Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állást váltók/váltottak:...

Állást váltók/váltottak: Mennyi idő alatt sikerült nektek és kb. hány darab pályázati anyagot küldtetek szét?

Figyelt kérdés

Június óta keresem, kb. 120 db önéletrajz, abból 4 db sikertelen interjú. Felsőfokú Szakképzéssel + banki papírral a kezembe Könyvelő vagyok, 28/F

Önéletrajzomat megmutattam szakértőnek, mindent rendben talált. Tudok társalgási B2 szinten agolul.

Fizetésem nettó 125eFt, hitelem van és lakásbérleti díjat fizetek. Általam elvárt nettó bér kb.160eFt-190eFt. A bérrel lenne a hiba?



2012. okt. 10. 12:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Tudok társalgási B2 szinten angolul.
2012. okt. 10. 12:53
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek túl hasznos neked, de ez a mai világ.

Én Budapesten élek és semmi munkám nincs, már július óta kb., pedig én aztán mindenhova beadom, küldöm az önéletrajom... (én szakács vagyok, igaz pályakezdő, de rengeteg olyan helyre ment el a levelem, akik kifejezetten kezdőt kerestek)

Csak ez a baj, hogy manapság nem egyszerű, de nagyon nem...

2012. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 2,5 hónapja keresek állást.


Van egy középfokú általános gazdasági és statisztikai ügyintézőm és egy felsőfokú banki szakügyintézőm. Nyelvet csak alapszinten beszélek, mármint amennyit az iskolában tanultunk.


Eddig 75 önéletrajznál járok, 3 helyre hívtak be és egyik helyre se vettek fel. Én fizetési igénynek nettó 90 ezret írtam. Minden alkalommal kiröhögtek... Azt mondták, hogy max 75 ezer amit ők fizetni tudnának nekem, se több se kevesebb.


Úgyhogy lehet neked is úgy gondolják, hogy sok az amit kérsz.

2012. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok az kimaradt, hogy én is budapesti vagyok.
2012. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyszerűen nincs munka azért, illetve van 1-1,5 millió munkanélküli.

Inkább a jelenlegi helyedet kéne megtartani. Sokakat magasabb végzettséggel szemétszedésre utcaseprésre vezényelnek ki közmunkába, 300 Ft-os rabszolgabérért.

2012. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, milyen gyakorlatod van. Ha van kb 2-3 év releváns tapasztalatod, de nincs szakirányú diplomád, akkor szerintem 150-160nettó lenne a reális igény.

Most kezdtem én is keresgélni, muszályból. Jelenleg Gyeden vagyok, és nem vesznek vissza. Eddig Pesten dolgoztam (amúgy vidéki vagyok), diplomával, nyelvtudással - pénzügyi asszisztens,könyvelőként. Nemrég voltam egy interjún - itt, vidéken. Hát, az itteni fizu max Br 250, ez ugye Pesthez képes jóval kevesebb. :o(

Sok sikert a kereséshez, (és örülj, hogy nem vagy Gyeden/gyesen, nagyobb az esélyed :o) )

2012. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapja keresek állást, diploma, angol-német ffok, 207 beadott pályázat 7 interjú, minden interjún végigjutottam a körökön, majd a végén felvettek olyant, aki nem is pályázott és nem kellett végigcsinálnia a köröket.Jah és Bp, bérigényem már lassan nincs is. :-( 38/N
2012. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdésemkor 3 éve 2 helyre jelentkeztem, az egyikre felvettek, a másikon továbbjutottam a körből (amit aztán lemondtam, mert úgyis a másik volt a preferált), majd júniusban váltani akartam, kb. 1 hónapig figyelgettem a hirdetéseket mire megtaláltam a nekem tetszőt, és arra az 1 jelentkezésemre fel is vettek.


26F, érettségivel, lényegesen magasabb nettón

2012. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Esetleg megoszthatnád a sikerednek a titkát... Gondolom, más is hasznát venné!

Volt kapcsolati tőkéd?

2012. okt. 10. 14:27
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt. Teljesen a semmiből vettek fel. A kulcs az volt nálam, hogy olyan dolgot tanultam, ami piacképes - ritka nyelvet. Utána, ha még jön hozzá 2 év tapasztalat is, már egyszerű.
2012. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!