Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen volt életed eddigi...

Milyen volt életed eddigi legrosszabb munkahelye?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, vajon van-e olyan, ami 'felülmúlná' az enyémet.
2013. jan. 21. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt. A diákmunkáimat egyetem alatt a Tescóban és a McDonaldsban végeztem. Mindig szerettem odajárni dolgozni, mert kedves és jófej voltam az emberekkel és egyetemista mércével sok pénzt kerestem ott.


Később ha rossz munkám volt (hopp, mégis), akkor hamar eljöttem, mert mindig felhalmoztam annyi tartalékot, hogy ne kelljen ott maradni csak a pénz miatt.


Egyébként akkor rossz, ha a munkatársak és a feljebbvalók nem viszonozzák a jókedvemet, a stresszmentességemet és a nyugodtságomat, hanem erre inkább dühödten reagálnak. Főleg ezt jelenti nálam a legrosszabb. A munka természete teljesen mindegy ilyen szempontból, bármit elvégzek.

2013. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eletem legroszabb munkaja inkabb, mert feketen vegeztem. Ausztriaban dolgoztunk tobbedmagammal egy favagason telen a hegyekben, sokszor -20 fokban, iszonyu kemeny fizikai munka, a kidontott es meterre vagott fatorzseket pakoltuk egesz nap kezzel hoban, sarban. Mivel akkor meg volt hatarellenorzes is nem mehettunk a munkasruhaban, azaz a jeghideg ruhat ott a fagyban vettuk at az erdoben. A fizetes sem volt olyan amiert megerte volna, de akkor nem volt mas. Hetekig olyan voltam mint a zombik, ugy ajultam be az agyba pedig nem voltam egy nadszal 50 kilos gyerek.

Na, ilyen korulmenyek kozt meg 1x remelem soha nem kell dolgoznunk.

2013. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Kerdezo, neked mi a torteneted?
2013. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Kínai étterem, nem sokáig dolgoztam ott, de annyi elég volt. Kora reggel mindent kipucolni, wc-k, terasz, stb., kicipelni a fém asztalokat, napernyőket, majd a szakácsnak segíteni - krumplipucolás, üstök emelgetése. Nyitás előtt még egyszer áttörölni a pultot - közben a 2 tulaj a bejárat melletti fotelokon figyel - majd nyitás, adjak el, hozzam-vigyem a tálcát, ha valami kiömlik mossam fel. A kínaiak meg csak ülnek és röhögnek, amikor felbotlok egy rohanó gyerekben. Enni nem volt időm, a pultban nem volt szabad enni, pisilni se tudtam sokszor kimenni - mondjuk nem is kellett, mert inni se tudtam.

Ha nem volt vendég akkor sem volt szabad leülni, olyankor pl. takarítani kellett, vagy mindig találtak valamit. Amikor még ketten voltunk a kiszállítást is nekünk kellett intézni a környékre, gyalog rohantunk a városban, hogy időben visszaérjünk.

Este meg szinte mindig túlóra fizetés nélkül, mondjuk amúgy is 300-at kerestem óránként. És várjam meg amíg este 10-kor a kínai haverok befáradnak a kinti székekről, mert még be kell őket pakolnom.


2. Éttermi rendelésfelvétel, ez tulajdonképpen nem sz@r, csak én amúgy is utálok telefonálgatni, főleg mindenféle értetlen hülyével. Egy ablaktalan kb. 1,5x2 méteres pinceszobában ültünk ketten, 5 üzlet telefonos és online rendeléseit vettük fel és adtuk ki a konyhának. Közben kamerával megfigyeltek, meg volt szabva a pisilési idő, kajaidő. Ha bármit rontottunk - vagy akár a vevő utólag reklamált, hogy ő nem kért hagymát - sose néztek utána, hogy valóban a mi hibánk volt-e, levonták a bérünkből, ami elég húzós volt, mivel az átlag kajaár 2000-4000 között volt mi meg 440-es órabért kaptunk, napi 14 órában.


Ezenkívül dolgoztam még az eü-ben 2 műszakban, ott maga a munka nem volt olyan rossz bár rengeteg volt - főleg nappal, inkább csak néhány kollégával nem lehetett együtt dolgozni - leordítottak, keresztbe tettek, lehülyéztek, ha lassú voltam az volt a baj, ha előre dolgoztam, az.

