Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert nincs fizetett ebedszune...

Miert nincs fizetett ebedszunet Magyarorszagon a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Sziaszitok erdekelne, h szerintetek miert nem fizetik ki a 30 perces ebedszunetet? Angliaban es az USaban is altalaban fizetett az ebedszunet... Nem ertem odahaza miert nem. Az ebedszunet alanyi jogon jar mert enni muszaj. HR-s velemenye is erdekelne.
2013. jan. 24. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
30 perc?? Az mire elég? Egészségtelen kajálásra max. Inkább biztosítani kéne legalább egy óra fizetettet. Tudom ez otthon álomvilág, de nyugatabbra azért van ilyen. Én is olyan helyen dolgozom, ahol 1 óra ebédszünetet adnak, igaz kötelezően ki is kell használni, 8.30-17.30 a hivatalos munkaidő és nem csippenthetsz le belőle azzal, hogy nem mész ebédelni. sajnos. de még mindig jobb, mint a fizetetlen vagy a 30 perc, ami szerintem barbárság.
2013. jan. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Elozo valaszoloval ertek egyet. 30 perc nem eleg. Nem csak ez liberalis szemlelettel nezve igen csak furcsa. Van egy baratom aki amerikai de itt el Magyarorszagon( perfektul beszel magyarul) es o mondta nekem, hogy ezt furcsalja. Mert enni muszaj es odakint naluk ez a munkaltato felelossege, hogy biztositsa meghozza fizetett formaban.


Furcsa, hogy ide haza inkabb a munkaltatok es nem a munkavallalok erdekeit vedik a torvenyek.


En abban a verzioban is benne lennek, hogy 8 orat dolgoznek es ebbol csak 7.5t fizetnenek ki. De igy h koteleznek hogy feloraval tovabb maradjak csak mert kajaltam (amit muszaj) ezt furcsanak tartom.

2013. jan. 25. 09:02
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk fizetett a fél óra ebédidő és ez arra jó, hogy sokan egy órát is elüldögélnek az ebédlőben ahelyett hogy dolgoznának.
2013. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

2013-01-25 02:06-es..


Amit te írtál az nem fizetett ha 9 órát vagy bent.. :) Istenem.. :/

2015. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!