Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy korábbi...

Szerintetek egy korábbi "munka" befolyásolhatja a későbbi karrieredet?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és elkezdtem Avonozni. Mellette egyetemre járok és van egy másik munkahelyem is. Azt mondta a nagybátyám, hogy szerinte ne avonozzak, mert most szerzem meg életemben a legfontosabb kapcsolati tőkét, és szerinte nem lenne jó ötlet ha úgy emlegetnének engem mint az avonos XY, mert később nem lesz így presztízsem. Pedig nem tukmálom az emberekre, csak körbe kérdezgetek. Szerintetek igaza van?
2013. jan. 13. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel fordítva is lehet. Lehet, hogy egy avonos ügyfeled révén nyersz majd el egy jó állást.
2013. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezt akartam írni :)
2013. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Én is gondoltam erre. Csak azt hiszik valami miatt, hogy ez egy ilyen lenézni való, alja, tukmálós munka, amitől az emberek menekülnek, és ha meglátnak átmennek az út túloldalára. Ezért ha régen ilyen pitiáner dolgokkal foglalkoztam akkor biztosan nem fognak megkeresni nagyobb dolgokkal. Ezen picit elgondolkodtam, és nem tudom, hogy igazad adjak-e neki.
2013. jan. 13. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, befolyásolhatja, de ne egy Avonos "hobbi".

Azzal, hogy kozmetikumokat terítesz, azzal megismerhetsz más embereket, akár később ezek az emberek segíthetnek neked, hogy jobb állást találj,vagy hamarabb állást találj.

Tökmindegy, hogy honnan szerzed a kapcsolati tőkéded. Munka során kapcsolatba kerülsz emberekkel, nyilván minél magasabb szintű vezető vagy, annál "fontosabb" emberekkel. De akár más területekről is ismerhet meg az ember befolyásos embereket. (akár sport révén, ha valaki golfozik vagy teniszezik akkor csupa menedzserek,cégvezetőkkel lehet jóban...)

Inkább úgy befolyásolhatja a korábbi munka, hogy nagyobb lehetőséged van azon a területen továbblépni, mint egy teljesen új területen valahol elkezdni. Pl,ha elkezdesz dolgozni logisztika-raktározás területen, akkor mondjuk elég nehéz váltani minőségbiztosítás területre (vagy csak a legalsó szintre). Míg logisztika területen néhány év alatt logisztikai igazgató is lehetsz, kénytelen lehetsz vezetői igényedből visszalépni, ha idejekorán váltasz területet. Persze ez nem jelenti azt, hogy az új területen ugyanolyan előremeneteli lehetőséged lesz, lehet ,hogy pont az új területen tudsz majd gyorsabban előrelépni a ranglétrán.

De ezt nem befolyásolja az, hogy Avon termékeket árulsz szabadidődben.

2013. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Avon a szememben még mindig jobb mint a "hivatásosan" végzett pénzügyi konstrukciókat tukmálók (ügynökök, biztosítási üzletkötők). Érdekes módon sok mindennel megkerestek már agresszíven, kozmetikumokkal még nem. Talán azért "elnézőbb" ezzel a társadalom.
2013. jan. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. :) Én is így gondolom. Csak amit mondtak nekem az kicsit elgondolkodtatott.
2013. jan. 13. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!