Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkalehetőség Magyarországon?

Munkalehetőség Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sok olyan feltett kérdést, illetve hozzászólást olvastam, hogy rengeteg munkalehetőség van Magyarországon...kérdem Én, mégis hol? :)


Előszeretettel építik le a munkásokat/szakmunkásokat az ünnepek előtt, ilyen szövegekkel, hogy "Sajnálom, tudom, hogy nehéz lesz..."

Szakmunkás végzettségem van, télen hová menjek munkát keresni? Minimálbért kerestem, még csak félre tenni sem lehetett belőle az ínséges időkre. A nyugdíjasokat, akiknek 100-120 ezer a nyugdíja, azokat megtartják, mi pedig szakmunkás végzettséggel menjünk ki külföldre, kutya-macska kaját csomagolni, hűtőházba húst bontani embertelen körülmények közé. Ilyenkor úgy érzem elpazaroltam 4 évet az életemből a szakma megszerzésére. Sok helyre az iparban 4-5 éves szakmai gyakorlatot kérnek. Jelenleg ennek megszerzése LEHETETLEN. Lehet iskolázatlanul előbb találnék munkát, mert több pénzt fel tudnak markolni a cégek a munkavállalók után. Nem csodálkozom amikor napi szinten fekszenek ki emberek a vonat alá, vagy ugranak ki a 8. emeletről. Esetleg valaki hasonló cipőben?


2012. dec. 8. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem könnyű, de fogd az önéletrajzod és vedd a nyakadba a várost. Szerintem, ha nehezen is, de kapsz valamilyen munkát, amíg esetleg találsz jobbat.

Én bízom a változásokban és abban, hogy ezek az állapotok nem maradhatnak így. Több millió ember él a létminimum alatt. Történnie kell valaminek, mert ez katasztrófa.

2012. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" mi pedig szakmunkás végzettséggel menjünk ki külföldre, kutya-macska kaját csomagolni, hűtőházba húst bontani embertelen körülmények közé. "


Már nem azért, de ha jó nyelvtudással és szaktudással jössz külföldre, akkor nem kell kulimunkát végezned.

2012. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
2. Igazad van! De ha abba gondolunk bele, hogy máskor árulónak nevezik azokat, akik külföldre mennek dolgozni, mert itt nem találnak munkát, akkor? Miért nem lehet jobb körülményeket a hazánkban biztosítani?
2012. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"2. Igazad van! De ha abba gondolunk bele, hogy máskor árulónak nevezik azokat, akik külföldre mennek dolgozni, mert itt nem találnak munkát, akkor? Miért nem lehet jobb körülményeket a hazánkban biztosítani?"


Ezekre a kérdésekre én már nem keresem a választ, már én is külföldön dolgozom egy ideje, mert annak ellenére, hogy jó végzettségem van, nem találtam otthon állást. Otthon megkaptam sokaktól azt, hogy itt sem fogok megélni. Hát, jelenleg egy nagy cégnél vagyok, jól keresek, még a helyi viszonylatban is átlag fölötti a fizetésem. Azt hiszem, aki teheti és a nyelvtudása, szaktudása adott, az külföldön jól meg tud élni.

2012. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én frissdiplomásként vagyok ugyanígy.Nincs tapsztalat,nem kellek sehová.A küföldre menéshez is indulótőke kell(ene) nem is kevés.Fizetnem kéne a Tb-t,diákhitelt,stb...De miből?!Amig volt nappalis diákom addig kaptam diákmunkát,dehát abból félretenni nem lehet:-(
2012. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt sem a kérdező sem az 5-ös hozzászóló nem írta, hogy mi a végzettsége.


Sajnos az a helyzet, hogy a becsületesen megszerzett végzettség semmit nem ér, ha nem piacképes. Én is csináltam informatikai OKJ-t, ami végül annyit ért, hogy elbűvöltem az embereket az Excel tudásommal, aztán amikor a jelenlegi munkahelyemre kerültem kiderült milyen alacsony szintű.

2012. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én biológus vagyok(Msc-vel)-5-ös hozzászóló.Egy éve nincs melóm...
2012. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyébként szobafestő a végzettségem.

Sajnos az önéletrajz beadogatáson már túl vagyok. Rengeteg helyre beadtam, de még válaszra sem méltattak...

2012. dec. 9. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!