Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Környezetmérnöknek mennék, de...

Környezetmérnöknek mennék, de egyáltalán megéri?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a jövedelemre, milyen drága egy ilyen képzés és mennyi ideig kéne tanulnom valamint milyen érettségi kell hozzá

2012. dec. 22. 15:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Most, ha ezeket a kérdéseket felteszed, akkor egyáltalán mit tudsz a környezetmérnöki munkáról, hogy az szeretnél lenni?
2012. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tudom hogy környezet védelemmel foglalkoznak
2012. dec. 22. 17:27
 3/31 anonim ***** válasza:

Az alapképzés 7 félév; matek kötelezően beleszámít, emellett lehet fizika, kémia, informatika, biológia vagy szakmai előkészítő tárgy.

Elvileg az állami helyeket hagyják, pedig ez egy potenciálisan kinyírandó szak. Idén eszméletlen könnyű volt bekerülni, van év, amikor közepes.


Megérni nem éri meg.

Ha akarod, linkelek pár elszomorító TÉNYT, neked még nem késő.


Amúgy lehet nem is tetszene. A saját példámból kiindulva...

Pontosan szerinted mit csinál? Pontosan, mondj példákat!

Ha lehet többi válaszoló ne segítsen!


Én nem tudtam pontosan pályaválasztásnál, hogy mivel foglalkozik; ezt buktának hívják.


Amúgy nagyon nem keresett.

20 éve mondják, hogy pár éven belül keresett lesz, 2004 óta ezt "négyzetre emelve" mondják. Azóta talán csak évről-évre kevésbé keresett.

2012. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem sokat fogsz keresni, hacsak nincs a szüleidnek ezzel foglalkozò cège.

Ha megy a matek akkor gèpèsz, villamos, ha kèmiàbòl vagy jò akkor vegyèszmèrnöknek tanulj. Ezek nehezebbek, de utàna nem a diplomàsnak kikiàltott, semmihez sem èrtô sèrtett huszonèves munkanèlküliek tàboràt fogod növelni.

2012. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam ilyen szennyezések csökkentésével, állatok növények, élőhelyek védelme stb
2012. dec. 23. 20:33
 6/31 anonim ***** válasza:

"állatok növények, élőhelyek védelme" Ez inkább természetvédelem. A környezetvédelemhez ezek maximum áttételesen tartoznak.


A szennyeződések csökkentésével igen, de inkább mérésével, értékelésével.

A csökkentéséhez szerintem nincs elég tudása... :(


Nem akarsz inkább pl. a BME-VBK biomérnök szakjára menni, ott van környezetvédelem szakirány?

2012. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
És azt mennyire éri meg?
2012. dec. 23. 21:14
 8/31 anonim ***** válasza:

Azt állítólag igencsak megéri.

És ha nem tudsz a környezetvédelemben elhelyezkedni, akkor el tudsz kvázi vegyészmérnökként.

Nekem első helyre volt jelölve a szak, és annyit tudok róla, hogy állítólag sokban megegyezik a biomérnökök tanterve a vegyészmérnökökével. Ugyanazok a tárgyak sokszor megvannak, csak másik félévben. Úgyhogy állítólag biomérnök simán mehet vegyészmérnök pozícióba.

Ami még mindig jobb annál, mint mi ha nem tudunk elhelyezkedni a környezetvédelemben, akkor kidobhatjuk a kukába a diplománkat és legmagasabb végzettség: érettségi szinten kereshetünk betanított munkát. Erre pedig sajnos igen nagy az esély.

2012. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy nekem a kémia az kínai.. szóval attól függ mennyire kell a kémia hozzá mert a többiből (még a fizika is hasonló de az jobb) egész jó vagyok (matek, biológia)
2012. dec. 23. 21:32
 10/31 anonim ***** válasza:

Én is úgy raktam első helyre a full kémia szakot, hogy a kémia kínai. :D Nem tudom mi lett volna, ha felvesznek.

Szóval szerintem így inkább ne menj biomérnökire...

Hát nem tudom mit javasoljak...

Amúgy minden kicsit kémiás, de gondolom az nem gond, szívesen megküzdesz, csak ne kelljen belehalnod, igaz? :P


Valami teljesen más mérnöki?

Mindenben benne van a környezetvédelem, ha úgy nézed, ráadásul mehetsz utána környezetvédelmi szakmérnökire.

2012. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!