Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy grafikus mennyire keresett...

Egy grafikus mennyire keresett a mai világban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen grafikus? Mármint alkotó grafikáról van szó, azaz kézzel rajzolt dolgok, vagy pedig egy számítógépes grafikáról van szó?
2009. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sztem kézzel rajzolt dolgok...a számítógép grafikát az infó szakon tanítják...de még sok más programozási nyelv mellett.
2009. aug. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én infó szakos voltam, és nem tanítottak számítógépes grafikát.Én úgy tudom hogy ilyet elektronikus ábrázolás szakon tanítanak egyetemen például (itt Kaposváron,vagy Egerben) de OKJ-s képzésben is van valami elektrográfiás dolog,amire egy barátom jár.A megélhetésekről sajna nem tudok, mert engem lebeszéltek arról hogy művészeti karra menjek :$
2009. aug. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz? Az egyetemen infó szakon még a grafikai motort is tanítják, meg a játékokban és más területeken használható mesterséges intelligenciát is.
2009. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
OKJ-s képzésben grafikus. ennyit tudok énis.
2009. aug. 2. 14:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos én most végeztem elektronikus grafikus vagyok, és alkalmazott is, két szakmám van, ami más sulikban egy és ugyan az.Munkát keresek! Grafikust nem sűrűn keresnek, nyomdákban, grafikai stúdiókban tudsz elhejezkedni, olyan minimum 100-120 ezret keresnek vele, de ehhez igazán jónak kell lenned!Grafikus sok van, igazán jó kevés és munka meg még kevesebb.A kulcsszó az önképzés, és hogy elmész gyakorlatra már az első évtől kezdve, mert ezt a gyakorlatban fogod csak megtanulni, és ha jó vagy a gyakorlati helyeden dönthetnek úgy, hogy megtartanak, ez elég gyakran így van! Ha viszont az alaklmazott grafika érdekel jobban, a szabadkézi rajz, akkor sokunk választja azt a lehetőséget, hogy tetoválószalonban kezd el dolgozni, hát ehhez pokolian jónak kell lenned, és a fantáziádnak is, valamint technikailag és anatómiából is képben kell legyél.

Nekem ez volt az álmom, de sajnos csalódtam benne, rossz sulit választottam, ahol sajnos sok pénzért kevés tudást adtak, szóval most itt vagyok ..sehol..ha tehetném elmennék valami rendes szakmát keresni, amiből meg lehet élni, mert szép dolog ez, csak sok munka hoz kevés hasznot :(

Ha van még kérdésed írj bátran, megtaláljuk a módját, hogy válaszoljak rá.

:)

22l

2009. aug. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én számítógépes grafikával dolgozom, kb. fél millió az az összeg, amit össze lehet ezzel szedni, de két hét "valós" munkánál többet biztos, hogy nem dolgozom.

Persze ehhez jó kapcsolati háló, piszok jó programismeret, jó nagy kreativitás és szépérzék, NAGYON JÓ nyomdai kapcsolatok kellenek. És bizony itt nem nyolctól négyig van a munkaidő. Mert amikor munka van, akkor nincs alvás... Illetve a határidők beleszólnak (meg sokszor a nyomda is...) az eltervezett dolgokba. Így van, amikor csütörtökön nekiállsz, és kb. négy óra alvással hétfőn adod le az anyagot.

2009. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
grafikus és lakberendező..dee sztem a grafikus szakmából sokmindenfele lehet továbbmenni.de nemtom,aza havi 120ezer nem tűnik soknak amit mondtál :S
2009. aug. 17. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
alkalmazni megfelelő referenciákkal fognak csak.
2010. máj. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!