Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi Nettó 110 ezer forintból...

Havi Nettó 110 ezer forintból fel lehet nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk a párommal neki nincs munkahelye nem is volt és most gyereket vár nekem egy ennyi a fizetésem!

2013. febr. 7. 15:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
40%
Aha, és kíváncsi vagyok mi lesz akkor, amikor a gyerekednek nem tudod megvenni a csokoládét, vagy az adott játékot, mert olyan szegényen éltek. Vagy ha beüt valami probléma, elromlik valami...stb Erre is gondolni kell, hogy legyen az embernek tartalék pénze, de tudom nektek ez nem természetes dolog, mert mának kell élni. Mi lesz akkor ha kirúgják a kérdezőt is, mondhatni nagyon jó dolga lesz a gyereknek, kettő felnőtt emberrel akiknek nincs pénzük. Jó nagy barom állatok vagytok, akik azt mondják szülje meg. A pénz igenis számít, aki mást mond hazudik, vagy csak magának akarja bemesélni.
2013. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%
Már ne is haragudj, előző, de ahol két ember keres, ott is simán előfordulhat, hogy kirúgják valamelyiküket, és a másik fizetéséből kell élniük, akár több gyerekkel. Nem egy családot ismerek, akik így jártak, mégis fel tudták nevelni a gyereküket. Sőt a mai világban az se ritka, hogy mindkét szülő elveszíti az állását. Ilyen alapon akkor egyáltalán senki ne vállaljon gyereket, hanem inkább haljunk ki?
2013. febr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
34%

"Utolsó, ne mondj már marhaságokat. Amit a csaj kap a gyerek miatt (gyes, csp), az max a pelusra lesz elég."


Figy, szívesen vitatkozok veled, mert egy 3 hónapos gyerekem van, de félek alul fogsz maradni.

Pelus. Napi 5-6 kell. Mi pampers premium care-t használunk, alighanem nem ez a legolcsóbb, 72/60/52 db van egy csomagban, ahogy nagyobb kell egyre kevesebb kell, de egyre kevesebb is van a csomagban, azaz ugyananyi csomag kell később is: kb 3 havonta. Metroban volt 2400-ért akciósan, most lesz 3200-ért a spárban. Amúgy 4000 körül van egy csomag. max 10000/hó. És ez a full extra. Gagyiból a feléből megvan.

Szólj még mit gondolsz drágának, és megmondom mennyibe kerül.

2013. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
33%
Én írtam még az elején,hogy ne vállalják,de aztán láttam,hogy már útban a baba. Szóval nekem 1,5 éves a kislányom. A pelenka nincs 20ezer forint,pedig születése óta mi is pamperst használunk. Hó elején vettem például egy 132db-os csomagot 6990ft-ert és még bőven van belőle. Bébiételt sem kell megvenni,mert megcsinálhatja zöldségekből a kérdező a főzeléket és lefagyasztja. Nagyon kevésből kijön így. Tápszerből is van olcsóbb,nekünk például 600ft volt egy doboz,amit a doktornőnk felírt,az egy hónapra 1800ft. Viszont tény,hogy nem olcsó felnevelni egy gyereket,de nem kell túlzásokba esni,annyira azért nem horror összeg,mint aki azt írta,hogy a kaja 2000ft/nap. DE ha átnézegeted itt az oldalt,akkor látni fogod,hogy hónap elején ezer kérdés van arról,hogy mikor érkezik meg a családi pótlék,mert már nincs pelusa a babának,nincs étel stb... A mai világban ennyi jövedelemre nem vállalnék gyereket :( Mert ugye nem csak a baba van,és 110ezerből baba nélkül sem lehet túl jól megélni, de már késő gondolkodni, védekezni kellett volna.
2013. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
68%
Ezért fogy a MAGYAR !!!!!! A kisebbség nem igy gondolkodik,és nem ilyen Tanácsot ad. Mégis felnőnek azok is !!! NEM IS KEVESEN. LASSAN MI LESZÜNK A KISEBBSÉG !!! PONT AZ ILYEN HOZZÁÁLLÁS MIATT!!!
2013. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
62%

A pelenkával lehet sokat spórolni. Mi csecsemőkora óta inkább pisiltettük, kakiltattuk ( a módszerről lehet olvasni pl. a [link] honlapon), nem adtunk rá nappalra pelenkát, csak éjszakára. Kell hozzá türelem, ez igaz, de legalább soha nem volt olyan gondunk, hogy kicsípte a popsiját és hiába kenegettük, nem tudott aludni a fájdalomtól, sok szülő és baba ezzel küszködik nagyon sokat. Na meg később a szobatisztaságra szoktatással se volt semmilyen nagyobb nehézség. Ráadásul a pelenka is csak havi pár 1000-be került így.

