Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tehetek panaszt a munkaügy...

Hol tehetek panaszt a munkaügyi központ ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden és tömören vázolom a helyzetet, ebben a munkaügyi központban tanfolyamokat sosem indítanak, mert nincs keret, az egyéni képzési támogatást még nekem kellett elmagyarázni az ügyintézőnek, de nem, olyanra sincs keret. Az ügyintéző egy vén öregasszony, akinek már réges régen nyugdíjba kellett volna mennie, de nem, fancsali pofával,elavult információkkal és kivagyi, lenéző stílusban intézi az ügyeim. Próbáltam nagyon kedves lenni, és elnézni a bunkóságait, de betelt a pohár. Arról nem is beszélve, hogy ezek a kedves hölgyek munkaidőben vásárolgatnak a szomszédos hipermarketben, én meg egy órát ülök várakozva a többi szerencsétlennel. És ha ez még mindig nem lenne elég, semmire sincs keret, semmire sincs lehetőség, de az újabb és újabb "kedves" kolleginákat sorra veszik fel. Már halmozódik bennem a harag egy ideje, de most jutottam el arra a pontra, hogy elég és nem tovább. Ha nem is történik semmi, de kiírhatom magamból valakinek a haragomat, már jobban lennék. De nem találtam információt, hogy milyen szervezetet keressek meg a problémámmal, ki az illetékes.

2012. aug. 15. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Leginkább az adott munkaügyi központban tehetsz panaszt.

Mondd meg nekik, hogy panaszt akarsz tenni, és kérj egy papírt, amire leírhatod.

Aztán majd ők továbbítják a felettes szervükhöz elbírálásra.

2012. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ki szeretném őket kerülni, ugyanis legutóbb panaszt szerettem volna tenni az ügyintézőre a nem megfelelő tájékoztatás miatt, erre az volt a központ vezetőjének a reakciója, hogy biztosan csak rossz napja volt és elnézésem kéri. Tehát nem vesznek komolyan. Ezért reménykedtem és bízok benne, hogy valahol máshol, valaki másnak is tehetek panaszt.
2012. aug. 15. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
A hozzájuk tartozó Kormányhivatalban, esetleg a jegyzőnél tehetsz panaszt.
2012. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem kedves legutóbbi hozzászóló a válaszod, akkor a városi önkormányzatnál, vagy pedig az önkormányzat jegyzőjénél? Köszönöm a válaszod, ezzel már előrébb léptem :)
2012. aug. 17. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A megyei, vagy az országos központnál is tehetsz, de semmi értelme. 1. Nem fog semmi történni.

2. "Meghálálják" a panaszodat: Később ha mész adnak egy "aljadék" munkát amit nem fogsz elvállani, erre ők simán megszüntetik a regisztrációd arra hívatkozva, hogy megtagadtad az együttmüködést. Egy csomó mindentől el fogsz esni, nem fogsz kapni semmmit.


A 3 havonta történő pecsételgetést, meg kibirod valahogy, nem kell hozzájuk szólni és kész.

2012. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint, az ilyen helyen azért viselkednek így a dolgozók, mert megtehetik. Gondolhatod, hogy nem csak téged bosszant a viselkedésük, ha lenne ellenük szankció már rég nem dolgoznának ott. Sajnos állami hivatalban ez megy. Én a másodfokú hivatal ellen akartam panaszt tenni pár éve, elhajtottak mindenhonnan.

Még a nagyfőnökhöz is elmentem, de ügyfélfogadási időben (amikor nem volt más ügyfél), azt mondta, hogy nem ér rá velem foglalkozni, hagyjam őt békén. Írtam a minisztériumba levelet, 1 év múlva válaszoltak, hogy természetesen minden a legnagyobb rendben. (Pl. egy 60 napos fellebbezési határidőre min. fél év, mire válaszolnak, de hát ez teljesen rendben van. Naná, az egy évhez képest mindenképpen gyorsan reagálnak.)

Nyeld le a békát, és reménykedj, hogy nem kell sokáig oda járnod.

Egyébként a képzésekre már sehol nincs keret, erről nem ők tehetnek. És most már nem is feladatuk munkát keresni neked, egyszerűen beregisztrálnak, mint munkanélkülit, és ennyi a dolguk.

2012. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
58%
Ez itt magyarország.
2012. aug. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom a válaszokat, csak még inkább érzem, hogy miért hagyja el Mo.-ot minden 5. magyar és remélem eszükbe sem jut visszajönni! Persze tudtam én, hogy sz@r a helyzet, de ez most józanító pofonként ért. Megnyugtató azért, hogy nem csak nekem vannak ilyen rossz tapasztalataim, de valahol elkeserítő is. Nagyon köszönöm mkinek a válaszokat, azt hiszem még megálmodom, hogy mit lépjek, bár ennél rosszabb már nem lehet.
2012. aug. 18. 22:12
 9/10 anonim válasza:

Szerintem ne hagyd annyiban. Pont ez a baj velünk magyarokkal, hogy mindenre csak legyintünk, hogy nincs megoldás. Igenis van megoldás, ki kell állnunk magunkért, a jogainkért és ha utána is kell menni, de móresre kell tanítani az ilyen embereket (akik mellesleg a mi adónkból lógatják a lábukat!)

A M. Központokban ki van függesztve a faliújságra, hogy hol lehet panaszt tenni (igaz, elég eldugott helyen)

Mi is panaszt tettünk egy ügyben, és végül felsőbb utasításra igazat adtak nekünk, így megoldódott a problémánk!

2014. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi a kérdés, de a helyzet azóta sem változott sokat az én esetemben sem. Az még hagyján hogy néhány ügyintéző magas lóról beszél az emberrel, hiszen egy ilyen dolgozó nem tudja elképzelni a légkondis, kényelmes, gépelős állásában, hogy milyen is munkanélkülinek lenni hónapokig. Az viszont felháborító, hogy az "ügyfelek" előtt beszélik meg hogy most kiugrik a Teszkóba vagy a zöldségeshez egy órára(10-kor), majd jön, közben pedig harmincan várunk a levegőtlen teremben a sorunkra... ami nem halad, mert a 12 ügyintézőből 8 nincs a helyén, aki meg a helyén van az fél óránként hív be új embert még akkor is, ha az előző már rég elment.

Sebaj, erre találták ki az emailes kapcsolattartást nem? Nosza nagy naivan küldtem is nekik levelet hogy ezzel kívánok élni, mire jött a pökhendi stílus és fenyegetés, hogy nekem személyesen kell bemennem, különben törölnek a nyilvántartásból. De akkor miért írták le a neten feketén-fehéren, hogy IGEN, lehet emailben jelentkezni a 3 hónapos periódusban, pont a sorbanállás elkerülése miatt, és hogy ne kelljen 2000 Ft-ot költenem buszra, ami munkanélküliként elég nagy luxus. Azt meg sem említem már, hogy a 3 hónap alatt egyetlen ajánlatot sem kaptam tőlük,tehát ez is csak egy haszontalan intézmény amire megy a pénz, tele olyan emberekkel akik urambátyám alapon csinálják a semmit.

2014. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!