Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nem mondhatom fel a...

Tényleg nem mondhatom fel a szerződésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Egy munkaügyis kérdéssel fordulok hozzátok. Egy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, eleinte alkalmiként, július óta pedig határozatlan idejű szerződéssel. A munkáltatóm 6+3 hónapig támogatást kap rám. A probléma ott kezdődik, hogy találtam egy jobb munkahelyet. Jeleztem ma a felmondási szándékomat, mire ő azt felelte, hogy ő úgy tudja, hogy nem mondhatok fel a támogatás miatt, vagy lehet, hogy neki akkor vissza kell fizetni a támogatást. Felhívta (elvileg) a Munkaügyit, de nem tudták neki pontosan megmondani. Mivel nekem már ez furcsa volt, ezért felhívtam én is a Munkaügyit, és azt mondták, hogy én felmondhatok. Írjak egy rendes felmondást, amit meg is tettem, és ezt kell benyújtani.


Most arra várok, hogy bejöjjön a főnököm, és elmondjam neki, hogy nekem mit mondtak. Illetve jeleztem neki azt is, hogy holnap én is szeretnék menni a Munkaügyibe vele. Félek, hogy valami számomra kedvezőtlen dolgot intéz a hátam mögött. Sajnos van ilyen jellegű kapcsolata, simán megteheti. Nem akarom megszívni, és emiatt bukni a másik melót!

A szerződésben ilyen nem szerepelt, hogy nem mondhatok fel, erre tisztán emlékszem. (a saját példányomat ugye nem kaptam meg, hiába kértem jópárszor,..) Mit tehetek még annak érdekében, hogy sikeresen és időben fel tudjak itt mondani?????



Elég sok munkaügyi szabálytalanság zajlik a cégünknél...és én bizony arra gondoltam, hogy munkaügyi perbe kezdek, ha most nem enged felmondani...butaság lenne szerintetek?



Előre is köszi a válaszokat!


2012. okt. 26. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

"A szerződésben ilyen nem szerepelt, hogy nem mondhatok fel, erre tisztán emlékszem. (a saját példányomat ugye nem kaptam meg, hiába kértem jópárszor,..) "


Hogy lehetsz ekkora lúzer? A saját példányodat nem kaptad meg? Hát ott írták alá, előtted, megfogod és elteszed.. Ki nem engedném a kezemből...

Ilyen hozzáértéssel szerintem ne gondolkodj munkaügyi perekben, mert biztos megszívod...


A kérdésre: felmondhatod a szerződésedet, viszont lehet ennek költsége. Rendes felmondással kezdeményezd írásban, hivatalosan a dolgot, és akkor nem szólhat bele a főnököd.

2012. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "kedves" választ. Nem, nem vagyok lúzer, csak az ember manapság örül, ha munkát talál, és lehet, hogy naiv voltam, amikor a főnököm azt mondta, majd holnap ideadja, én meg elhittem..aztán persze megint holnap..megint holnap...stb. De mindegy, nem ez volt a kérdésem. Az értő olvasással látom gondjaid vannak, ugyanis NEM ebben kértem tanácsot.


És a rendes felmondás már megvan - látom ezt sem sikerült megértened... - azt kérdeztem, ennél TÖBBET tehetek-e még. De azért kössz, ennyit magamtól is tudtam, "kedves" kommentelő....

2012. okt. 26. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
de az vagy, L Ú Z E R
2012. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mégis mi többet akarsz tenni, mint a rendes felmondás? Jutalmat osztanál magadnak vagy mi?


És igen, lúzer vagy, mert nincs nálad a szerződés. Így lehet, hogy be se vagy jelentve, vagy valami még nagyobb turpisság van benne...

2012. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tipikus magyar mentalitás... nah mindegy. Meg sem lepődök rajtatok...


De igen, be vagyok jelentve, mivel a havi elszámolások 1 példánya a Munkaügyiben, 1 pedig nálam van. Havi szinten tartottam a kapcsolatot a Munkaügyivel, és még egyszer mondnom NEM ez volt a kérdésem. Úristen...hogy itt mindenkinek szövegértési problémái vannak. Menjetek sportoljatok valamit, ne máson vezessétek le a feszültséget. Biztos valami megkeseredett, magánélet nélküli "szépségek" vagytok, akik itt élik ki magukat úgy, hogy beszólogattok mindenkinek. Szép magányos estét nektek! :)

2012. okt. 26. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Te nyomorék. Ez a kérdésed: "Tényleg nem mondhatom fel a szerződésemet?"


Azt mondtam rá, hogy "de, felmondhatod, tedd meg írásban, rendes felmondással"...


Ez a válasz a kérdésedre!

Ha nem ezt akarod kérdezni, akkor miért ezt írtad ki?

2012. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerinted miért fejtettem ki bővebben az egész sztorit? A főcím csak összefoglaló, a kifejtése lentebb olvasható...de legközelebb egy bazi hosszú szöveg lesz a kérdés tárgyában, hogy az olyan "értelmes" emberek mint te, megértsd. :)


Nyomorék vagy te...lelkileg mindenképp, és az mindennél rosszabb. :)

2012. okt. 26. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj! nem tudjuk mit írtál alá, így hogy segítsünk?!
2012. okt. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha munkaügyis támogatással vagy felvéve, akkor csak szankcióval (a támogatás visszafizetésével) szüntethető meg a munkaviszony munkaadó rendes felmondás és közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés esetén.

Te bármikor felmondhatsz szankció nélkül.

Ha még tart a próbaidőd, akkor azonnal megszüntetheted a munkaviszonyod.

Ha már lejárt, vagy nem volt próbaidőd, akkor a munkáltatód kötelezhet a 30 napos (naptári nap) felmondási idő ledolgozására.

Te beadod a felmondásod, azt kell aláíratnod vele, hogy átvette. Ha erre nem hajlandó, akkor tértivevényes levélben feladod.

A munkaviszonyban eltöltött időre (a felmondási idő alatt is) jár neked a béred és az időarányos szabadságod (ha még nem vetted ki)

A béred és a kilépő papírjaid a munkaviszony utolsó napján meg kell kapnod.

2012. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm szépen a válaszodat! Szerencsésen megoldódott a dolog, egyszerűen közös felmondással fel lehetett mondani a szerződést, és egyik felet sem terhelte semmilyen negatív következmény.
2012. okt. 29. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!