Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi Nettó 110 ezer forintból...

Havi Nettó 110 ezer forintból fel lehet nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk a párommal neki nincs munkahelye nem is volt és most gyereket vár nekem egy ennyi a fizetésem!

2013. febr. 7. 15:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem is jó nagy szívás lesz az életetek.


Arról nem is beszélve, hogy a GYES is nagyon kevés összeg lesz, hiszen ahogy a kérdező megírta a párja még életében nem dolgozott. A GYES összege pedig összefügg a dolgozott évekkel.


A másik pedig az, hogy aki biztatja, hogy jó lesz ez, azok csak a pelenka meg a bébiétel árát számolják. Nem lesz véletlenül ez a gyerek iskolás is? Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.....

2013. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
58%

A másik pedig az, hogy aki biztatja, hogy jó lesz ez, azok csak a pelenka meg a bébiétel árát számolják. Nem lesz véletlenül ez a gyerek iskolás is? Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.....


Ez 6-7 év múlva lesz. Már leírtuk, hogy ha egy ember ennyi idő alatt nem talál munkát, akkor ott már vele van baj, nem a munkahelyekkel. Szűkösen fognak élni, de meglesz mindenük, ennivaló, fedél, ruházkodás.


Egyénként meg anyira gáz, régen a legszegényebb emberek is örültek egy kisbabának, nem zavarta őket, hogy kicsit szűkösebben kellett élni, mert a gyerek öröm a családban, és nem a fényűzés a lényeg. Ma meg mindenki azzal érvel, hogy ne vállalják a gyereket, mert akkor nem lenne pénzük bulizni, nyaralni. Szégyen, hogy itt tartunk.

2013. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
9%

Aki azt írja 2000ft/nap kaja az horror összeg, az nagyon el van tévedve. Az egy átlagos napi ebéd egy embernek kb és abba nincs benne a másik ember meg a baba. Na akkor nézzük meg mennyire durva összeg az 2000ft kaja.

Már ha lemész a boltba és veszel mondjuk 20dkg normális minőségű párizsit az 400ft, veszel hozzá 1kg kenyeret az is 320ft, akarsz hozzá inni mondjuk tejet 200ft, akkor hozzá zöldségek paradicsom paprika az is 300ft kb. Reggeli került 1220ft-ba és ez csak a reggeli. Ha most te kész ételt veszel akkor az még 1000ft és csak egy emberre elég. Ha te magadnak főzöl akkor megvenni a húst, zöldséget, lisztet, stb ha normális főtt ételt szeretnél magadnak, és nem melegszendvicset enni ebédre. És akkor még nem is beszéltem a gyümölcsökről, édességekről, joghurtról, egyéb nassolni valókról. Nekem az 2000 ft napi kaja összeg semmi, annyit költök naponta kajára, sőt átlagosan 2500ft szoktam a boltban hagyni és ez csak kaja, magamra. Most +2 emberre is kellene, hát az nem sehogy se jön ki. Jó persze ehhez kell lenni egy tisztességes jól fizető munkának, ami meg is van számomra, így nem problémázok rajta. Ez pedig alapnak számít, mert ebbe semmi extra dolog nincs, csak a napi kaja szükségletek. Továbbá annak a babának is tisztességes kaját kell adni, hogy később ahogy fejlődik, egészséges és életerős legyen, ne beteg nyomorék ember, ahhoz meg már kisbaba korában olyan minőségi kajákat kell neki adni, hogy normálisan kifejlődjön mindene és erős legyen az immunrendszere. A másik meg az öltöztetése, normális új ruhákat kell ráadni, nem tudom mások hogy vannak vele, hogy turkálóból ráadják a más használt ruháját meg mindent, és az tök természetes számára, hát köszönöm szépen, nekem más szaros pisis gönce nem kell. Akkor a szórakozás hol van? Mozi, nyaralás, színház..stb? És még végtelen ideig sorolhatnám, hogy ezek mind alapvető dolgok lennének, de mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja és tudja. Csak a végén ne legyen abból a sírás, amikor nincs pénz a számlák kifizetésére, az osztálytársának menő telefonja van, meg boltban sírni kezd mert nem tudsz neki megvenni egy csokoládét.

