Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha nem vesznek...

Mit csináljak ha nem vesznek fel sehova? Kezd elegem lenni, hogy nem jutok semmire az életben.21/L

Figyelt kérdés

Teljesen kezdem feladni, hogy valaha találok munkát, nem tudom mi lesz így velem. Alig van pár hirdetés, azokra ha jelentkezek, nem válaszolnak. Ha néha valahova behivnak interjúra, akkor se engem vesznek fel, indoklás persze semmi. Segítségem, kapcsolataim nincsenek. Próbálom minnél több ismerősöm tudtára adni hogy munkát keresek, ha tud valamit szóljon, de persze senki "nem tud" semmit, legalábbis nem nekem, annyira jóba nem vagyok senkivel.

Érettségim van, és 2 okj-s szakmám. Tanulni nem tudok már ennyi idősen ingyen, és nem is akarok tovább. A két tanfolyamot is fizetős képzésben végeztem el, szüleim nem fizetnek több tanulást, már dolgozni küldenek mindenképpen. Tehát semmiben nincs gyakorlatom, nem dolgoztam még soha. Hozzáteszem nem a 2 szakmában keresek csak, hanem jelentkeztem már gyári munkákra, mosogatásra, takarításra is, de oda se kellettem.

Nincs semmi feltűnő hibám, vagy visszataszító külső tulajdonságom, szóval nem értem miért utasítanak el mindenhol. Az oké, hogy az a fő gond hogy nincs gyakorlatom, de akkor hogy lehet hogy sok ismerősöm csak érettségivel egyből talált munkát?


2013. febr. 4. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz "kapcsolatokat" barátkozz olyanokkal akik olyan helyeken dolgoznak,ahová el szeretnél menni dolgozni,és akkor lesz protekciód. Vagy vállalj ingyen munkát,hogy legyen gyakorlatod. Legyél határozott,gyakorlatias,öntudatos mikor állást keresel,és csinálj úgy mintha már rögtön neki is tudnál ugrani a munkának, annyira szeretnél már dolgozni!
2013. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Lehet hogy az önéletrajzoddal van probléma. Én mondjuk szocmunkás diplomával beálltam a pult mogé bár nekem volt egy kevés tapasztalatom ....anyuméknak volt cukrászda-éttermük. De standolni é ott nem kellett es a penztargephez piakhoz sem engedtek...inkabb felszolgaltam es mosogattam takaritottam,neha a konyhaba besegitettem de azert ektudtam lesni a dolgokat es éles helyzetben produkálni magam.most meg portás vagyok nem egy állom,de munka nevetséges fizetésért.gondolkodom hogy megint megpattanok a vendéglátásba....

Magabiztosnak ugyanakkor szerénynek mosolygósnak kell lenni,bólogatni mint a reklám kutya.milyen okj vegzettseged van?


24n

2013. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
Lehet hogy nagyon nehéz, de állj a dolgokhoz pozitívabban! A munkáltató ha megérzi a negatív kisugárzásod, akkor biztos lehetsz benne hogy nem fog alkalmazni! Tűzz ki magad elég folyamatosan célokat (nyelvtanulás autodidakta módon stb...) és próbáld meg őket megvalósítani. Ezzel is hasznosabban telik az idő és a kedvedet is helyreteszi ha sikerül valami!
2013. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!