Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tarthatatlan a helyzet a...

Tarthatatlan a helyzet a munkahelyemen. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Az anyacégünk ellen tavaly csődeljárás indult, azóta próbálunk kilábalni ebből a helyzetből.

Szerencsére irodai szinten nem volt nagyon elbocsátás, viszont a bizonytalan helyzet és az egyre durvuló felső vezetés miatt rengetegen felmondtak. Sajnos új embert nem vettek fel, így két kolléganőmmel végezzük 7 ember munkáját. Sajnos nem győzzük. Négy hónapja kaptunk egy új főnökasszonyt, akinek kiállhatatlan a stílusa és semmi nem elég jó neki. Bent vagyok napi 9-10 órát, fél 5kor kelek, este 7re érek haza és így is rengeteg dolgot nem tudok befejezni. Lógó projektek, visszaigazolatlan határidők tömkelege vár, pedig agyondolgozom magam. Ha valami apró hiba van, kegyetlen dorgálás és fenyegetés jár érte cserébe. Reggelente néha hányok, hasmenésem van, alig eszek, alig alszom.

Tudom, hogy mindenhol vannak szemét emberek, szar fizetés, stressz, de itt mindennapos a hajtás és nem látjuk eredményét.

Keresek új munkát, de nincs sok lehetőség.


Mit tegyek?


23L


2013. jan. 22. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, és az a tudat sem segít ezen, hogy nem vagy egyedül.

Te tudod mennyit bírsz, mikor telik be a pohár.

Mivel sok más lehetőséged egyenlőre nincs, ezért próbáld magad "formálni" olyan szinten, hogy nem veszed fel ezeket a szörnyű dolgokat.

Én így dolgoztam majd' 10 évig, és tudom, hogy miken mehetsz keresztül. Én depis lettem, majd amikor rájöttem, hogy csak magamnak csinálok vele problémát, és ettől még semmi nem változik, akkor váltottam. Nem munkahelyet, hanem szemléletet. Nagyon nehéz volt, de megérte.

Fát lehetett a hátamon hasogatni, annyira nem érdekeltek az ostoba, szemét főnökök. Nem egyszer szóvá tettem dolgokat, de mindezt haláli nyugalommal, ellentmondást nem tűrően. És úgy néztem a főnökömre, mint egy féregre, aki a nyomomba sem érhet. Sokszor bólogattam, majd úgy csináltam a dolgokat, hogy jó legyen, és nem úgy, ahogy ő akarta. Ezzel a tudatváltással a túlélésre hajtottam, majd a gyümölcse is beérett. Főnök lelépett, én maradtam, azóta nyugi van.


Persze ehhez biztosan nagyon erős személyiség is kell. Aki lélekben gyenge, az nem biztos, hogy meg tudja lépni, inkább beleroppan.

Viszont, amint lesz lehetőséged, lépj le. És csak azért maradtam, mert nem volt más.

2013. jan. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, hogy ilyen erős tudtál maradni ;) sajnos én valóban egy gyenge kis hülye vagyok ezek szerint... :(
2013. jan. 24. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Továbbra is keress munkát, és lépj, ha adódik valami. Addig sajnos muszáj tűrni (ha nincs, aki eltartson). Próbáld emellett leszarni a cseszegetést.
2013. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De mi van ha ez addig fajul, amíg kirúgnak? :-(:-(

utána nem fogok kelleni sehova!

2013. febr. 7. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsivel több önbizalom nem árt.
2013. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!