2013. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzati Nonprofit intézet.
2013. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok, 5. válaszolóról jut eszembe, hogy a gyakorlatom az önkormányzatnál, szociális irodában végeztem ahol az irodai-számolós rész ugyan jó volt, de a segélykérelmek és a segélyosztás... betömörül 500 hajléktalan meg cigány, óbégatnak, leanyáznak, magyarparasztoznak hogy miért nem adok többet mert a másik többet kap, miért kell ennyit várni...

a kérelmeknél pedig az írástudatlanok, diszlexiások, vagy a szimplán hülyék, akik az adataikkal nem tudják kitölteni a papírt, de mindegy is mert ő a Rafael és van 7 gyereke, azé jár pénz, nem?

2013. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor lássuk felsorolás szinten: éhbér (pedig diplomás vagyok, két nyelvet beszélek), törvényes szinten nincs elszámolva a szabadság, betegszabadság, gyermekápolási táppénz, pl. eljöhetek, ha beteg a gyerekem (ferde szemmel néznek, beszólogatnak), de év végén hiába mondanám, hogy maradt még x nap szabim..., megalomániás főnök, bármit megtehetek apuci kislánya (rosszindulatú beszólások, napi 1 órás késések), a hangulat sokszor feszélyezett, pl. a munkámat még soha nem dicsérték meg, holott, mindent beleadtam. Én vagyok lemocskozva, ha nincs kitakarítva az iroda - holott nem takarítónak vettek fel. Annyi ilyen jellegű verbális bántalmazás ért, hogy nem is tudom felsorolni. Az a legrosszabb, hogy nincs lehetőség a váltásra. Folyamatosan keresgélek, csak nem találok, de már kezd nagyon betelni a pohár.
2013. jan. 22. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk mindennapos, hogy a magasabb beosztásúak nem járnak be időre, az osztályvezető a napi 8 óra helyett kb. 4-et szokott bent lenni és a feladatait más csinálja meg.

Irodát csak azért takarítok mert különben megenne a kosz, a takarítók hozzá nem nyúlnának, bár anélkül is van elég dolguk.

Szabit hiába írtam ki nem engedtek el amikor akartam - de 1-1 szerdákat odaadtak úgy, hogy holnap ne gyere, szabid van. Ami tökjó, csak takarításon és alváson kívül másra nem jó.

A hangulat változó, az egyik felettesem állítólag több embert is megvert, én igyekszem meghúzódni.

A beteg, szabin levő kollégákat szinte mindig én helyettesítem mert én fiatal és ügyes vagyok, így 4 ember munkáját simán elviszem. Szóval a dicséret se mindig jó, mert ezzel, hogy mindenhol maximálisan próbáltam teljesíteni csak még több munkát generáltam magamnak, mert mindenhová engem várnak, mindent én csinálok, enni és pisilni se jutok ki.

Egyébként nem olyan rossz itt dolgozni, hibák vannak mindenhol, ennél rosszabbak is.

2013. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
89%

Életem eddigi legrosszabb munkahelye eleinte baráti és családias hangulatú helynek tűnt, ezért gondoltam úgy, hogy több álláslehetőség közül őket választom. Amit később meg is bántam…


Majdnem fél évet dolgoztam ennél a cégnél, ahol nagyban függött a vezetőség hangulatától, hogy nekünk is jól telik –e majd a napunk, vagy sem. Ha a főnöknő éppen bal lábbal kelt fel, akkor gondoskodott róla, hogy mi se érezzük jól magunkat a kollégáimmal. Ugráltatott minket, és azon volt, hogy mindenkinek a munkáját hogyan kritizálja. Mivel én igyekeztem mindig maximálisan, alaposan elvégezni a feladataimat, ezért hibát sem nagyon tudott benne találni. Viszont képes volt olyan elvégzetlen feladatért szidni engem, ami valójában a kolléganőm munkakörébe tartozott.

Ilyenkor próbáltam illemtudóan, de határozottan kezelni a helyzetet, ami a felettesemmel szemben nem sokat ért, inkább a saját igazát részesítette előnyben.

