt megoldható...

Vallási okok miatt megoldható hogy ne keljen Szombaton bemennem gyakorlatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, azért írtam ebbe a kategóriába, mert munkáról lenne szó. Pontosabban arról, hogy szeretnék jelentkezni egy ruházati eladó tanfolyamra. Tudok róla, hogy valamikor be kell majd mennem gyakorlatra a boltba, talán hétvégente is, ha akkor is ki van nyitva a bolt. Szerződést kell majd kötnöm, de nem vagyok ebben biztos, és elmondom hogy miért:


Adventista vagyok, és nálunk a szombat nyugalom nap. Vasárnaptól hétfőig vállalunk munkát, de szombaton nem, hanem akkor Istentiszteletre megyünk, és a gyülekezetben töltjük a napot, vagy olyan tevékenységet végzünk amely összeegyeztethető a hitünkkel. Az semmiféleképpen nem férne bele, hogy én Szombaton a boltban dolgozzak. Kérdésem tehát a következő lenne:


Valamilyen állami törvény esetleg van-e amire tudok hivatkozni, hogy szombaton semmiféleképpen nem tudok bemenni gyakorlatra. És van-e esély rá hogy a tulajdonos megérti ezt, és elengedi nekem a szombatot? Én hajlandó vagyok akár mindennap is bemenni dolgozni, de a szombat nálam kivétel.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2012. aug. 15. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi ilyen törvény nincs, elvégre se a munkáltató nem köteles téged foglalkoztatni, se te nem vagy köteles elvállalni semmilyen munkát. Ha neked nem felel meg bármilyen okból egy munka, akkor egyszerűen nem kell azt elvállalnod, hanem olyat kell keresned, ami megfelel.

Megpróbálhatod persze megbeszélni vele, de még az is sanszos, hogy akkor inkább mást keres, akinek nincsenek feltételei.

2012. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért is tettem fel a kérdést, mert ez még nem teljes munkaidő lenne, csak a képzéshez kapcsolódó gyakorlat. És nem tudom, hogy a tanfolyamon figyelembe vennék-e ezt a kérésemet. Azért köszönöm szépen a választ, majd kiderül ha beszélek a főnökkel.


Köszönöm szépen a választ.

2012. aug. 15. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megengednék neked. Ha mégis van ilyen törvény kérlek jelezd, mert akkor én is belépek a rendbe :)
2012. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!