Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik hogy nyelvtudás...

Létezik hogy nyelvtudás nélkül munkát talál valaki külföldön?

Figyelt kérdés

Nem nagyon hiszek ezekben, egyik ismerősömet csúnyát átvágták, még pénzt is adott előre a közvetítőnek.

Anyám volt kint dolgozni de magyarnál volt. A munka viszont nagyon rossz volt.


Most olvastam a neten hogy Németországba keresnek különféle munkakörökre munkásokat, fel van sorolva vagy 20 (szobalánytól az óvónőn keresztül festő, burkoló, minden). Azt írja hogy akár nyelv tudás nélkül.

Én csak angolul motyogok egy kicsit, németül nem beszélek.


2013. febr. 5. 21:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nyelvtudás nélkül már Magyarországon sem kapsz normális munkát...
2013. febr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nyelvtudás nem kell magyarországon :D Elég ha magyarul tudsz és kész :D
2013. febr. 6. 10:10
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

És a munkaszerződés? Ha nem beszéled a nyelvet, akkor hülyék lennének nem kihasználni és valami számodra nagyon nem kedvező dolgot beleírni. Szerinted ez meddig tart? És utána hogy reklamálnál?

Megeshet tehát, hogy nyelvtudás nélkül sikerül elhelyezkedned, de megéri ezt a kockázatot? A munkahelyeden pedig nyelvtudás nélkül kb hasonló kaliberű emberekkel dolgoznál együtt, akik hasonlóan nem beszélnek semmit, így még tanulni sem tudod munka közben. És a mindennapi életről még nem is beszéltem...

2013. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Nyelvtudás nem kell magyarországon :D Elég ha magyarul tudsz és kész :D


Meg is válaszoltad a lényeget. Magyarországon is kell nyelvtudás hogy dolgozni tudj. Nagyon sok külföldi azért nem tud Magyarországon dolgozni mert nem tud magyarul. Ez a helyzet külfölddel is. Aki nem tudja az ország nyelvét az csakis ismerős útján kap lehetőséget hogy dolgozzon.

Jó magam is nyelvtudás nélkül indultam neki Angliának. Igaz dolgozom, de csak azért mert egy barátom bevitt a munkahelyére. HA ő nem segített volna akkor már rég hazajöttem volna. Próbáltam egyedül is keresni, de mindenhonnan elküldtek hogy nem tudok angolul.. Szóval én is azt mondom hogy nyelvtudás nélkül csakis hátszéllel lehet dolgozni. Aki azt mondja hogy magától talált az vagy hazudik vagy tudott valamicskét motyogni az ország nyelvén.

2013. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bizonyos munkákhoz elég, ha csak magyarul tudsz.

De elég, ha felmész a Profession-re és rögtön láthatod, hogy ma már egy egyszerűbb irodai munkához is elengedhetetlen legalább egy idegennyelv tárgyalóképes ismerete.

2013. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha irodai munkám lenne akkor nem panaszkodnék. Külföldre általában nem irodai munkára mennek a magyarok.
2013. febr. 6. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!