Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi Nettó 110 ezer forintból...

Havi Nettó 110 ezer forintból fel lehet nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk a párommal neki nincs munkahelye nem is volt és most gyereket vár nekem egy ennyi a fizetésem!

2013. febr. 7. 15:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha először rádmosolyog..na akkor fogod leszarni a dolgokat! ;)
2013. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
54%
Mosolyból még nem adtak normális jólétet meg karriert.
2013. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés, de hátha valakinek még jól jön...


Először is ne osztogasson tanácsot az, aki nem nevel gyereket. Hogy Te nem érzed jól magadat a családodban esetleg, az nem más sara.


Sok erős túlzás volt a válaszokban. Valóban nagyon sok a kedvezmény és nem kell méregdrága papit venni. Én fél évig CSAK szoptattam, még a vizet sem itták meg a gyerekeim. Kaja az első fél évben: 0 ft. :) A többibe bele se menjünk. Lényeg, hogy sokakból a 0 tapasztalat beszél.


A gyerekre kapott pénzt a GYEREKRE kell költeni és akkor lesz mindene. Sok trehány szülő itt cseszi el, ezért nincs. Mert amúgy igenis elég havi kb. 38 ezer - ennyit mindenki kap.


Mondom mindezt úgy, hogy mi nagy lábon élünk.


Az ész nélküli karrierépítésről meg annyit, hogy szép és jó álom, de a gyakorlatban nem így működik. Vagy megy gyerekkel is vagy nélküle sem. Akinek a családi és a szakmai élete is oké, tudja miről beszélek. A többi meg úgyis a rózsaszín cukorszirupban pancsol, hiába is magyarázza az ember. Majd tanulnak a saját kárukon. Csak aztán nem kell sírni, hogy 40 évesen se' pénz, se' gyerek (leggyakoribb) vagy jobb esetben pénz van, gyerek nincs és jajj, de szeretne...


Mi is úgy vágtunk bele a szülőségbe, hogy nem volt munkám. Addig férjem keresett. Igaz, a 110-nek többszörösét, de ez a legtöbb emberre nem igaz, mégis megélnek. GYES után lett munkám nekem is. Erről ennyit. :D


A legtöbb problémás családban a lustaság és a rossz gazdálkodás a gond. Nem a "kevés" kereset. Szerényen igenis LEHET élni. Lustán, nagyképűen, nagyravágyóan, arra költekezve aminek nem mi vagyunk a célközönsége - sajnos NEM. És olyan sem lesz SOHA, hogy épp mindened megvan. Ezt sem árt fejbe vésni. Akkor és addig van életed, ameddig mozgásban vagy. Ilyen egyszerű.

2017. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ja, és eleinte férjem is csak 120 - at keresett, ez kimaradt. Később vitte valamire, szorgalommal. Mert ugye gyerek mellett ezt sem lehet... :D
2017. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!