Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörben helyezkedhe...

Milyen munkakörben helyezkedhet el egy könnyűipari mérnök? Könnyen vagy nehezen talál munkát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szakirányok vannak => [link]


Egyebekben meg bármilyen érettségit igénylő munkakörben el tud helyezkedni, vagy ha ügyes és tanulmányai ideje alatt talál szakmábavágó állást, akkor talán egyszer gépkezelő lehet valamelyik nyomdában.


Az az igazság, hogy mivel Magyarországon nincs könnyűipar, könnyűipari mérnökökre sincs szükség.

2013. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez szomorú... és a gépészmérnöknél más a helyzet?
2013. jan. 21. 11:45
 3/3 Printer30 válasza:

Tisztelt kérdező és első válaszoló!


Először is az alapkérdésre válaszolnék:

A könnyűipari mérnök szakon belül több szakirány létezik:

bővebben: [link]

Én konkrétan a nyomda és média szakirányon végeztem és bizton állíthatom, hogy szükség van/lenne több, ilyen szakon végzett szakemberre. Én a diploma után azonnal találtam munkát és teljes mértékben hasznosítom az ott szerzett ismerteket is. Hozzá kell tennem, hogy előtte is már nyomdaipari szk-ba jártam és azon ismertek is segítettek a szaktantárgyak elsajátításában.

Abban az esetben, ha valaki komolyan veszi a szakot és becsülettel tanul és nem lébecolással viszi végig, mint sajnos oly sokan, akkor lehet belőle jó nyomdász szakember, ill. olyan alapokkal indul ki a piacra, amivel biztosan talál munkát és megállja a helyét.


Az első válaszolónak pedig annyit, hogy:

Minden ilyen szakirányon és becsületes munkával végzett mérnök nevében kikérem magamnak az ilyen állítást, hogy „talán egyszer gépkezelő lehet valamelyik egy nyomdában.” Egyszerűen felháborító, hogy olyanok mondanak vélemény, akiknek semmi közük az egész nyomdaiparhoz, vagy ha mégis lenne, akkor ő is csak egy „elvégzek egy szakot, hogy legyen diplomám” típus, semmi tudással, és amikor kikerül az életbe ténylegesen rontja a megítélését a jó mérnököknek.


Talán előtte el kellene kicsit gondolkodni mielőtt ilyeneket írsz, nem?....

2013. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!