Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadóm sajátos bérpolitik...

A munkaadóm sajátos bérpolitikát folytat. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szolgáltatási területén jó nevű cégről van szó, mégis számomra hihetetlen dolgok történnek. Először is heti fizetést kapok kézbe, mindenféle bérpapír nélkül. Az utolsó héten vonják a járulékot annak megfelelően, hogy 4 vagy 8 órás munkaidőt választottam (természetesen a valóságban 8+ órában dolgozom). És akkor, amit nem hittem el: A cég két ünnep között leáll. Erre az időszakra "szabadságon" vagyunk, fizetést nem kapunk, de a járulékot erre az időre is vonják! Hogy tehetnek meg ilyet? Azt mondták ne aggódjak, nem most vonják le, hanem majd nyáron, amikor megint lesz 2 ilyen hét. A fizetésemből kauciót (egy havinak megfelelő összeget) vonnak, ha véletlenül lopnék (!), a háttércéget időnként csődbe viszik, ha éppen úgy gazdaságos. Ezeket nemhogy nem tartom fairnek, de egyenesen gusztustalan! A munkámat és a munkatársaimat viszont nagyon kedvelem, ráadásul még próbaidőn vagyok, papírom gyakorlatilag semmiről nincs. Mit tegyek, mit tehetek?

2012. dec. 24. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz tenni. Vagy befogod a szád,és így dolgozol tovább hogy ezeket is elfogadod. Vagy feljelented, és mivel sokra nem mész vele, inkább kilépsz és keresel egy másik munkahelyet...
2012. dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mara Acoma ***** válasza:
Ha van lehetőséged máshol dolgozni, akkor reklamálhatsz és feljelentést tehetsz. De sajnos mindenhol van valami simli, örüljön az ember ha dolgozhat. Próbaidőn én a helyedben csendben lapítanék.
2012. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Welcome to Hungary. Ha feljelented oket akkor tuti mehetsz melot keresni, raadasul egyaltalan nem biztos hogy bizonyitani is tudod.

Mi 8-an jelentettuk fel a volt munkaadonkat, kezunkbe voltak a berpapirok amiket ok hamisitottak ala helyettunk hogy atvettuk a fizetest, es siman lefizettek az ugyvedunket hogy vonja vissza a feljelentest a hatunk mogott.

2012. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

El kell fogadni, hogy nem az igazság országában élünk, ennyi.

Most ha te feljelented, akkor mi van? Maximum pénzbüntetést és hasonlókat kap, neked meg nem lesz munkahelyed. Másrészről neked attól jobb lesz, ha feljelented? Nem valószínu. Hidd el, hogy van annyi pénze, hogy nem te fogsz kib4szni vele.

Fogadd el, hogy ez van vagy keress egy másik munkahelyet, de hadakozni elég felesleges, te jársz rosszabbul.

2012. dec. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szomorúan hallom, hogy ilyen sz*r a helyzet, de köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 25. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!