Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt hogyan írjam bele az...

Ezt hogyan írjam bele az önéletrajzomba? Egyáltalán írjam bele?

Figyelt kérdés

Röviden magamról:

-2007-ben érettségiztem és nyelvvizsgáztam, ezekről természetesen a papírt kézhez kaptam.

-még ebben az évben (2007) egyetemet kezdtem, amit hosszú gondolkodás után lassacskán egy éve otthagytam, tehát végzettséget nem szereztem.

Ugye leírom az önéletrajzba a tanulmányokhoz a középiskolát és annak dátumát, de az utána lévő idővel mihez kezdjek? Úgy értem, ha nem írom bele az egyetemet, nem fognak furcsán nézni, hogy mégis mit csináltam akkor évekig? De ha meg beleírom, mit írjak? x-y évig egyetemre jártam, de otthagytam? Ez meg olyan rosszul hangzik.

Ilyenkor mi a teendő?


2012. szept. 16. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én nem írnám bele, a mai világban simán lehet, hogy egy évig nem találtál munkát azért van az ott.
2012. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Semmit ne írjál, ha nem végezted el az egyetemet, az semmit se ér.

Senkit nem érdekel, hogy miért nem, meddig jártál oda ésatöbbi, egyszerűen nem ér semmit.

2012. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ mit végeztél. Gépészmérnököknek ált. már az egyetem fele környékén van állásuk... Ilyenkor bele lehet - sőt érdemes - írni.


Ha valami büfé és ruhatáros szakot végeztél el félig azt kár beleírni, de ha kérdezik mondd meg. És fogd az anyagi helyzetedre, hogy miért nem tudtad befejezni.

2012. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogász szakon voltam, ahol nincs bsc + msc külön. Így nem sokat érek vele. Akkor ne írjak semmit?
2012. szept. 16. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ne.


Hülye voltál, hogy ha már bekerültél, nem voltál képes elvégezni, de vigasztaljon, hogy a már végzett jogászok jó részének sincs munkája.


Ezért van az, nagyon helyesen, hogy a kormány elrendelte, hogy jövőre már sehol nem indul államilag támogatott jogász szak, csak fizetős.


Így akinek már van ilyen diplomája, az előbb-utóbb többet fog érni, aki meg úgy van, mint te, hogy elkezdi, aztán otthagyja, az később kétszer is meggondolja az ilyet, mert már csak pénzért lehet majd.

2012. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdemi időt eltöltöttél ott, írd bele. Pl 3 teljesen elvégzett év, vagy ilyesmi. Ha csak így voltál ott:


http://www.youtube.com/watch?v=QBT9xW84a00


akkor ne írj semmit.

2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lol utolsó!
2012. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!