Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mondjak fel, vagy le a...

Hogy mondjak fel, vagy le a kinevezésemről? Tanár állás.

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, mert ez az első munkahelyem, és fogalmam sincs, hogyan kell felmondani, vagy inkább lemondani a kinevezésemről.

Tanárként dolgozok, és szeretném otthagyni a munkahelyem. Mi ilyenkor a teendő?

Szólok az igazgatónak, hogy nem szeretnék tovább itt dolgozni? Vagy milyen formája van ennek?

Esetleg ha szólok neki, majd mondják ott, hogy mi a további teendőm?


2012. okt. 11. 19:43
1 2
 1/11 anonim válasza:

Miért akarsz felmondani? Ennyire rossz?

Gondolom határozott idejű a munka szerződésed, akkor még nem telik le a három hónap, akkor felmondhatsz "próbaidő" címen. Ha határozatlan idejű a szerződés (nincs véges határidő meddig szól) akkor van egy felmondási idő, amit a felmondásod után még le kell dolgozni. (4-6 hét)...

2012. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is vedd elő a szerződésedet, és olvasd el az ide vonatkozó rendelkezéseket, majd aszerint járj el.

Valószínűleg írásban kell amúgy.

2012. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

4 éve vagyok már itt, nem most kezdtem. Év végével szeretnék elmenni. Csak fogalmam sincs, hogyan működik a "felmondás".


Miért? - Ennyi pénzért tanítson "halmozottan hátrányos helyzetűeket", aki kitalálta... Nem bírom tovább, elegem van, tanárként végeztem, nem gyógypedagógusként.

2012. okt. 11. 19:52
 4/11 A kérdező kommentje:
A szerződéssel sokra nem megyek, mert még utolsó évesként alkalmaztak megbízásival, azóta meg átsorolásról kaptam csak papírokat.
2012. okt. 11. 19:54
 5/11 anonim válasza:
És van valami B terved? Ha nincs akkor addig ne mondj fel, amíg nem találtál mást a mostani állás helyett. Tudom, miről van szó, de csak kibírod valahogy...Na mindegy, sok sikert a továbbiakhoz! Amúgy hányéveseket tanítasz és mire?
2012. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy megy, mert nálunk a családban mindenki tanár, én is az vagyok. 2 hónap a felmondási idő. Ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor érdemes júniusban felmondani, mert akkor a két nyári hónapra még kapod a fizetésed. Viszont az igazgatónak szóljál róla már jóval hamarabb, hogy legyen idejük találni valakit a helyedre. Mielőtt itt bárki lehurrogna, tanároknál nem szokás év közben kitenni senkit, csak nagyon indokolt esetben (betegség, halál) szoktak az osztályoknak az év során tanárt váltani, tehát semmi hátránya nem származik a kérdezőnek abból, ha időben szól, inkább korrektségnek veszik.
2012. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért egy tanárból, pedagógusból valahogy többet néznék ki,mint hogy gondot okozzon neki egy felmondás? Mi ezen olyan bonyolult?
2012. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem bonyolult, csak gondoltam utána járok, hogy illik, körülményes vagyok ilyen téren. Nagyon rendes itt mindenki, nem akarok haraggal elmenni, vagy ilyesmi.


Idegen nyelvet tanítok (legalább is próbálnék tanítani) általános iskolában, és a B terv: külföld. A férjem jövő hónapban megy, én meg a tanév végével.

2012. okt. 11. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én bementem az igazgatóhoz, és megmondtam neki, hogy kész, vége, nem bírom tovább, mi a leggyorsabb módja az egymástól való megválásunknak. Rendes volt relatíve, közös megegyezéssel másnaptól elengedett. Nem kaptam igaz munkanélkülit, de nem is kellett tovább szenvednem évvégéig.

Sikeresebb életet külföldön!

2012. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

23:15


Köszönöm, bízom benne, hogy kint jobb lesz, és remélem azóta már veled minden rendbe jött.

Nálunk annyira még nem vészes a helyzet, hogy azonnal felmondjak, év végéig kibírom. De még egy évhez nem lenne lelki erőm... Ahogy elnézem, hogy évről évre "húzósabbak" a gyerekek, ki tudja mi várható, és bele gondolni se merek, hogy még itt kellene dolgoznom majd 40 évet nyugdíjig...

2012. okt. 13. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!