Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszik egyesek, hogy...

Miért hiszik egyesek, hogy "aki akar, az talál munkát"?

Figyelt kérdés
Hivatalosan is sokkal kevesebb munkahely van, mint amennyi aktív munkakereső, tehát esélytelen, hogy mindenki el tudjon helyezkedni.
2013. jan. 28. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
89%
Na ez jó kérdés... 6 hónapja küldözgetem lassan az önéletrajzaimat, nem csak a szakmámban, bőven lejjebb adtam az igényeim...
2013. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
32%
Mert aki akar, az tényleg talál, hisz nem csak a végzettségének megfelelő állásokat böngészi, hanem bármire nyitott.
2013. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim válasza:
93%
Dettó, mint az első válaszoló. Nem is tudom már hány helyre jelentkeztem. Egy helyről hívtak vissza, onnan is úgy, hogy kösz, nem kellesz. Pedig én is jóval lejjebb adtam már.
2013. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
32%
Arra mondják, hogy pl. a Mekibe bárkit felvesznek...
2013. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
92%
Akik ezt mondják a múlt rendszerben nőttek fel, és akkor tényleg volt mert több volt a kula meló. Mert amúgy ha lennének is olyanok, hogy ha valaki akar.... csakhogy nem biztos, hogy valaki ott van, hogy szó szerint bármit el kéne, hogy vállaljon, mert esetleg ő szakmában akarna keresni, és hiába mondják..... hogy közben lehet jobbat keresni. na persze nyolc órázás, és műszakolás után még keresgélni meg állásinterjúra járni amikor hívnak.... sokszor kivitelezhetetlen.
2013. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Ha van 3 ezer munkahely, meg ötezer álláskereső, akkor mi lesz a maradék 2 ezer emberrel, aki igenis leadott az igényeiből? :)

2013. jan. 28. 12:23
 7/105 anonim ***** válasza:
30%
Ha konkrét munkát nem is, de valamilyen pénzkereseti lehetőséget talál az ember, ha igazán rá van szorulva. Ilyenkor nem szabad válogatni, hanem bele kell csapni abba, ami éppen jön.
2013. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
37%

"Hivatalosan is sokkal kevesebb munkahely van, mint amennyi aktív munkakereső"


Jaj de kis naiv vagy a az aktív munkakeresőknek 90%-ának esze ágában sincs dolgozni, csak azért aktív munkakeresők hogy így mindenféle kedvezményhez hozzájussanak. Nálunk papíron nincs munka egy csomó munkanélküli van aztán gyakorlatilag van két gyár ahova folyamatosan veszik fel az embereket. Ja csak ott mondjuk dolgozni is kell a pénzért. Könnyebb rinyálni mint megmozdulni és dolgozni. Ezét van annyi munkanélküli.

2013. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
75%

A nagyobb városokban, főleg a Fővárosban igenis lehet találni aki akar. Csak az a gond hogy sokan azt mondják ja én 80000-ért nem megyek polcot pakolni, de közben nincs mit enni adni a gyerekének. Semki nem azt mondta onnan is kell nyugdíjba menni de ha épp nincs jobb jobb mint a semmi. Vagy amásik kedvencem hogy van valami mondvacsinált diplomája és ö akkor már nem vállal el olyan munkát mivel ö diplomás, csakhogy sohe nem fog tudni abban elhelyezkedni, és ezt megmondták volna neki akkor is amikor elkezdte a sulit.

Én több iylen embert ismerek aki ezt mondja amit Te irtál de ezt vagy azt nem vállalja el, inkább otthon éhezik. Volt akinek mi ajánlottunk melot (futárkodást), de közölte hogy ö ennyiért(kb.100.000-110.000Ft) nem fog egész nap rohangálni. Sajnos nem egy ilyen van. Ismerek olyat is aki igenis talált 2 hónap alatt és utálja fele annyit sem keres mint az előző helyén de akkor is dolgozik és tudja fizetni az albérletét stb, de közben egyfolytában keres mást de addig is ez van.

2013. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes módon,én ahányszor krestem,még mindig találtam,ha nem is szakmába vágót.

Lehet hogy cukrászdában kellett mosogatni,vagy kinai ruházatban segiteni a debella nőknek 6xl-es ruhát próbálni,de fizettek érte,ha nem is sokat.

És nem pest,nem dunántúl,hanem Borsod,Miskolc.

Sétálóút tele van plakáttal most is,eladót felveszünk,nem kell szakképzettség,csak tudj mosolyogni.

2013. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!