Továbbá bicskanyitogató volt, hogy többször hangoztatták előttem, és kollégáim előtt, hogy nyugodtan felmondhatunk, ha valami nem tetszik - ugyanis a főnökasszony úgy gondolta, így kell motiválni az embereit…


Amit érdekesnek találtam még, az, hogy a cégnél nekem kellett a zsíros mikró –t kitakarítani, a munkatársak asztalát portalanítani, konyhaasztalt törölgetni, mosogatni, porszívózni. Úgy tudom, ezekhez a feladatokhoz takarítónőt szoktak alkalmazni a vállalkozásoknál, és nem a projektmenedzser feladata…


A cégnél töltött idő alatt többször is túlóráztam, sokszor hétvégén is dolgoztattak, plusz fizetés, és pihenés nélkül napi 10 órákat, szombaton és vasárnap is, így előfordult, hogy 12 napot dolgoztam megállás nélkül.


Ehhez képest a fizetésem nudli volt. Két hetes késéssel, részletekben adták oda a béremet rendszerint, úgy, hogy nekem kellett könyörögnöm érte…


Mikor bejelentettem a vezetőség felé, hogy nem szeretnék tovább itt dolgozni, a főnöknő szidalmazni kezdte a családomat, valamint a felmondási időm alatt végig fenyegetett engem, és lelki terrorban tartott.


A sok kínzás után végül odaadták a fizetésem DARABJÁT. Másfél havi fizetéssel lógtak nekem, ehelyett a nekem járó összeg felét a kezembe nyomták, és elküldtek. Később szereztem tudomást róla, hogy nem én vagyok az egyetlen ember, akivel így elbántak ezen a helyen…


Nagy tanulságként vonom le, hogy ha legközelebb munkát keresek, akkor alaposabban megfontolom, hogy melyik állásajánlatot fogadom el, esetleg másokat is megkérdezek, akik már dolgoztak az adott cégnél: hogyan érzik/érezték ott magukat, elégedettek –e a munkahelyükkel...

2014. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ribizli Mano válasza:
100%

Legrosszabb munkahelyem eddig:

ANUBIS TRAVEL-nél volt.

Az ember azt hinné, hogy ez egy jó hírű cég, biztos jó munkahely is. Hidd el nekem nagyon nem az! Én is szakmai elhivatottsággal és lelkesedéssel jelentkeztem hozzájuk és nagy reményeket fűztem az új munkahelyemhez. Pár hét elteltével ugyanekkora lelkesedéssel álltam neki másik állást keresni...