Bébiétellel nem tudom, ki hogy van, az én lánykám soha nem evett meg egész üvegeket 1 nap alatt. Félretettem, megkapta máskor (1-2 napig simán eláll hűtőben, semmi baja nem lesz tőle a babának). Egyébként is ritkán vettünk neki, általában azt ette turmixolva, amit mi (mi se eszünk nehéz ételt, amit nem bírt volna a kis gyomra). Kb. ennyi az, ami rendszeres plusz költség egy gyerek mellett. Jó, még a tisztálkodási szerek, de az se kerül sokba. A többi dolgot, pl. gyerekruha, hordozókendő (ami mellesleg csak pár ezer forint még újonnan is, használtan még annyi se, és nagyon kényelmes, míg a babakocsival pl. buszon elég nehéz utazni), kiságy stb. mind beszerezhetők fillérekért, mi pl. a kiságyat egy apróhirdető oldalról kaptuk meg ingyen, egy kedves anyuka felajánlotta az övékét, mert nekik már nem kellett. Aztán mi is ingyen továbbadtuk, mikor kinőttük. A munkakeresést meg nem szabad feladni, én is másfél évig kerestem munkát, úgyhogy tudom, mi az, hogy nincs munkahely, de olyan azért nem hiszem, hogy van, hogy valaki mondjuk 10-15 évig nevel egy gyereket, és egész végig hiába keres ezalatt állást, ott már nem a munkahely-hiánnyal van gond, hanem a dolgozni akarás hiányzik. Előbbutóbb lesz munka és akkor már lehet venni drágább dolgokat is.

2013. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
62%

11-es !!! Légy szíves kicsit szerényebben!!! Mi jogosít téged fel arra,hogy ilyen módon minősíts más embertársaidat! Kapjál már az agyadhoz!!

itt az idézeted:"Jó nagy barom állatok vagytok, akik azt mondják szülje meg." Hogyan beszélhetsz igy egy fórumon! Milyen ember vagy !

2013. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
15%

#11-es igazat ír,először mindig azt mondom kell egy komoly karrier,karrier,megint csak karrier,és megint csak karrier és aztán lehet gyerek.

Én például nem lennék hajlandó lemondani az utazásaimról,a partikról,vagy önképzésről ami szinten pénzbe kerül egy gyerek javára.110.000 Ft kérdező ezt FELEJTSD EL gyorsan nagyon gyorsan,ez egy embernek is lópikula cintányér nem,hogy 3-nak.

Előbb gondolkodni kellene,VÉDEKEZNI,azt a fránya gyógyszert beszedni vagy gumit felhúzni.

Nem bántani akarok senkit de egy pulya havonta minimum egy 100.000Ft minimum és akkor még nem beszéltünk,hogy ÉLNI is kellene.

Jó megoldható ha zsíros kenyeret esztek,meg nyaralást elfelejtitek örökre,nem mentek se bulizni se nyaralni,de nem fogtok egyről a kettőre jutni egyáltalán.

Ezen gondolkodjon el mindenki mielőtt gyermeket vállal.

Mindig azt mondom gondolja át mindenki nem 1-szer nem 2-szer inkább 10-szer sőt 100-szor is akár.


25ffi

2013. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy az ilyen vélemények után megtudjuk legalább hány évesek osztogatnak tanácsot. Gondolom a bölcs 37%-os észosztó is max ennyi lehet. Ti még gyerekek vagytok magatok is, ne is vállaljatok. Pláne hogy ha visszaolvasnál végtelen bölcsességedben pár hozzászólást meg is tudnád mennyibe kerülnek a dolgok, nem csak rávágod a nyilvánvaló sületlenséget.
2013. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
69%

Amennyiben a nyomorgó életet szánod magatoknak, és az állandó lelkiismeret-furdalást, hogy a gyerekednek alig tudsz az alapvető dolgokon kívül mást megadni (pl. új játék, új ruha, édesség - hiába mondja bárki, hogy ezek nem fontos dolgok, és meg lehet élni nélküle, azért valljuk be, egyszer-egyszer igenis jól esik), akkor neccesen bár, de ki lehet jönni.


Természetesen fontos a szeretet is, csak hát abból nehezen fogod fizetni a számlákat, illetve nehéz lesz elegendő ételt tenni az asztalra :/

De ha esetleg sikerül a párodnak munkát találni, onnantól biztos jobb lesz a helyzet. Viszont így, hogy 0 munkaviszonya van + gyereke... Hááát, nem sok jót tudok jósolni.

2013. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!