Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két középszintű nyelvtudás ér...

Két középszintű nyelvtudás ér többet ma a maunkaerőpiacon vagy egy nyelv magas, felsőfokú szintű ismerete?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy melyik nyelv(ek) és mit értünk közép/felsőfok alatt. Pl angol felsőfok szerintem kuka, az gyakorlatilag egy kötelező dolog, hogy írásban-beszédben valamennyire menyjen az angol. Mondjuk egy ritkább nyelv felsőfokú ismerete jobban hangzik. Akét középszintűnél meg az számít, hogy mekkora a tudás/készség mögötte, fejelszthető-e. De egy biztos: csak a nyelvismeret nem elég.
2012. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mihez kell, de alapvetően jobb egy nyelvet felsőfokon ismerni (bár igazából akkor is kéne egy másik középfokon). az első válaszolónak abban igaza van, hogy maga a nyelvtudás nem elég, viszont abban nincs, hogy egy ritka nyelv magas szintű ismerete többet ér mint az angol. igaz, hogy "mindenki" beszél már valamilyen szinten angolul, de a valódi felsőszintű tudás még mindig ritka. ez megfelelő szakmával párosítva elég jó kiindulópont. (a valamennyire megy és a felsőfok között elég nagy különbség van és a többség inkább a valamennyire megy kategóriába tartozik).


a ritka nyelvek pedig azért ritkán felllelhetők, mert nincs rájuk nagy kereslet, ezért kevésbé érdemes tanulni. emlékszem még évekkel ezelőtt egy állásinterjún egy srácnak marha nagy mellénye volt, hogy höhö, mekkora hülyék vagytok, jöttök itt az angollal meg a némettel, bezzeg én hollandot tanultam, spanyolt meg oroszt, semmi esélyetek. és ezt fennhangon közölte is többször. hát eléggé kiszórták...

2012. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már olyan állásokra jelentkezel ahol nyelvtudás kell akkor az angol szerintem alap, és egyébként is, kár megfosztani magad attól hogy kommunikálni tudj külföldiekkel is.

Szóval igazából az a kérdés hogy angolul tudjon-e az ember magas szinten, vagy tanuljon mellé másikat. (Bár a kettő nem zárja ki egymást!)

Én elég jó ajánlatokat kapok, látok, ahol elég az angol középfok (persze ez a végzettségem miatt van), az a nyelv tényleg annyira kell hogy megértsd amit mondanak és ki tud fejezni amit akarsz. Mondjuk ez a szint is bőven meghaladja a középszintű nyelvvizsga minimum szintjét.

Meg lehet tanulni felsőfokon de azt az energiát én is inkább egy második nyelvre fordítanám, akár ritkára mint a cseh vagy a holland, akár nagyobbra mint a német vagy a francia, de azért az itt is fontos hogy legyél olyan jó belőle mint angolból. Sokszor nehezebb, és nem azért mert a nyelv nehezebb az angolnál hanem mert kevesebb a lehetőség gyakorolni.

2012. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából csak most kérdéses a dolog, mert anyagiakban, időben csak az egyibe tudok befektetni, hosszú távon mindkét cél megvalósítható, csak érdekelnek a tapsztalatok. Köszönöm.
2012. nov. 13. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!