Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne ebben az esetben a...

Mi lenne ebben az esetben a kisebb rossz? Végkielégítés és munkanélküliség, vagy a felajánlott portás állás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Édesanyámat 3,5 évvel nyugdíj előtt elküldik, felajánlottak neki egy portás állást helyette (6-14 óra, teherautók rakományát kell elsősorban ellenőrizni). Egész életében irodán dolgozott, pénzüggyel foglalkozott. A lakhelyünkön ezek az állások kihalásos alapon töltődnek fel és most nincs lehetőség. Testvéremmel azt javasoltuk, hogy fogadja el, mert legalább ez viszonylag biztos, de nem tudom helyesen tettük-e. Ha nem fogadja el, akkor kap végkielégítést és ha szerencséje van talál gyárban munkát, vagy valamelyik élelmiszer áruházban árufeltöltő vagy kasszás munkát. Sajnos az egészségi állapota nagyon rossz, nem tudom az ilyen jellegű munkákat bírná-e. És ezek fizikailag is megterhelőbbek a portás állásnál. Ebben a helyzetben mit választanátok?
2012. nov. 6. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a nyugdíj előtti fizetést súlyozottan veszik figyelembe a nyugdíj megállapításánál, így jobb ha elfogadja, valamint az egészségi állapota sem túl jó. Szerintem jó tanácsot adtatok, ha fiatalabb lenne én a végkielégítést mondanám, de így nem.
2012. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.


3,5 évvel nyugdíj előtt már abban a korban van, hogy nem túl kelendő. Ezért én élnék a felkínált lehetőséggel.


Gondolom az a végkielégítés sem olyan nagy, lehet kihúzná belőle egy darabig, de arra nem lehet építeni, hogy annyi idősen talál munkát mire feléli.

2012. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogadja el. Ha nem jó az egészségi állapota a gyárat pláne felejtse el.
2012. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!