Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jobban megéri külföldön élni...

Jobban megéri külföldön élni és dolgozni, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,szeptemberben kezdek egyetemet. A leendő szakomat sokan lenézik, és nem jósolnak nekem vele nagy jövőt mondván túltelített a pálya (de ma már mi nem az?) de engem érdekel a dolog, és szeretek tanulni. Szeretek nyelveket tanulni és régóta gondolkozok azon hogy nem szeretnék Magyarországon élni,több okból sem. Engem az érdekelne hogyan boldogulnak azok a magyarok akik külföldön dolgoznak, élnek mert sajnos az ismerősi körömben nem ismerek ilyen emberkét. Hogyan boldogulnak kinn, milyen munkákat tudnak vállalni és képesek karriert építeni? Én nem vágyok nagy dolgokra, csak ne kelljen szűkölködnöm mint a szüleimnek. Hogyan lehet belevágni ebbe a dologba? Akinek van tapasztalata és ideje, megköszönném ha megosztaná velem :)
2009. júl. 27. 02:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

ha jó vagy abban, amit csinálsz, akkor itt is és külföldön is sikeres lehetsz.


mint tanulás, szélesebb látókör megszerzése, minden féle képpen jó ha eltöltesz 1 évet külföldön. de ne azért, mert hogy ott minden jobb.


gonodlj arra, hogy külföldön is magas a munkanélküliség és inkább olyan embereket vezsenk fel, aki a nyelvet is beszéli és ismeri a kultúrát. ha nem olyat keresenk, akkor meg vigyázni kell, mert talán pont azt nem akarják, hogy tisztában legyél a jogaiddal.


mint lány könnyű kimennei max egy évre nyelvet tanulni, mint Au-pair. de valamennyi alapnyelvismeret itt is szükséges.


melyik országba szeretnél menni?

2009. júl. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!