Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet, melyik a jobb?...

Mennyi lehet, melyik a jobb? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Plasztikai sebész szeretnék lenni, annyit tudok, hogy biológia szakra kell mennem. Egyébként 7. osztályos vagyok, és egész végig az átlagom 4-es de főként ötös volt. A kérdésem, hogy ha utána főiskolába/egyetemre megyek, akkor melyik iskolát válasszam. A Semmelweis egyetem sebészeti karán mennyibe kerül egy fél év? Valami ilyesmire iskolára gondoltam.:)
2012. szept. 29. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Hú, azért ennyire még ne szaladj előre, mert addig még sok víz fog lefolyni a Dunán.

8. osztály: még 1 év, Gimnázium 4 év, orvosi 6 év (jó esetben), ezután sebész szakképzés (újabb 6 év) és erre lehet ráépíteni a plasztikai sebészetet (még 3 év)= 20 év.


Kemény mi? HÚSZ ÉV. Ennyi idő alatt rengeteg minden változhat. Például már régóta a levegőben van, hogy az orvosihoz kötelezővé akarják tenni a 2db emelt szintű érettségit (biosz és kémia/fizika). Szóval első körben egy erős biosz tagozatra kellene bejutnod, de még jobb lenne egy biológia-kémia tagozat.

Utána orvosi egyetemre tök mindegy, hogy Pestre, Pécsre, Debrecenbe vagy Szegedre mész, mert ugyanolyan papírt ad mindegyik. Gondolom, hogy ebből kitűnt, hogy "sebészeti kar" nem létezik. Általános Orvostudományi Kar van. Ettől tovább pedig egyelőre felesleges tervezni, mert lehet, hogy az egyetemen rájössz, hogy inkább belgyógyász vagy szemész akarsz lenni...


Amúgy jelenleg az orvosikon egy félév 850ezer-1millió körül mozog és 12 félév a képzés (de azért elég sokan buknak). De természetesen van államilag támogatott forma is, de mostanság is pont ezzel kavarnak, lásd hallgatói szerződés és társai, szóval nagyon képlékeny a dolog.

2012. szept. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!