Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek egy ilyen állásinte...

Elmennétek egy ilyen állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve kerestem munkát, úgyhogy fent van egy-két helyen még az önéletrajzom. Közben találtam, bár nem nagyon szeretem, egy jobb ajánlatot szívesen vennék.

Felhívott egy pesti fejvadász, hogy lenne egy állás a számomra a helyi nagyvárosban. A jelenleginél kevesebb fizetésért, ennek ellenére én azt mondtam, hogy érdekel. Erre azt mondta, hogy részleteket csak személyesen mond el, menjek fel Pestre egy állásinterjúra, 120 km tőlünk.

Tehát azon kívül, hogy pénzügy, és mennyi a fizetés semmi mást nem volt hajlandó elmondani. A cég nevét sem. Nekem az összes helyi nagyvállalatnál, ahol 5 főnél több könyvelő van, bent van az önéletrajzom, szerintem. (Komplex könyvelést egyedül nem tudnék megcsinálni, ezért csak olyan vállalat jöhetett szóba, ahol megosztják a feladatokat, és betanítanak.)

Megbeszéltünk egy időpontot, de aztán lemondtam. Milyen eljárás ez, hogy semmit nem mondanak a cégről? Valahogy komolytalannak tűnt. Hiába mondtam a csajnak, hogy nekem ez elég macerás, tehát jó lenne tudnom azért, hogy konkrétan miről van szó, mielőtt vonatra ülök. Játszotta a h.ülyét, hogy nem érti ez nekem miért probléma, mert ez semmi kötelezettséggel nem jár, csak egy beszélgetés. Na, ja, az útiköltségemet meg ki téríti meg, ha az első 10 percben kiderül, hogy kamu az egész?

Ti elmentetek volna?


2013. jan. 26. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Olyan cég nem komoly amelyik nem mutatkozik be,amit az ember le is tud ellenörizni.
2013. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én azért hezitáltam, mert fejvadászról volt szó. Ők nem mondják meg az elején, hogy melyik cégről van szó, mert félő, hogy jelentkezel hozzájuk őket megkerülve. De hogy elvárja, hogy így utazzak ennyit, az szerintem elég nagy pofátlanság.
2013. jan. 26. 20:13
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval a fejvadász az bemutatkozott, csak az állásról nem mondtak semmit.
2013. jan. 26. 20:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak nehogy a végén valami csodaszeres terméket áruló cég bemutatóján köss ki :-) Ők sem mutatkoznak be, de legutóbb állítólag már egy borsodi gyógyászati segédeszköz összeszerelői munka is Zeptert takart...
2013. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Kamu. Főleg ha még cégnevet sem mond. Egy hirdetésre 500-1000 jelentkezőből válogthatna, ésnem egy "kezdőt" venne fel.

Valószínúleg "házalós" munka volt.

2013. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő, csak eddig is nagy multinál dolgoztam. Tehát egy olyan céghez nem mennék dolgozni, ahol az egész komplex könyvelést nekem kellene csinálni, mert azt nem tudom. Shared Service-ben dolgoztam eddig.
2013. jan. 26. 20:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Kért e-mailben angol nyelvű önéletrajzot, meg diplomamásolatot. De nekem is gyanús volt, hogy létezik-e ez az állás egyáltalán, vagy csak adatokat gyűjt az adatbázisába. Soha nem hallottam még erről a fejvadászról, szerintem kezdők.
2013. jan. 26. 20:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Plusz ha közvetítő segítségével helyezkedsz el, az első néhány havi fizetésed X %-a őket illetheti, a munkáltatóval kötött szerződésük függvényében.


Egyéb esetben nem értem, nekik miért érné meg telefonálgatni és erőforrást szánni ilyen interjúkra. Csak akkor életszerű, ha nekik is megéri, így vagy úgy.

2013. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát, ha az én fizumat húzza le, el sem vállalnám. A jelenlegi helyemre is úgy vettek fel, hogy a fejvadásznak kifizették egy havi béremet. De nem tőlem vonták le.
2013. jan. 26. 20:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cég valószínűleg az OVB, és látták, hogy be van adva a hirdetésed valahova és felhívott valami kamu szöveggel.

Elmondom miről szólt volna.

Értékesíts biztosítást szerencsétlen gyökereknek. Saját költségen, vállalkozóival, saját költségeden, plusz szervezd be az ismerőseidet. MLM fos az egész.

2013. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!