Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha olyan feladatok...

Mit tegyek, ha olyan feladatokat kapok a munkahelyemen, amik meghaladják a képességeimet?

Figyelt kérdés
Gyakornokként kerültem a munkahelyemre, ahol az első nap bedobtak a mélyvízbe, aminek én nagyon örülök, hiszen csak így lehet tanulni. Idő közben egyre több mindent tanítanak nekem, vagy éppen elvárják, hogy tudjam. Ami logikus is, hiszen nem iskolában vagyok, hogy mindent mutogassanak nekem, de mivel nulla tapasztalattal mentem oda (ezt ők is tudják), így nem igazán tudok néha helytállni, ami idegesítő mind a főnökeim számára (bár eddig még nem tették szóvá, úgyhogy csak feltételezem), mind nekem. Jelenleg ott tartok, hogy kb. másfél dolgozó munkáját kellene ellátnom (szabadságolások miatt), de a feladatok egy részét sajnos nem tudom véghezvinni, mert fogalmam sincs, hogy mit kellene csinálnom. Igyekszem jó teljesítményt nyújtani, amit egszer megmutatnak, azt utána már tudom, illetve vannak olyan dolgok, amikre magamtól is rájöttem, és egy embert még tudnék is helyettesíteni, de pár plusz feladatot kaptam, amit már nem fogok tudni megcsinálni. Pár hét múlva pedig előléptetnek egy teljesen új munkakörbe, hiába szóltam, hogy ahhoz végképp nem értek. Mindig azt mondják, hogy ők látják, hogy képes vagyok rá, és remekül dolgoztam eddig is. (Hát én nem éppen így érzem.) Az tény, hogy a lelkesedésem megvan, és az elméleti tudásom is, de még csak pár hónapja dolgozok, és nincs meg a kellő rutinom.
2012. szept. 8. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Sub pondere crescit palma!
2012. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább azt elárulhatnád, hogy irodai munkáról beszélsz, vagy pl. építőipari munkás vagy, esetleg valami fémforgácsoló szakmunkás, esetleg kéményseprő vagy egyáltalán milyen munkahelyen, milyen szakmában, mit dolgozol????
2012. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést, ez kimaradt. Banknál dolgozok: könyvelek, jelentéseket készítek, ellenőrzési feladatokat látok el, és mindenféle apró-cseprő ügyet, éppen mi van napirenden.
2012. szept. 8. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Szóval bank = irodai munka:

gyakorlatilag nincs olyan nyomtatvány, ügyirat, amely az elmúlt néhány napban, hétben, másik ügyfélnél, más nevekkel, más számokkal már nem fordult volna elő.


Puskázz!!! Nézd vissza, hogy aki előtted azt a munkát elvégezte, hogyan, miket dolgozott fel belőle, miket írt rá, hova küldte tovább, stb. stb. Puskázd ki, az elődöd hogyan intézte el azt az iratot.

Másrészt: mindig gondolkodj "józan parasztésszel", egy bizonyos esetben mit írnak elő a jogszabályok, mi a bank érdeke, célja, és mit szeretne (akar) a kedves ügyfél. Bár ez utóbbi az esetek többségében szinte teljesen mindegy. :))))

No és persze kérdezz, inkább hatszor, mint egyszer rontasz. A bankszakmában a banki dolgozó nem tévedhet, mert az ügyfelek pénze bánhatja, ezért ne szégyelj kérdezni, és inkább lassan, megfontoltan dolgozz, a minőségre menj, ne a mennyiségre!!!

2012. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

tök mindegy hol dolgozol


jegyzetelj és kérdezz, ennyi....én is megkérdezem akár 5×-re is, ha nem értem, mit akar a főnököm

2012. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz. Ha valamit megmutatnak neked, akkor legyen előtted egy füzet, és mindent részletesen írj le. Valóban nincs idő mindent százszor megmutatni, viszont nyilván nem elég senkinek, ha egyszer mondják el, ezért kell leírni.

És a gépben minden benne van, valóban, én könyvelőirodában dolgozom, először a gépben szoktam keresgélni, ha nem találok olyat, akkor viszont kérdezek.

Egyébként nyilván jól csinálod a dolgokat, ha egyre több feladatot bíznak rád, ennek örülni kell. A legtöbb helyen a gyakornok csak iratokat füzöget.

2012. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!