Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elmegyek egy állásinterjúra...

Ha elmegyek egy állásinterjúra, de kiderül, hogy mégsem olyan, mint amit meghirdettek vagy elvárnék, akkor hogy utasítsam finoman vissza az állásajánlatot?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb és gondolom a leggyakoribb, hogy: "még átgondolom".

Ebből le fogják venni, hogy nem tetszik az állás és nem hinném, hogy utánakérdeznének, hogy miért.

Valójában csak ezért érdemes ilyet mondani, de szerintem, ha a kérdezősködés nem zavar, bármit mondhatsz.

2013. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkaadó ha nem te vagy a megfelelő ember a következőket mondja,

1. Majd hívjuk önt (sosem fognak)

2. Hagyja meg a telefonszámát, értesítjük önt (sosem fognak)

3. még van 4 jelentkező, ha velük is beszéltünk majd telefonálunk. (sosem fognak)

4. Sajnáljuk ,de nem sikerült az interjú. (ezt ritkán mondják)


Ezek tán nem hiszem hogy neked aggódnod kéne, hogy ne bántsd meg a munkaadó lelkivilágát.


Ha nem tetszik a hely vagy nem olyan amire jelentkeztél akkor lehet a következőket mondani.

1. Köszönöm a lehetőséget, még megyek 1-2 helyre, és utána telefonálok hogy döntöttem. (sosem fogsz)

2. Ne haragudjon de önök nem ezt hirdették, így sajnálom de nem érdekel az ajánlatuk (egyenes beszéd)

3. hogy mennyi bérre gondoltam? Netto összeget mondanék.Olyan 300-400 ezer forintra. ÓÓÓÓ hogy ez sok? Hát akkor nagyon sajnálom.. (ha elfogadják akkor igent kell mondani az állásra)

4.- köszönöm a lehetőséget, mikor kezdjek? Hétfőn 8-kor? rendben. (sosem mész el dolgozni)

5. Sajnálom, de meggondoltam magam. Nem szeretnék az önök munkatársa lenni.

2013. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

11:42


Jááá XD Nálam is volt a majd hívjuk és a négyen várnak még interjúra (kajak 4 ember....nem 2 nem 5 hanem 4)

2013. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én belefutottam jó pár átverésbe. Volt amikor azt mondtam : köszönöm de ez nem megfelelő így nekem.

Volt amikor annyira erőszakosak voltak,hogy nem tudtam máshogy elszabadulni,csak úgy ha azt mondom jó oké majd akkor hétfőn (azóta is megyek,mitnhaogy előttem írta az egyik váűlaszadó :D:D)

És volt egy olyan eset,ami annyira felidegesített ( szintén átverés,iylen zepterhez hasonló szarság ami irodai asszisztensnek volt feltüntetve ) ,hogy megmondtam mennyire fleháborító ,hogy iylen átb@szásokkal rabolják a munkanélküli emberek pénzét meg idejét és fel ne merjenek többet hívni.

2013. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!