Ja és mivel valaki nagyon kíváncsi a koromra, elárulom neked 24F éves vagyok. Jól kereső állásom van, kocsim van, lakásom is van.(a lakást megörököltem ha netán belekötnél), van egy csinos barátnőm is, és még így se mernék gyerekbe projectbe belekezdeni, pedig korosztályomhoz képest meg sok harminc negyvenéves emberhez viszonyítva 5x jobb életszínvonalon élek. Azért mert ami 25 éves srác is írt, mert a karriert kell felépíteni, és az a első számomra.

2013. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Na igen utolsó,végre egy józanul gondolkodó ember.Lehetne példát venni róla és rólam is.Mi megfontoltan gondolkodunk.

Én bennem is meg van az az önzőség,hogy nehogy már fiatalságomban nélkülözzek,ha bulizni akarok menni vagy külföldre mert kedvem akkor megyek és nem egy sírós gyereknek fogok ugrani meg veszekedni az anyjával,hogy jajj most nincsen pénz erre meg erre.

Előre kell gondolkodni.

Ezt üzenem #22-esnek,hogy szerinte,szégyen,hogy így gondolkodunk,pedig nem,legalábbis nekem nem.

Mert milyen élet ahol össze kell kucorodni,hidd el én szabócsi kölyök vagyok,így tudom mi megy ott,és látom sok barátom akiknél 2-3 autó,meg ilyen olyan nyaralás,Hawaii,csajok.

Mi gyerekkoromban szegények voltunk,apumék volt,hogy azon gondolkodtak,hogy na most a két pulya eszik vagy kikapcsolják a villanyt.Köszönöm szépen ezt ne.


Mondom ezt,úgy,hogy nagyon jól menő munkám van,és szépen haladok előre a ranglétrán,és jól élek eléggé,sok 30,40 éves ezt megirigyelhetné.

De erre SE mernék még gyereket vállalni.

Kinek a pap kinek a papné.

2013. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
90%
Csak az a baj az utolsó előtti válasszal,hogy 24 éves létére nincs szövegértése! Mert,ha rendesen elolvasta volna a válaszokat,akkor látja,hogy a 2000ft/nap az nem az egész család kajáját jelenti,hanem CSAK a babáét. Tehát valaki azt írta,hogy egy babának 2000ft/nap a kajája. És arra lett írva a horror összeg!
2013. febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
90%
Oké, legalább a végére letisztult a dolog. A huszonévesek nem akarnak, a 30-asok (és idősebbek) akarnak gyereket. Szerintem teljesen rendben van az hogy 25 és 24 évesen nem akarsz, én sem akartam. Goa partikban pattogtam, és ha valaki gyerekkel jött néztem rá, hogy ez hülye? Na de nem gondoltam hogy ez a látásmódom sose fog megváltozni, és nem is próbáltam másokat lebeszélni. D ez mindegy is mert itt az a kérdés hogy "Havi Nettó 110 ezer forintból fel lehet nevelni egy gyereket?". Kb az első komment után kiderül hogy semmi kompetenciátok nincs a kérdésben, nem is értem minek mentek ebbe bele. Én se vitázok a közlekedés rovatban az F astra karburátorbeállításairól. Persze jogotok s lehetőségetek is van ideírni, (de őszintén) ha ennyit értetek hozzá, akkor minek??? Aki meg mindezt agresszív lekezelő stílusban teszi, választ se érdemel.
2013. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
hát ennyi pénz kb 1 embernek elég... 40-50ezer kaja 30 a számlák és a szórakozás esetleg egy autó is sokat elvisz vagy ha van hitel... rengeteg olyan kiadás jöhet be ami elviszi a maradékot illetve félre sem ártana tenni ha szeretnél előrébb jutni
2013. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
A kérdező jól eltűnt!
2013. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Combi27 ***** válasza:
100%

nem indolkom a válaszom, mert látom sok az okos ember...100 ezer egy hónapban a gyerekre, horror kaja és pelenka árak...


a válaszom igen, fel lehet nevelni...ha levonom a lakáshitelünket, nekünk sem marad több a gyerekre, rezsire, kajára,autóra..max egy 20-assal...

2013. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
64%
Azért a 22esben éreztem némi felvágást "ezaz gyerekek nekem bejött az élet" más meg 30évesen is otthon él ilyen az élet... :D
2013. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!