A munkaidő papíron is 9,5 óra és nem 8 óra, de valóságban 10 óra vagy több. (Túlóra nincs fizetve) A fizetés pocsék, még 8 órás bérhez is vacak, nemhogy napi 10-12 órás munkához. De persze csak félig bejelentve a többi feketén... Ja, és azért napi 9,5 óra a munkaidő, mert biztos elmész pisilni a nap folyamán, és megiszol egy kávét.. és ez nem számít bele a munkaidődbe, ezért ezt az időt pluszban ledolgoztatják veled! A főnök egy idegbeteg szociopata, akinek 10 percenként változik a hangulata és te ehhez igazodj. Azt sem szabad elhinni amit kérdez, nem amit mond. Ígérni azt nagyon tud, de az adott szavát betartani, azt nagyon nem tudja. Élősködő, kihasználó, lélekölő a hangulat, amit maga körül gerjeszt. Az igazgató baromi jó üzletember, ezt elismerem, és a legrosszabb főnök, akivel életemben találkoztam. A legrosszabb emberileg, kommunikációban, összehangoltságban. Iszonyatosan nehéz vele dolgozni. Állandó feszültséget, rettegést generál az irodában, félelemmel, állandó üvöltözéssel terrorizálva a dolgozókat (És ez nem költői túlzás! Valóban minden nap üvöltözik!!!). Üldözési mániájával minden munkakör ötszörös adminisztrációval dolgozik. Nem az a baj, hogy precizitást és ellenőrizhetőséget követel, hanem az, hogy mindezt extrém módon, hogy az adott feladat, minimum két módon ellenőrizhető legyen és az ellenőrzés is még újabb két módon. Elképesztő méreteket ölt a fölösleges agyonadminisztrálás. Egyrészt minden munkakör, feladat zárt és kötött, minden módon bekorlátozva, minden kreativitást nélkülözve. Másrészt a munkakörhöz szükséges információkat senki nem kapja meg sem megfelelően, sem megfelelő mennyiségben, és ebből hozd ki amit tudsz. Soha nem találkoztam még átgondolatlanabbul, ésszerűtlenebbül kialakított belső ügymenettel, mint ennél a cégnél. Az agyonadminisztálás mellett teljes a kontroll. A számítógépeken minden a totális ellenőrizhetőséget szolgálja, amellett, hogy minden pillanatban minden szavad rögzítésre kerül minden telefonvonalon, és folyamatos a kamerakontroll. Az egész hangulat, ami a munkaadó és a munkavállalók kapcsolatát jellemzi, az a megfélemlítés. A dolgozó sem személyében, sem munkájában nincs semmi módon megbecsülve vagy értékelve. A tipikus "hülye minden dolgozó" a vezető hozzáállása. "Bármikor kirúglak!" mondata naponta akár többször elhangzik, és szerinte ezzel motivál jobb munkára. Soha sehol nem tapasztaltam még nagyobb munkaerő elvándorlást, mint itt. Egy 22 fős cégnél évente 18 fő változik!!!!!! De a dolgozók hülyék, a vezetés tökéletes a cégvezető szerint. Ja, csak nincs aki kibírja ezt a rabszolgatartást. A hozzáállást szemlélteti, hogy cég irodájában gázfűtéses cserépkályhákkal történik a fűtés. A téli időszakban estére vezetői utasításra kikapcsolják teljesen a fűtést, mert spórolunk. Reggelre teljes a cidri az irodákban, és van vagy dél, mire 20 fok lett a szobákban. Addig mindenki a 14-15 fokban dolgozik... de, kit érdekel, hogy a dolgozónak vesegyulladása lesz? A lényeg hogy ne kerülj sokba a cégnek! Az iroda reklámtollakat is csináltatott.. többezer darab volt az irodában, de írni a dolgozók 1-1 tollat kaptak és csak akkor kapott másikat, ha kifogyott a betét. A négy fős szoba közösen kapott egy dobozka rotring ceruza betétet (10 db 2 cm hosszúságú betét van egy dobozban!!!) és oszd be, mert nincs több! Ha normális tollat vagy ceruzát, dossziét, irattartót, füzetet akartál a munkádhoz, akkor megvetted magadnak saját pénzből. A fizetés hivatalos része banki utalással érkezett, kb minden hónap 10-ig. A többi készpénzben odaadott összeg, ha a cégvezetőnek épp eszébe jutott. Volt úgy hogy adott hónap 18-ig még nem sikerült a teljes fizetésemet kifizetniük. Szabadságra menés mint olyan, az nem létező dolog. Te ne akarj szabadságra menni! És az, hogy te időben megigényelted, engedélyeztetted a nyomorult egy-két nap szabidat még nem jelentette, hogy valóban ki is tudtad venni, mert akár egy nappal a szabi előtt megvétózták, hogy el tudj menni. Egy hét egybefüggő szabadság? Az csak az irodaveztőnek járt.. ő nyakra főre szabadságon volt. Te egyszerű halandó ilyenről ne is álmodj! Beteg se legyél, mert az főben járó bűn! Dolgozz!!!!!! Összegezve: ilyen ócska, smucig, idegbeteg céggel és cégvezetővel nem találkoztam, mint ennél a cégnél, hihetetlenül nem megbecsülve, alulfizetve, túldolgoztatva, állandó stresszben tartva. Csak pár hónapig dolgoztam a cégnél, mert épeszű ember nem bírja ki ezt tovább. Nem véletlen az ilyen hatalmasan magas a munkaerő elvándorlás ennél a cégnél. (Volt olyan aki 1 napig, vagy 1 hétig bírta..és menekült!). Senkinek nem ajánlom ezt a céget!!!! Ha ritka szar fizetésért, napi 10-12 órát akarsz dolgozni, idegőrlő körülmények között, minden megbecsülést és tiszteletet nélkülözve, szarrá hajtva, akkor próbálkozz náluk. Mindig van új felvétel, hisz folyamatos az elvándorlás tőlük.

2016. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!