Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ügyvéd hány órát dolgozik...

Egy ügyvéd hány órát dolgozik naponta?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Csak annyit, amíg átforgatja vasvillával a pénzét, hogy be ne penészedjen.
2012. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aki sokat jár tárgyalni, az ált. 10-12. (Mert 8-kor a bíróságon kezd, és este 5 körül kezdi akkor csak az ügyfélfogadást - különösen igaz ez azoknál az ügyvédeknél, akiknek inkább magánszemély ügyfelei vannak).

Aki nem tárgyal annyit, és mondjuk túlnyomórészt céges ügyfelei vannak (akik ugye szintén munkaidőben elérhetőek), az 8-9-et.


Egy ügyvédjelölt

2012. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen ügyvéd? Családjogi? Cégjogi? Alkalmazott, vagy vállalkozó? Teljes vagy részmunkaidős? Gyakorló vagy tapasztalt? Sokmindentől függ!
2012. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ügyvéd-lét az nem egy munkahely. Nem olyan hogy 8-tól 4-ig letudom és szabad vagyok. Ez egy hivatás, ennek kell élni, de lehet hogy tévedek, közöm sincs hozzá.
2012. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

De, ebben van valami. Pl. attól még, hogy eljövök az irodából mondjuk 5-kor, az nem jelenti azt, hogy esetleg hétvégén nem dolgozom itthonról.

Vagy mondjuk előfordul, hogy nyáron meg lehet oldani, hogy pénteken nem megyünk be (ítélkezési szünetben lazább a beosztás), cserébe viszont télen, különösen decemberben az ember ott "öregszik meg" esténként, mert akkor meg annyi minden van.

Szóval tényleg inkább arról van szó, hogy amit az aktuális feladat megkíván.

Napközben pedig az ember sokat mászkál: bíróság, földhivatal, OEP, rendőrség, börtönök, lakcímkutató... Sokszor a gép előtti munkát tényleg csak 3-4 felé lehet elkezdeni (beadványok szerkesztése, levelek megírása, feljegyzések...).

Az sem mindegy, hogy az ügyvéd jár ki inkább ügyfélhez napközben (jellemzően a céges ügyfelek esetében), vagy délután ügyfélfogadási időt kell tartani (magánembereknek általában)...

2012. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, egyéni ügyvéd vagy-e vagy partner, mennyire vagy sikeres, van-e ügyvédjelölted, milyen területekkel foglalkozol.

Ahol én dolgoztam, ott 9-re jártak az ügyvédek általában (ha az irodában kezdtek)és bent voltak 6-7-ig minimum, emellett még otthon is dolgoztak. Én is jelöltként sokszor dolgoztam éjfélig is, hétvégén is volt, hogy be kellett mennem, arról nem beszélve, hogy rendszeresen haza is vittem munkát.

2012. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tízet, tizenkettőt.
2012. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én jelöltként pl. most még karácsonyra is hoztam haza munkát, de azért az persze más, ha az ember itthonról, nyugiban csinálgatja, mikor épp ráér. :)
2012. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!