Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert nincs fizetett ebedszune...

Miert nincs fizetett ebedszunet Magyarorszagon a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Sziaszitok erdekelne, h szerintetek miert nem fizetik ki a 30 perces ebedszunetet? Angliaban es az USaban is altalaban fizetett az ebedszunet... Nem ertem odahaza miert nem. Az ebedszunet alanyi jogon jar mert enni muszaj. HR-s velemenye is erdekelne.
2013. jan. 24. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Nekem eddig fizették az ebédszünet idejét is az összes eddigi helyemen (diákmunkában dolgoztam).
2013. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenhol van, de akad cég, ahol fizetett az ebédszüneted, de ott a felelősségteljes munkáért minimálbért kapsz. Így spórolnak és honorálnak egyben.

Külföldön nem tudom hogy megy, de itt mindent megtehetnek a munkavállalóval, a polgárokkal, mert hagyják. Ezért tartunk ott, ahol.

2013. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nincs ebédszünetem, 8 órát vagyok bent, elvileg ezalatt kellene elintézni amikor belefér, de leginkább nem fér bele. A gép előtt szoktam enni valamit - ha erre van időm, egyébként otthon eszem.

Ebédelni csak a főnökök járnak, ők is a 8 órás munkaidőből "esznek el" félórát.


Egy volt munkahelyemen hivatalosan ehettünk munkaidőben - de ott kötelező 15 perc volt délben, azalatt vagy megetted vagy nem, se előtte, se utána nem ehettünk. És 300 órabérért.


Egy munkáltató aki igyekszik mindenen spórolni, minimálbért fizet, nem veszi meg a munkavégzéshez szükséges eszközöket, sz@r munkakörülményeket biztosít, nem fog azért fizetni, hogy Te tömd a fejed. Amikor 12 óráztam akkor sem volt kijelölt ebédidőm, egyszerűen pisilni se tudtam kimenni, nemhogy enni. Pedig mentem volna, de nem tudtak annyi kieső időre pótolni, még fizetés nélkül sem. Ilyen esetekben legalább ingyen adhatnának szünetet, de még ilyet sem adnak, nem hogy fizetett ebédszünetet.

2013. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert az Mt. szerint nem kötelesek ezt biztosítani a munkáltatók és élnek is ezzel a jogukkal.
2013. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
A munkát se fizetik meg rendesen, miért pont az ebédszünetet fizetnék?
2013. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Mindaddig amíg törvényi előírás nincs az ebédszünet fizetésére, addig a cégek nem fizetik. Tehát ne a cégeket hibáztasd, hanem lehet menni oda ahol erről döntöttek jó néhány évtizede:)
2013. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Itt, Angliában sem minden cégnél van fizetett ebédszünet. Irodai munka esetén nagyon sok esetben 8 órát vagy benn és csak 7,5 óráért fizetnek, a 30 perc ebédidő miatt. De ha nem órabérben vagy, hanem havibérben, akkor ez nem jelent gondot. De olyan munkahely is van, ahol 30 perc ebédszünet, de cserébe 9-től nem 17-ig vagy benn, hanem 17:30-ig.
2013. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Mert Magyarország nem az USA, vagy Anglia.


Még mindig jobb nekünk, mint a Föld 80%-ának. Rosszabb, mint egy svájcinak, de jobb mint egy thaiföldinek vagy ugandainak, olyan középszívás.

2013. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Cégfüggő itt is. Dolgoztam már olyan helyen, ahol a 8 órás munkaidőn belül járt 20 perc ebédszünet, és még normálisan is fizettek (nem minimálbért). Az általános viszont sajnos az, hogy egy egész órával kitolják a munkaidőt egyórás ebédszünet címén, amiből aztán örülsz, ha ténylegesen van öt perced bekapni egy szendvicset a monitor előtt ülve.
2013. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nekem nincs ebédszünetem, 8 órát vagyok bent, elvileg ezalatt kellene elintézni amikor belefér,"


6 óra munkavégzés után kötelezően 20 perc szünetet kell elrendelni (amit nem kell, hogy kifizessen a munkáltató, de biztosítani kell a munkavállalónak).

2013. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!